وبلاگ واچ گروپ

انتخاب ساعت مچی بر اساس سایز مچ

انتخاب ساعت مچی بر اساس سایز مچ

یکی از مشکلات آنلاین خرید کردن ساعت کوچک یا بزرگ بودن سایز بند است که این کوچک یا بزرگ بودن ممکن است با مچ افراد همخوانی نداشته باشد پس ما در این مطلب به انتخاب ساعت مچی بر اساس سایز مچ می‌پردازیم. این سوال ممکن است برای شما پیش بیاید که سایز مناسب ساعت مچی برای من چقدر است؟ برای انتخاب درست ساعت اول باید سایز مچ دست را پیدا کنید. آیا مچ دست شما لاغر بسیار لاغر متوسط یا ضخیم است؟ این را بدانید که کدام یک از ساعت از نظر ظاهری بهترین حالت را بر روی دست شما دارد؟

اگر اندازه مچ دست را بدانید به راحتی سایز ساعت مچی مناسب با آن را هم انتخاب می‌کنید. این کار باعث می‌شود که ساعت شما عالی به نظر برسد و هنگام استفاده از آن احساس راحتی کنید.

در خریدهای آنلاین هم دانستن سایز ساعت مچی مناسب برای شما بسیار کمک کننده است چون می‌توانید مطابق با سایز مچ خرید ساعتی متناسب را داشته باشید حتی اگر آن را از نزدیکم امتحان نکنید. اگر این دو مورد را بدانید حتماً به شما در محدود کردن انتخاب طرح هم کمک می‌کند مثلاً اگر مچ دست شما لاغر باشد ممکن است بخواهید یک ساعت ظریف‌تر را انتخاب کنید در حالی که مچ دست شما بزرگ باشد یک ساعت ورزشی انتخاب مناسب‌تری است.

اندازه‌گیری سایز مچ چگونه است؟

برای این کار مواردی را باید در نظر بگیرید. اول یک متر منعطف یا نوار کاغذی را بردارید آن را باید دور تا دور ساعد خود جایی که بند ساعت قرار می‌گیرد بگذارید توجه کنید که باید زیر استخوان مچ باشد. اگر از نوار استفاده می‌کنید یک خودکار را بردارید محلی که دو سر نوار به هم می‌رسند را علامت بزنید این نوار را از دور مچ خود باز کنید کاملاً صاف کنید و با خط کش روی آن را اندازه بگیرید.

برای آقایان اگر مچ دست 14 تا 16 سانتی‌متر باشد خیلی لاغر اگر 16تا 17 سانتی‌متر است لاغر اگر 17 تا 18 سانتی‌متر باشد متوسط اگر 18 تا 19 سانتی‌متر باشد بزرگ به حساب می‌آید.

برای خانم‌ها مچ دست از 11 تا 12 خیلی لاغر 12 تا 13 لاغر و 13 تا 14 متوسط اگر 14 تا 16 سانتی‌متر باشد بزرگ است.

در هنگام خرید ساعت مچی مناسب سایز مچ باید به نکاتی توجه کنید؟

بعد از آنکه سایز ساعت مچی مناسب خود را پیدا کردید برای خرید یک ساعت باید قطر قاب، پهنای بند ساعت، جنس بند جزئیات آن همگی را در نظر بگیرید تا یک ساعت مناسب برای خود پیدا کنید.

انتخاب ساعت مچی بر اساس سایز مچ

ضخامت قاب ساعت

به عنوان قاعده کلی ضخامت باید همزمان با قطر در اندازه ساعت افزایش یابد اگر این قانون رعایت شود ساعتی را انتخاب خواهید کرد که مناسب‌ترین ضخامت برای مچ دست باشد. به طور معمول ساعت مچی با قطر 38 تا 42 میلیمتر دارای ضخامت 7 میلی‌متر است و ضخامت آنهایی که 44 میلیمتر به بالا هستند حدود 9 میلی‌متر یا بیشتر خواهد بود.

در ضخامت قاب ساعت 6 میلی‌متر تا 8 میلی‌متر به عنوان نازک 9 میلی‌متر تا 12 میلی‌متر به عنوان ضخامت متوسط و 14 میلی‌متر تا 18 میلی‌متر به عنوان ضخیم در نظر گرفته شده است.

قطر قاب ساعت

قاب ساعت بیشترین توجه را به خود جلب می‌کند پس مهمترین مورد در هنگام خرید ساعت زنانه و مردانه می‌تواند باشد. قطر ساعت مردانه از 38 تا 46 میلیمتر است اگر چیزی را خارج از این محدوده انتخاب کنید بسیار کوچک یا بسیار بزرگ به نظر می‌رسد. برای یافتن اندازه مناسب از سایز مچ کمک بگیرید.

اگر مچ دست شما بین 14 تا 18 سانتی‌متر است یک ساعت کوچک یا متوسط به قطر ۳۸ تا ۴۲ میلی‌متر بهترین گزینه است. اگر اندازه مچ دست از 18 سانتی‌متر به بالاست یک کیس بزرگتر مانند 44 تا 46 میلیمتر را انتخاب کنید.

پهنای بند ساعت مناسب سایز مچ

در اکثر ساعت‌های متناسب پهنای بند ساعت با نصف قطر قاب برابر است، پس اگر ساعت شما قاب 42 میلیمتری داشته باشد باید پهنای بند آن 21 میلیمتر باشد. البته بسیاری از آقایان می‌توانند بسته به سلیقه خود بند باریک یا پهن تری را استفاده کنند.

جنس بند ساعت

نقاط اولیه سازنده بند نیز به اندازه پهنای آن مهم می‌باشد. بندهای فلزی از بندهای چرمی یا جنس‌های دیگر سنگین‌تر و ضخیم‌تر به نظر می‌رسند پس در مچ های بزرگتر به بهترین شکل ظاهر می‌شوند. البته این هم به سلیقه شخصی بستگی دارد می‌توانید بندهای فلزی نازک‌تر مانند سبک‌های میلانس را استفاده کنید.

جنس بند ساعت

توجه به تاثیر جزئیات ساعت و طراحی نهایی

وقتی که یک ساعت جدید انتخاب می‌کنید جزئیات ساعت از جمله عقربه‌ها، نشانگر، زیر شماره‌ها و تاج نیز باید در نظر گرفته شوند. اندازه هر یک از این عناصر و میزان برجسته بودن آنها بر اینکه ساعت شما بزرگ به نظر برسد یا نه تاثیر می‌گذارد. پس برای مچ های لاغر ساعت‌های کوچک که طرح مینیمال دارند بهترین گزینه است و برای مچ‌های بزرگتر ساعت‌ها با قاب‌ها و استایل‌های بزرگ و طرح‌های شلوغ عالی‌تر به نظر می‌رسد.

انتخاب ساعت با توجه به هر کدام از سایز مچ | انتخاب ساعت مچی بر اساس سایز مچ

ساعت مچی مناسب سایز مچ خیلی لاغر

اگر مچ خیلی لاغری دارید هنگام خرید اندازه صفحه ساعت را در نظر بگیرید. ساعت‌های مختلف را امتحان کنید ببینید کدام یک در دستتان بهتر جلوه می‌کنداز انتخاب ساعت‌های سنگین و بزرگ خودداری کنید چون ظاهر عجیبی را به مچ لاغر می‌دهد. معمولاً سایز ساعت 38 میلیمتری بهترین اندازه برای آقایانی که مچ دست لاغری دارند می‌باشد. البته استفاده از ساعت‌های بزرگ هم هیچ مانعی ندارد اما توصیه کلی این است که ساعتی را دست کنید ابعاد آن با ابعاد دست شما تناسب داشته باشد.

انتخاب ساعت مچی مناسب سایز مچ ظریف

اگر مچ دست لاغر نیست اما ظریف است بهترین انتخاب برای شما ساعتی است که بدون اینکه ظریف به نظر برسد باریک باشد. پس ساعتی را انتخاب کنید که قاب آن نازک باشد اما قطر متوسطی داشته باشد. ساعتی که 40 میلیمتر باشد برای مچ‌های ظریف ایده آل است. در مورد ضخامت قاب هم سعی کنید زیر ۸ میلیمتر باشد چون اگر بیشتر از این اندازه باشد گنده و سنگین جلوه می‌کند.

ساعت مچی مناسب برای سایز مچ متوسط

کسانی که مچ های متوسط دارند باید خود را در انتخاب ساعت خوش شانس بداند چون بسیاری از ساعت‌ها با طرح‌های خاص برای این مچ‌ها مناسب اند. ولی از انتخاب ساعت‌هایی که خیلی بزرگ یا خیلی کوچک است می‌توانید اجتناب کنید. ساعتی که بینابین است مثلاً قطر 42 میلیمتر بهترین گزینه هستند و ظاهر دست را جذاب می‌کند. از آنجا که داشتن یک سایز مشخص برای صفحه ساعت ممکن است انتخاب را محدود کند پس باید در انتخاب طرح‌های مختلف آزادی عمل داشته باشید.

انتخاب ساعت مچی مناسب سایز مچ پهن

ساعت‌های بزرگ برای مچ های پهن ساخته شده‌اند اما زیاده‌روی هم لازم نیست و به این معنا نیست که دنبال درشت‌ترین و سنگین‌ترین آنها بگردید. در عوض سعی کنید اندازه ساعت را با استایل هماهنگ کنید با انتخاب ساعتی به قطر 44 تا 46 میلی‌متر یا کمی بزرگتر شروع کنید.

این کار باعث می‌شود ساعت مچی مناسب اندازه مچتان باشد خیلی بزرگ یا کوچک به نظر نرسد. سپس به سراغ استایلی که دوست دارید بروید ساعت‌های اسپرت برای مچ‌های پهن می‌آید.

ما در این مطلب واچ گروپ در مورد انتخاب ساعت مچی بر اساس سایز مچ صحبت کردیم اگر می خواهید از دیگر مطلب های واچ گروپ همچون تاریخچه برند ساعت سیتیزن دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ ما مراجعه کنید.

انتخاب ساعت مچی مناسب سایز مچ پهن

نکات مهم در انتخاب ساعت مچی مناسب سایز مچ

  • اگر مچ دست بزرگی دارید ساعتی را انتخاب کنید صفحه آن نسبتاً بزرگ باشد، بند پهنی داشته باشد.
  • اگر مچ دست باریک و کوچکی دارید ساعت که باید انتخاب کنید صفحه آن کوچک باشد، بند باریکی هم داشته باشد بهتر است.
  • بندهای باریک و دستبندهای چرم برای موج‌های لاغر مناسبند در حالی که دستبندهای پهن تر استیل برای مچ های بزرگ مناسب می‌باشند.
  • اگر سایز مچ دست باریک و کوچک است ساعت با طرح مینیمال را انتخاب کنید اگر مچ دست بزرگی دارید از ساعت‌هایی با طرح شلوغ‌تر و جزئیات بیشتر استفاده کنید.
  • برای انتخاب ضخامت و اندازه صفحه ساعت باید این مورد موارد را به یاد داشته باشید، 6 تا 8 میلی‌متر برای مچ‌های خیلی باریک، 8 تا 12 میلی‌متر برای مچ‌های معمولی و 14 تا 18 میلیمتر برای مچ‌های بزرگ عالی می‌باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *