وبلاگ واچ گروپ

چگونه یک کلکسیون ساعت مچی داشته باشیم؟

چگونه یک کلکسیون ساعت مچی داشته باشیم؟

شاید کسان کمی باشند که به داشتن ساعت و پوشیدن آنها علاقه‌ای نداشته باشند. ساعت‌ها دسته ای از محصولات هستند که هم زمان را به شما نشان می‌دهند و هم جز دسته‌ای از اکسسوری به حساب می‌آیند که به سادگی استایل شما را تکمیل کرده و جذابیت آن را چند برابر می‌کنند.

مدل‌ها و انتخاب‌های زیادی از ساعت وجود دارد که می‌توانید طبق استایل خودتان آنها را انتخاب کنید. افرادی هم وجود دارند که به طرز عجیبی عاشق ساعت هستند و دوست دارند که انواع آن را داشته باشند اگر به داشتن یک کلکسیون ساعت مچی فکر می‌کنید، هیچ زمانی بهتر از الان نیست.

شما می‌توانید با پوشیدن ساعت به صورت روزانه توجهات زیادی را به مچ دست خود جلب کنید. بعضی از ساعت‌ها هم ارزش خود را حفظ می‌کنند و در گذر زمان با ارزش‌تر هم می‌شوند.

بعضی از افراد هم به فکر داشتن یک کلکسیون ساعت مچی هستند و هم می‌خواهند به قصد سرمایه‌گذاری آن را داشته باشند. قبل از داشتن یک کلکسیون ساعت باید نکاتی را در نظر بگیرید که ما در این مطلب واچ گروپ ایران به آنها می‌پردازیم پس تا آخر با ما باشید.

چگونه یک کلکسیون ساعت داشته باشیم؟

اگر شما روی تصمیمتان جدی هستید و می‌خواهید ساعت مچی را جمع آوری کنید و یک مجموعه از آن را داشته باشید، بعضی از نکات کلیدی وجود دارد که قبل از شروع، باید آنها را در نظر بگیرید تا بتوانید در این راه موفق باشید. این موارد عبارتند از :

چگونه یک کلکسیون ساعت داشته باشیم؟

1. پیدا کردن سبک مورد علاقه

اول از همه چیز و قبل از اینکه شروع به خرید ساعت کنید باید حتماً سبک مورد علاقه‌ی خودتان را پیدا کنید. وقتی صحبت از سبک زندگی و استایل کلی باشد، باید بدانید چه چیزهایی را دوست دارید و چه چیزهایی را نمی‌پسندید. اگر به طور کلی به ماشین علاقمند هستید ممکن است بخواهید به ساعت‌هایی که با دنیای ماشین هماهنگی دارند نگاهی بیندازید.

بسیاری از برندهای ساعت وجود دارند که با رانندگان مسابقات رانی و برندهای اتومبیل همکاری می‌کنند. در این صورت شما نیز می‌توانید یک کلکسیون ساعت متمرکز بر دنیای ماشین‌ها را بسازید که هر کدام داستان مخصوص به خود را داشته باشد.

افرادی هستند که هوانوردی، غواصی و غیره را می‌پسندند. ساعت‌های زیادی و برندهای متفاوتی وجود دارد که در این زمینه تخصص دارند و فعالیت می‌کنند. در نتیجه می‌توانید همه‌ی ساعت‌هایتان را بر طبق علاقه‌ی خودتان خریداری کنید.

ساعت‌ سیکو در زمینه‌های مختلفی ساعت را تولید می‌کنند و اولین برندی است که همه به سراغ آن می‌روند. جیمز همپتون اسمیت یکی از کلکسیونرهای معروف ساعت است و به گفته‌ی او این برند طیف قیمت گسترده‌ای دارد که برای هر کسی می‌تواند مناسب باشد.

البته کلکسیون ساعت فقط مربوط به تفریح و شغل شما نمی‌شود بلکه ممکن است که بخواهید کلکسیونی از ساعت‌های یک دوره‌ی خاص را داشته باشید. برای مثال همه ساعت‌های رولکس دهه ۶۰ یا ۷۰ را جمع آوری کنید.

2.انجام دادن تحقیقات

تحقیق کردن در مورد هر مسئله‌ای بسیار مهم است و شاید در مورد داشتن کلکسیون ساعت هم یکی از مهم‌ترین کارهایی که قبل از شروع باید انجام دهید این باشد. در این مرحله باید به طور دقیق و کامل تحقیق کنید و همه چیز را درباره‌ی ساعت یاد بگیرید. بسیاری از کلکسیونرها هستند که از نحوه‌ی شروع خود پشیمانند و ساعت‌هایی را خریده‌اند که‌آرزو می‌کردند هرگز پولی بابت آنها نمی‌دادند.

اما شما می‌توانید از تجربه‌ی آنها درس بگیرید و این پشیمانی را به حداقل برسانید. پس باید حتماً بررسی کنید برای خرید ساعت با کیفیت چقدر باید هزینه کنید. دوست دارید کلکسیون شما از چه سبک ساعت‌هایی باشد و می‌خواهید از کدام برندهای معتبر خریداری کنید و از کدام برندها دوری کنید.

3.در نظر گرفتن محدوده‌ی بودجه

اگر می‌خواهید که یک کلکسیون ساعت را داشته باشید به احتمال زیاد می‌دانید که خرید ساعت‌های خاص همچون ساعت برند تامی ، گران هستند و اگر حواس خود را جمع نکنید یا خرج‌هایتان را به طور برنامه‌ریزی شده انجام ندهید، ممکن است در این گزینه غرق شوید.

بعضی از کلکسیونرها در طول حرفه‌ی خود، به راحتی می‌توانند در قلمرو ساعت‌های گران قیمت بمانند. اما بعضی دیگر نمی‌توانند در برابر برندهای لوکس مقاومت کنند. پس تعیین یک محدوده‌ی بودجه برای شروع و اینکه بتوانید تقریبا به آن پایبند بمانید بسیار مهم است.

4. تهیه کردن و خریداری ساعت‌های دست دوم

برای داشتن یک کلکسیون از ساعت استفاده و خریداری ساعت‌های قدیمی و وینتج یعنی ساعت‌هایی که متعلق به دهه ۹۰ یا قبل از آن هستند بهترین گزینه است.

شاید این ساعت‌ها کمی دور از دسترس باشند به راحتی نتوانید آنها را تهیه و پیدا کنید اما اگر بتوانید از فروشگاه و سایت‌های معتبر آنها را خریداری کنید بسیار خوب است و این ساعت‌ها می‌توانند جذابیت کلکسیون شما را چند برابر کنند. علاوه بر این ساعت‌های دست دوم قیمت‌های ایده‌آل‌تری دارند و برای تهیه ی آنها کمتر می‌توانید هزینه کنید.

تهیه کردن و خریداری ساعت‌های دست دوم

5. آمادگی برای کلکسیون خود

شما باید به این فکر کرده باشید که وقتی ساعت خاص را همچون ساعت زنانه پولو می‌خرید و وارد خانه‌تان می‌کنید برای این موضوع آمادگی داشته باشید و یک محل کاملا امنی را برای نگهداری از آنها درست کنید. داشتن و تهیه ی جعبه ی مخصوص ساعت، بهترین گزینه است چون این جعبه‌ها به طور اختصاصی برای نگهداری و محافظت از ساعت طراحی شده‌اند و فضای زیادی را هم اشغال نمی‌کنند.

نگهداری از ساعت‌ها در این جعبه‌ها باعث این می‌شود که  ساعت خراشیدگی پیدا نکند و خراب نشود. اگر فضای زیادی دارید می‌توانید هر ساعت را به طور جداگانه با جعبه‌ی مخصوص خودش نگهداری کنید. همچنین درباره‌ی مراقبت از ساعت‌ها و کارهایی که نباید با آن انجام دهید هم تحقیق کنید تا بتوانید ساعت‌های سالم و بدون عیب و ایرادی داشته باشید.

مثلاً وقتی که سر کوک یک ساعت بیرون است ساعت را خیس نکنید یا بین ساعت ۹ شب تا ۳ صبح تاریخ آن را تغییر ندهید. همچنین می‌توانید چند مورد از ابزارهایی که برای انجام کارهای کوچکی مانند تغییر سایز دستبند ساعت نیاز است را تهیه کنید و به راحتی بعضی از کارهای ساعت را در خانه انجام دهید.

ما در این مطلب نکاتی را بیان کردیم که برای داشتن یک کلکسیون ساعت باید به آنها توجه کنید. همچنین نگهداری از ساعت‌هایی را که تهیه کرده‌اید را باید بلد باشید تا از داشتن یک کلکسیون لذت تمام را ببرید و برای ادامه و جمع آوری ساعت‌های دیگر پشیمان نشوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *