وبلاگ واچ گروپ

نحوه درآوردن شیشه ساعت مچی چگونه است؟

نحوه درآوردن شیشه ساعت مچی چگونه است؟

امروزه ساعت مچی به عنوان یک اکسسوری مهم و کاربردی شناخته می‌شود که در تیپ و استایل تغییر ایجاد میکند و از قطعات و تکه‌های کوچک و بزرگ زیادی تشکیل شده است. صفحه نمایش و شیشه آن هم یکی از مهم‌ترین قسمت‌های ساعت به شمار می‌رود معمولاً در حین کار یا استفاده روزمره ممکن است آسیب ببیند و بشکند ما در این مطلب می‌خواهیم درباره تعویض شیشه ساعت مچی صحبت کنیم. و به انواع شیشه‌های ساعتی مچی اشاره خواهیم داشت. اگر می‌خواهید با نحوه تعویض شیشه ساعت آشنایی پیدا کنید تا آخر این مطلب با ما همراه باشید.

نحوه تعویض شیشه ساعت مچی و استفاده از ابزار حرفه‌ای ساعت سازی

برای تعویض شیشه ساعت مچی باید به مدل آن توجه کرد چون عوض کردن یک شیشه به مدل آن بستگی دارد. در برخی از مدل‌های ساعت شیشه آن به راحتی تعویض می‌شود اما در بعضی از ساعت‌ها باید تجربه و ابزار بسیار حرفه‌ای داشته باشیم البته تعویض شیشه ساعت بهتر است توسط یک ساعت ساز با ابزار تخصصی انجام گیرد.

برای تعویض یک شیشه اول باید بندهای ساعت مچی جدا شوند و با استفاده از ابزارهای تخصصی و ریز شیشه آن از قاب جدا گردد. وقتی که شیشه ساعت باز شد باید صفحه نمایش آن به درستی تمیز شود یا اگر قطعه‌ای آسیب دیده باشد آن را تعویض کرد.

نکاتی که در رابطه با تعویض شیشه ساعت مچی باید در نظر گرفت

عوض کردن شیشه ساعت در هر فروشگاهی قابل انجام است اما بعضی از ساعت‌ها همچون ساعت کورنیش دارای حساسیت بالایی هستند و ساعت‌های ضد آب مانند کاسیو،سیتیزن، اسپریت باید توسط تعمیرکار ماهر و حرفه‌ای تعمیر شوند. به این چند نکته مهم درباره تعویض شیشه ساعت مچی توجه کنید.

نحوه تعویض شیشه ساعت مچی

باز کردن ساعت مچی

برای باز کردن ساعت مچی باید بسیار دقت داشته باشید چون بدن ساعت مچی بسیار ظریف و آسیب پذیر است وقتی که به آن فشار زیاد وارد شود ممکن است آسیب ببیند.

استفاده از ابزارهای مناسب

نحوه باز و بسته کردن ساعت‌های مختلف برای تعویض شیشه با هم متفاوت هستند تعمیرکاران همه ابزارهای تخصصی را برای تعویض یک شیشه ساعت مچی در اختیار دارند برای همین اگر این کار در منزل و بدون ابزار مناسب انجام شود ممکن است درست صورت نگیرد و ساعتتان خراب شود.

بستن با دقت پیچ‌ها

وقتی که یک فرد با تخصص و یک ساعت ساز ماهر شیشه ساعت مچی را جدا می‌کند حتماً در آن لاستیک‌های تخصصی و پوشش‌های ضد آب را خواهد دید. پس در هنگام بستن ساعت باید به اتصال‌های مختلف ساعت دقت شود.

به عنوان یک نکته این را در نظر بگیرید که برای تعویض شیشه ساعت‌های اورجینال و باکیفیت همچون ساعت زنانه پولو حتماً یک تعمیرکار یا ساعت ساز حرفه‌ای باید این کار را انجام دهد تا آسیبی به قطعات داخلی ساعت وارد نشود.

آیا تعویض شیشه ساعت از ارزش آن کم خواهد کرد؟

جنس شیشه که مورد استفاده قرار می‌گیرد بسیار مهم است معمولاً ساعت‌های کپی و فیک همانطور که از نامشان پیداست قطعاتشان فیک است اما همه قطعات ساعت‌های اورجینال توسط شرکت اصلی تولید شده اند. پس برای تعویض شیشه ساعت یا سایر قطعات از تعمیرکار بخواهید حتماً از قطعات اورجینال استفاده کند تا به کیفیت ساعت آسیب وارد نشود.

انواع شیشه ساعت مچی

شیشه ساعت‌های فیک و اورجینال با همدیگر متفاوت است و شیشه‌های مختلفی برای هر ساعت وجود دارد در این بخش سه نوع از شیشه ساعت را با هم بررسی خواهیم کرد.

شیشه سافایر یا یاقوت کبود: بهترین گزینه برای صفحه نمایش ساعت مچی این نوع شیشه است که در دو نوع معدنی و مصنوعی وجود دارد. تقریباً همه ساعت‌های اورجینال از این شیشه استفاده می‌کنند که مقاومت بسیار بالایی در برابر ضربه و خط و خش دارد.

شیشه ساعت اکریلیک: اغلب ساعت‌های ارزان و فیک این نوع شیشه را دارد که قیمت بسیار پایینی دارد و کیفیتی مطلوبی ندارد ، ممکن است به راحتی در مقابل خط و خش آسیب ببیند.

شیشه معدنی هاردلکس: شیشه‌های معدنی معمولاً پایه سیلیکونی دارند و در مقابل بعضی از ضربات مقاوم هستند جنس شیشه برخی از ساعت‌های اورجینال هم از این نوع است.

انواع شیشه ساعت مچی

برای تعویض شیشه ساعت بهتر است از کدام نوع استفاده شود؟

برای تعویض یک شیشه باید به شیشه‌ای که می‌خواهند تعویض کنند توجه شود و تا آنجا که می‌تواند همان نوع شیشه را روی ساعت می‌گذارند. برای تعویض شیشه ساعت‌های فیک می‌توان از شیشه‌های مرغوب هم کمک گرفت، اما برای ساعت‌های اورجینال حتماً باید از شیشه‌های هاردلکس یا سافایر استفاده شود.

شرکت‌های ساعت سازی نسبت به نوع ساعت از متریالی و مواد مختلف برای ساخت ساعت استفاده می‌کنند. بهترین گزینه برای شیشه ساعت مچی شیشه های سافایر یا یاقوت کبود میباشد.

ما در این مطلب واچ گروپ درباره تعویض شیشه ساعت مچی صحبت کردیم و بعضی از شیشه‌های ساعت مچی را شناختیم و در حالت کلی وقتی که می‌خواهید شیشه یک ساعت را تعویض کنید حتماً آن را به یک ساعت ساز ماهر بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *