وبلاگ واچ گروپ

آموزش کوتاه کردن بند ساعت فلزی در خانه

آموزش کوتاه کردن بند ساعت فلزی در خانه

وقتی که ساعتی تهیه می‌کنید اما بنده آن نسبت به سایز مچ بزرگ باشد بسیار ناخوشایند است و کوتاه کردن بند ظاهری مناسب را به آن می‌بخشد. اما شما باید یاد بگیرید که چگونه در خانه بدون اینکه به ساعت فروشی بروید بند ساعت خود را کوچک کنید و همین که هزینه‌ای صرف آن نکنید. ما در این مطلب واچ گروپ ایران می‌خواهیم کوتاه کردن بند ساعت فلزی را به شما یاد بدهیم پس با ما همراه باشید.

دقیقاً چه اندازه‌ای برای یک ساعت مناسب است؟

این مهم است که ساعت باید برای مچ دست راحت باشد یعنی نه خیلی تنگ و نه خیلی گشاد باشد. بعضی از افراد از ساعتی استفاده می‌کنند که روی دست علامت می‌اندازند این بدین معناست که ساعت برایشان تنگ است و باعث ناراحتی آنها شده است و به دستشان فشار آورده. اگر وسیله‌ای به دست تنگ باشد جریان خون را هم محدود می‌کند.

و اگر ساعت آزادانه به دور مچ بچرخد و چند انگشت به راحتی داخل ساعت جا شود نشان دهنده این است که بند ساعت برایتان گشاد است. ساعت گشاد و آزاد و احتمال آسیب دیدن و خراش پیدا کردن را دارد. به سایز خود ساعت توجه کنید.

دور مچ و صفحه ساعت اندازه متفاوتی دارند پس باید ساعتی مناسب مچ دست که قطر صفحه‌اش با مچ دستتان تناسب داشته باشد را انتخاب کنید.
اگر اندازه دور مچ ۱۵ تا ۱۷ سانتی‌متر باشد ساعت‌هایی با قطر ۳۸ تا ۴۲ میلیمتر مناسب هستند و اگر اندازه دور مچ ۱۹ تا ۲۰ سانتی‌متر باشد بهتر است ساعت‌هایی با قطر ۴۴ تا ۴۶ میلی‌متر را انتخاب کنید.

ساعت زنانه اندازه کوچک‌تری دارد چون هرچه ظریف و کوچکتر باشد بیشتر به جواهر و زیورآلات شباهت خواهد داشت. ساعت بزرگ بیشتر به چشم می‌آید و جلب توجه می‌کند.

اندازه مناسب ساعت چگونه است؟

اندازه مناسب ساعت چگونه است؟

ساعت هر چند که زیبا و کاربردی هم باشد باید برای مچ دست مناسب باشد تا بتوانید از آن استفاده کنید.ساعت‌هایی که برای مراسمات ورزش تجارت و غیر طراحی شده‌اند باعث این نمی‌شود که اندازه ساعت برای دست مناسب نباشد. ساعتی که اندازه مناسب دارد آنقدر آزاد است که کمی به دور مچ حرکت کند اما نباید زیاد گشاد باشد یا کاملا به دور مچ بچرخد.

آیا ساعت باید در پشت استخوان مچ بسته شود یا در جلوی آن؟

بهترین مکان برای بستن ساعت مچی جلوی استخوان مچ می‌باشد فارغ از ظاهر و اندازه آن بهترین حالت برای بستن ساعت این است باید درست بر روی مچ دست قرار بگیرد. در اصل ساعت را در زیر استخوان مچ می‌بندند تا صفحه‌اش به طرف دیگر نرود. چون استخوان مچ ساعت را سر جایش نگه می‌دارد و باعث می‌شود که ساعت بر روی مچ دست حرکت نکند.این برای کسانی که در محیط‌های غیرمعمول کار می‌کنند بهترین روش است تا مطمئن شوند ساعت به راحتی از دست باز نمی‌شود و گم نخواهد شد.

طریقه تنظیم کردن ساعت

اگر هنوز با تنظیم اندازه ساعت مشکل دارید با ما همراه باشید که در این قسمت می‌خواهیم نکاتی را به شما بگوییم اگر می‌خواهید ساعت کاملاً برای دست مناسب باشد .باید دور مچ دست را اندازه بگیرید. ساعت را طبق اندازه مچ تنظیم کنید و در صورت نیاز می‌توانید به یک ساعت ساز مراجعه کنید.

اولین قدم این است که مچ دست را اندازه بگیرید

برای این کار یک متر نواری انعطاف پذیر استفاده کنید این نوار را از زیر استخوان مچ به دور دست بپیچید. اندازه مچ بر نحوه قرارگیری ساعت به دور دست تاثیر زیادی دارد. اندازه مچ دست هر فردی اطلاعاتی را در هنگام خرید ساعت به او می‌دهد باعث می‌شود که دیگر در هنگام خرید ساعت دچار سردرگمی نشوید.

اگر می‌خواهید به صورت آنلاین هم خرید کنید باز هم اندازه مچ دست بسیار برایتان خوب است و با توجه به اندازه مچ دست نیازی نیست که ساعت را بر روی دست امتحان کنید.

در مرحله دوم ساعت را بر طبق اندازه مچ تنظیم کنید

اکثر ساعت‌ها بندهایی دارند که قابل تنظیم هستند، (بندهای ساتنی، نایلونی، پارچه‌ای، چرمی، پلاستیکی و غیره) همه تقریباً دارای سگ‌ک هایی هستند که با استفاده از آنها اندازه ساعت تنظیم می‌شود. این سگک‌ها خیلی کارآمد و مفید هستند چون به هر دلیلی اندازه مچ دست تغییر کند مثلاً به خاطر ورم مچ، افزایش یا کاهش وزن، بارداری و غیره با استفاده از سگک می‌توانید ساعت را متناسب با مچ دست تنظیم کنید.

نکاتی برای تغییر سایز بند ساعت

باید از یک سطح صاف استفاده کنیداین سطح صاف می‌تواند یک میز باشد یک پارچه یا حوله را روی سطح قرار دهید تا از خراش بدنه ساعت جلوگیری کرده باشید.

قطعاتی بسیار ریز داخل بند ساعت هوشمند وجود دارد که ممکن است گم شوند می‌توانید روی یک بخش بند کار کنید. یک تکه معمولاً بلندتر از دیگری است پس نیازی نیست هر دو تکه کوتاه شود. و اما به عنوان یک نکته این را بدانید تنظیم اندازه بند ساعت به دقت و حوصله زیادی نیاز دارد پس به بند فشار زیادی وارد نکنید.

با دقت بالا همه اجزا را جدا کنید آن را در یک جا قرار دهید تا گم نشوند چون همانطور که گفتیم قطعات بسیار ریزند و اگر گم شوند نمی‌توانید کار را به اتمام برسانید و مجبور می‌شوید بقیه کار را به یک ساعت ساز بسپارید.

در این مطلب واچ گروپ با آموزش کوتاه کردن بند ساعت فلزی در خانه آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب واچ گروپ همچون مطلب نحوه تمیز کردن بند استیل ساعت مچی دیدن کنید می توانید روی این کلمه کلیک کنید.

مراحل کوتاه کردن بند ساعت استیل

اندازه‌گیری دقیق

اول و مهم‌ترین کار این است که بدانید که پین‌های کجا را خارج کنید چون اگر پین اشتباهی خارج شود یا از محل نامناسبی برداشته شود بند ساعت کج خواهد شد.

برای اندازه دقیق محل خروج پین‌های ساعت را در جایی از مچ خودتان یا معمولاً ساعت را می‌بندد قرار دهید. می‌توانید بند استیل را سفت کنید همه پین‌های فلزی را آزاد کنید تا بند ساعت به صورت صاف روی مچ بنشیند.

محیط مناسب برای شروع جدا کردن و باز کردن پین کاری بسیار ظریف است که باید با دقت انجام شود.

بهتر است عواملی که حواس شما را پرت می‌کنند در آنجا نباشند همچنین میزان کافی نور مهم است و سطحی با نور کافی و صاف، به دور از شلوغی را برای این کار انتخاب کنید.

حتماً ظرفی را کنار خود بگذارید تا در آن وسایلی ریز خارج شده از ساعت را در آن بگذارید تا گم نشوند. زیر دست خود یک پارچه نرمی پهن کنید تا وقتی ساعت از دست شما افتاد به بدنه آن ضربه وارد نشود. برای کوتاه کردن بند ساعت مچی باید از چکش استفاده کنید ممکن است صدای بلند داشته باشد پس جایی این کار را انجام دهید مزاحمت ایجاد نکند.

جمع آوری ابزار برای کوتاه کردن بند ساعت

چکش کوچک یا کوبه‌ای لازم است، انبر دست کوچک، یک ابزار که بتواند ساعت را به صورت افقی در حالت رو به بالا نگه دارد، یک سوزن تنظیم بند،این‌ها وسایلی هستند که برای کوتاه کردن بند ساعت از آن استفاده می‌شود.

جمع آوری ابزار برای کوتاه کردن بند ساعت

خارج کردن پل‌های اتصال در کوتاه کردن بند ساعت

وقتی که پین‌ها را خارج کردید از دو مرحله قبل وسایل کار را فراهم کرده‌اید پس نوبت به سخت‌ترین قسمت کار یعنی خارج کردن پل‌های اتصال می‌رسد. در پشت دست بند فلزی فلشی کوچک حکاکی شده است که نشان دهنده این است پین از کدام قسمت خارج می‌گردد.

باید بند ساعت طوری نگه داشته شود که محل خروج پین به زیر باشد اگر نگهدارنده ندارید می‌توانید از یک فوم کمک بگیرید. سوزن را پشت پین مورد نظر قرار بدهید با چکش ضربه‌های مداوم و آرامی به آن وارد کنید.

وقتی که پین از پل خارج شد با استفاده یک انبر کوچک یا انگشت از محل خارج کنید. مراقب وسایلی که خارج می‌کنید باشید چون اگر گم شوند کار شما لنگ خواهد ماند.

اتصال مجدد بعد از کوتاه کردن بند ساعت

بعد از اینکه تعداد مناسبی از پین‌ها را از بند خارج کردید باید بند را وصل کنید. حال باید مراحل قبل را به صورت عکس انجام دهید. بند را به صورتی که محل خروج رو به خودتان باشد قرار دهید پین را داخل پل قرار دهید با چکش و سوزن پین را در جای خود محکم کنید. این کار را برای طرف دیگر بند هم انجام دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *