وبلاگ واچ گروپ

چگونه ساعت مچی را تنظیم کنیم؟

چگونه ساعت مچی را تنظیم کنیم؟

امروزه با پیشرفته شدن هرچه بیشتر ساعت‌ها همچنین روش تنظیم دقیق ساعت مچی نیز پیچیده‌ تر شده است. مرحله بعدی پس از خرید ساعت مچی زنانه یا مردانه در واقع تنظیم صحیح آن است. احتمال زیادی دارد که شما نیز هنگام تنظیم ساعتتان با مشکلاتی روبرو شوید ولی برای اینکه یک بار برای همیشه مشکلتان را در هنگام تنظیم ساعت مچی رفع کنید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا شما با موضوع اینکه چگونه ساعت مچی را تنظیم کنیم؟ آشنا کنیم.

تنظیم دقیق ساعت مچی آنالوگ

ساعت‌های آنالوگ به جای اینکه اعداد را به صورت دیجیتال نمایش دهند با حرکت عقربه بر روی اعداد می‌توانند زمان را به شما نشان دهند در کل می‌توان گفت که به دو دسته تاریخ شمار و همچنین بدون تاریخ شمار دسته‌ بندی می شوند.

تنظیم دقیق ساعت گوشی آنالوگ تاریخ شمار

اول از همه در صورت تمام شدن باتری باید باتری ساعت را تعویض کنید، سپس باید تاج ساعت را پیدا کنید، تاج ساعت معمولا دایره خیلی کوچکی در کنار قاب ساعت شما است و البته ممکن است که به جای تاج ساعت شما دارای دکمه‌هایی باشد. بعد از آن باید تاج را بیرون بکشید، اگر یک بار تاج ساعت را بیرون بکشید و آن را بچرخانید خیلی راحت می‌توانید تنظیم تاریخ ساعت را انجام دهید.

در مرحله بعدی باید تاج ساعت را کاملا بیرون بکشید تا بتوانید زمان را به صورت دقیق تنظیم کنید، در این مرحله باید تاج را بچرخانید تا عقربه‌هایی که ساعت و دقیقه را نشان می‌دهند بر روی زمان صحیح قرار گیرند. بیشتر اوقات عقربه‌های دقیقی و ساعت با یکدیگر حرکت می‌کنند و در آخر تاج را به داخل فشار دهید تا مطمئن شوید که ساعتتان دوباره شروع به کار کرده است.

تنظیم ساعت مچی آنالوگ بدون تاریخ شمار

می‌توان تنظیم کردن این دسته از ساعت مچ‌ها را به عنوان یکی از آسان‌ترین تنظیم‌ها در نظر گرفت. برای تنظیم آنها تنها کافی است که یک بار تاج ساعت را بیرون بکشید و آن را بچرخانید تا عقربه‌ها بر روی عدد که مد نظر شما است قرار گیرند.

تنظیم ساعت دیجیتالی

امروزه ساعت‌های دیجیتال جایگزین مناسبی برای ساعت‌های مکانیکی و آنالوگ هستند. ساعت‌های دیجیتالی می‌توانند زمان را به شکل عقربه با استفاده از نمایشگرهای الکترونیکی به شکل عدد نشان دهند. اگر راهنمای تنظیم ساعت دیجیتالی تان را نگه نداشته‌ اید امکان دارد که دکمه‌های موجود در آن کمی گیج کننده به نظر رسند.

این موضوع غیر ممکن است که با آزمایش دکمه‌های گوناگون چیزی را خراب کنید به خاطر همین فضای نامحدودی برای کار کردن و امتحان با ساعت تان دارید. مانند ساعت مچی آنالوگ ساعت دیجیتال نیز به دو دسته تقسیم می‌شود، ساعت‌های دیجیتالی معمولی مانند مدل‌های وینتیج کاسیو و ساعت‌های جی شاک. برای یادگیری شیوه تنظیم این ساعت‌ها در ادامه این مطلب واچ گروپ ایران با ما همراه باشید.

تنظیم ساعت دیجیتالی

تنظیم دقیق ساعت دیجیتالی با ۳ دکمه

مدل های وینتیج کاسیو از ساعت‌های دیجیتالی هستند که فقط سه دکمه بر روی ساعت برای تنظیم آنها موجود است. دکمه‌ای که در سمت چپ بالا قرار دارد می تواند چراغ ساعت را روشن کند، کرنومتر را صفر می‌کند، زنگ هشدار را لغو می‌کند و همچنین از آن می‌توان برای انتخاب تنظیمات ساعت نیز استفاده کنید. دکمه پایینی که در سمت چپ آن قرار دارد و بر روی آن MODE نوشته شده است را برای چرخش حالت‌های ساعت مثل نمایش زمان، کرنومتر، زنگ هشدار و تنظیم تاریخ زمان به کار می‌برند. دکمه سمت راست نیز برای تنظیم کردن تنظیمات در حال تغییر و یا سوئیچ کردن حالت‌های ۲۴ و ۱۲ ساعته استفاده می‌شود.

ولی برای تنظیم کردن دقیق ساعت مچی دیجیتالی فقط کافی است که دکمه سمت چپ پایینی را سه بار فشار دهید تا ساعت به حالت تنظیم زمان برسد. دکمه سمت چپ بالا برای چرخاندن ساعت، ثانیه، دقیقه، ماه، روز و همچنین حالت عادی استفاده می‌شود. برعکس بقیه موارد شما می‌توانید ثانیه را در این ساعت صفر کنید، اگر این امر قبل از ثانیه ۳۰ اتفاق بیفتد ساعت در ابتدای دقیقه فعلی صفر می‌شود. این موضوع را باید به یاد داشته باشید زمانی که تنظیمات ساعت مچی تمام شود باید دکمه پایین سمت چپ را یک بار فشار دهید تا ساعتتان به حالت عادی برگردد.

تنظیم دقیق ساعت مچی دیجیتال ۴ دکمه‌ای

در مرحله اول باید برچسب‌های روی چهار دکمه ساعت را به خوبی بخوانید، بیشتر ساعت‌های دیجیتالی دارای ۴ دکمه هستند که در ادامه آنها را شرح می‌دهیم:

حالت (MODE):  معمولا این دکمه در بین حالت کرنومتر، زنگ هشدار، زمان و بقیه عملکردها می‌چرخد.

تنظیم(Adjust/SET): اگر ساعت شما دارای کرنومتر باشد این دکمه LAP است. معمولاً این دکمه تنظیمات را می‌تواند تایید کند و یا کرنومتر ‌ها را بازنشانی می‌کند.

شروع/توقف(START/STOP): این دکمه می‌تواند کرنومتر شما را متوقف کند و یا اینکه آن را راه اندازی کند.

نور(LIGHT): همانگونه که واضح است با فشار دادن این دکمه صفحه ساعت مچی شما روشن خواهد شد.

تنظیم ساعت سه موتوره

  • اگر ساعت شما به تاریخ مجهز نباشد باید به این روش ساعتتان را تنظیم کنید: تاج بزرگ را بیرون بکشید و سپس با چرخاندن تاج عقربه‌ها را نیز بچرخانید تا زمان را به درستی نمایش دهد. و در مرحله آخر باید تاج را به حالت اول برگردانید تا ساعتتان شروع به کار کند.
  • اگر ساعت شما مجهز به تاریخ شمار باشد باید با این روش آن را تنظیم کنید: در مرحله اول تازه ساعت را بیرون بکشید و مانند مرحله قبلی که آن را توضیح دادیم زمان را تنظیم کنید. سپس برای اینکه تاریخ را تنظیم کنید باید تاج را در دو مرحله بیرون بکشید و تاریخ را به درستی تنظیم کنید و در مرحله آخر باید تاج را در حالت اول قرار دهید تا ساعتتان شروع به کار کند.

در این مطلب واچ گروپ در مورد چگونه ساعت مچی را تنظیم کنیم آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های واچ گروپ همچون معرفی مارک ساعت های معروف دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ ما مراجعه کنید.

تنظیم ساعت سه موتوره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *