وبلاگ واچ گروپ

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا ساعت دیجیتال؟

ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا ساعت دیجیتال؟

دلایل زیادی برای استفاده کردن از ساعت‌ها در استایل‌های گوناگون موجود است ولی در کل معمولاً بیشتر مردم از ساعت برای دانستن زمان و تشخیص آن استفاده می‌کنند. از طرف دیگر ظاهر و طراحی ساعت تاثیر زیاد و مستقیمی در نوع استایل افراد دارد. زمانی که از مد و فشن صحبت پیش می‌آیند باید به انتخاب‌های خود توجه بیشتری داشته باشیم تا گذشته از اینکه از ساعت برای تشخیص زمان استفاده کنیم همچنین از آن به عنوان یک اکسسوری مناسب بهره ببریم. در ادامه این مطلب واچ گروپ در مورد اینکه ساعت مچی عقربه‌ای بهتر است یا ساعت دیجیتال توضیحات لازم را می‌دهیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

علت انتخاب یک ساعت مچی عقربه‌ای

قدیمی‌ترین نوع ساعت مچی نوع عقربه‌ای است که بی‌شک همه ما با آن آشنا شده‌ایم. دو بخش اساسی این ساعت، عقربه و صفحه آن است که در مقایسه با ساعت‌های دیجیتالی ساختار الکترونیکی و کریستال مانند دارند تا فقط زمان را در اختیار فرد مصرف کننده قرار دهند.

ساعت مچی عقربه‌ای از یک صفحه ساخته می‌شود و این صفحه به ۱۲ قسمت تقسیم می‌شود که بسیار راحت نمایشگر ساعت را مشخص می‌کند. تنوع خیلی زیادی در ساعت‌های عقربه‌ای برای نمایش این ۱۲ قسمت موجود است. به شکلی که بعضی از آنها از اعداد رومی و یا انواع دیگری از نگین‌های گوناگون برای نشان دادن اعداد استفاده می‌کنند. در کنار آن ۱۲ تقسیم بندی همچنین تقسیم بندی‌های کوچکی نیز در بعضی از ساعت‌های عقربه‌ای و یا همان آنالوگ وجود دارد که با تقسیم آن به ۶۰ قسمت نمایانگر دقیقه است.

ساعت‌های دیجیتالی توانستند که امکانات بیشتری را در اختیار افراد مصرف کننده قرار دهند و به شکل دیگر می‌توان گفت که این نوع ساعت‌ها نسخه ارتقا یافته ساعت‌های مچی هستند که به وسیله تکنولوژی نیاز افراد را به راحتی برآورده می‌کنند.

 ساعت‌های عقربه‌ای بیشتر برای افرادی که به سبک رسمی و کلاسیک علاقه‌مند هستند مناسب است و همچنین برای کسانی که برای موقعیت‌های گوناگون انتخاب انواع استایل‌های رسمی را در اولویت قرار می‌دهند. پس در نتیجه اگر دنبال گزینه‌ای مناسب از ساعت مچی برای استفاده در کنار کت و شلوار، و یا پیراهن‌های مجلسی برای خانم‌ها هستید ما به شما توصیه می‌کنیم که از انواع ساعت‌های عقربه از برندهای معروف همچون ساعت سیکو ، ساعت سیتیزن وغیره استفاده کنید.

مزایای انتخاب ساعت عقربه‌ای

 • می‌توان گفت که از نظر طراحی ظاهری ساعت‌های عقربه‌ای زیباتر هستند.
 • می‌توان ساعت‌های عقربه‌ای را برای استایل‌های گوناگونی مورد استفاده قرار داد.
 • ماندگاری و دوام ساعت‌های عقربه‌ای به دلیل ساختاری که دارند در مقایسه با ساعت‌های دیجیتالی بیشتر است.
 • تنوع ساعت‌های عقربه‌ای در مقایسه با ساعت‌های دیجیتالی از نظر طراحی بیشتر است.

مزایای انتخاب ساعت عقربه‌ای

معایب انتخاب ساعت عقربه‌ای

 • از نظر قیمت باید برای خرید ساعت‌های عقربه‌ای همیشه هزینه بیشتری پرداخت شود.
 • استفاده از ساعت عقربه‌ای و خواندن ساعت از روی آن در مکان‌های تاریک و در شب سخت است.
 • ساعت‌های عقربه امکانات خیلی کمتری را برای مصرف کننده قرار می‌دهند.
 • دقت این نوع ساعت‌ها در مقایسه با ساعت‌های دیجیتالی کمتر است.

علت انتخاب ساعت مچی دیجیتالی

برعکس ساعت‌های عقربه‌ای استفاده کردن از ساعت‌های دیجیتالی که می توانند نمایش دقیقی از ساعت را در اختیار شما بگذارند خیلی راحت‌تر و آسان‌تر است. به صورتی که حتی کودکان نیز می‌توانند ساعت دقیق را به درستی بفهمند. برندهای گوناگونی، تنوع مناسبی از ساعت‌های دیجیتالی را عرضه می‌کنند که هر کدام از آنها با توجه به قیمتشان امکانات گوناگونی را ارائه می‌دهند. این ساعت‌ها در مقایسه با ساعت‌های عقربه‌ای که فقط می‌توانند زمان و یا تاریخ را برای مصرف کننده نمایش دهند همچنین می‌توانند زنگ هشدار، تقویم، ماشین حساب و… را نیز برای فرد مصرف کننده فراهم کنند.

به علاوه اگر شما نیز از آن دست افراد هستید که به تناسب اندام و همچنین ورزش اهمیت زیادی می‌دهید، تکنولوژی که در ساعت‌های دیجیتالی موجود است می‌توانند اطلاعاتی را در مورد کالری مصرف روزانه در اختیارتان قرار دهند. ولی شما در مقابل باید این نکته را در نظر داشته باشید که استفاده کردن از این ساعت‌ها گزینه مناسبی برای استایل‌های رسمی نیست.

مزایای استفاده از ساعت دیجیتالی

 • قیمت ساعت‌های دیجیتالی در مقایسه با ساعت‌های آنالوگ بهتر و کمتر است.
 • بعضی از ساعت‌های دیجیتال توانایی این را دارند که با نور خورشید و یا شارژ باتری مورد استفاده قرار گیرند و هیچ نیازی به تعویض باتری ندارند.
 • این نوع ساعت‌ها گزینه بسیار مناسبی برای استفاده ورزشکاران است تا بتوانند به بهترین شیوه از یک ساعت استفاده کنند.
 • شما با خرید ساعت‌های دیجیتالی می‌توانید قابلیت‌های خیلی زیادی را داشته باشید که البته دقت داشته باشید این موضوع نیز ارتباط مستقیمی با هزینه‌ای که شما برای ساعت پرداخت می‌کنید دارد.

مزایای استفاده از ساعت دیجیتالی

معایب استفاده از ساعت دیجیتالی

 • به خاطر اینکه در ساخت ساعت‌های دیجیتالی از شیشه و بقیه مواد کم مقاومتی استفاده می‌شود ماندگاری و دوام بالایی ندارند.
 • ساعت‌های دیجیتالی به وسیله سیستم‌های الکترونیکی کار می‌کنند در نتیجه امکان دارد که در عملکرد آنها اختلالاتی به وجود آید.
 • شمار طرفداران ساعت‌های دیجیتالی در مقایسه با ساعت‌های عقربه‌ای کمتر است همچنین بازه سنی محدودی را به خودشان اختصاص داده‌اند.
 • ظرافتی که در طراحی انواع ساعت‌های دیجیتالی به کار رفته است کمتر از ساعت‌های عقربه ای است در نتیجه این ساعت‌ها نمی‌توانند گزینه مناسب برای مناسبت‌های رسمی باشند.

انتخاب بین ساعت مچی دیجیتالی و عقربه‌ای

خواندن ساعت

صفحه نمایش ساعت‌های عقربه‌ای کلاسیک و قدیمی است و بعضی از افراد هیچ علاقه‌ای به این ندارند که ساعت را با نگاه کردن به یک صفحه قدیمی از ساعت مچی که نمادی از ساعت‌های خورشیدی باستانی است مطلع شوند، گذشته از این نیز دسته دیگری از مردم نمی‌توانند به درستی سطح نمایش داده شده بر روی ساعت‌های عقربه‌ای را بفهمند به خاطر همین در این مورد ما به شما توصیه می‌کنیم از ساعت‌های دیجیتالی استفاده کنید.

تنظیمات مربوط به ساعت مچی

 برای تنظیم کردن ساعت دیجیتالی باید حتما دفترچه راهنمایی که دارد را به صورت کامل مطالعه کنید و با طبق روند آن کاملا آشنا شوید. همچنین ساعت‌ های آنالوگ دکمه‌هایی را دارند که با کمک آنها شما می‌توانید زمان را به طور دقیقی تنظیم کنید و با استفاده کردن از آن برای همه افراد مشخص و راحت است. برای تنظیم کردن ساعت‌های عقربه‌ای باید دکمه کنار ساعت را بیرون بکشیم و سپس با چرخاندن آن می‌توانیم ساعت را با تایم مورد نظرمان تنظیم.

انتخاب سبک مناسب

یکی از مهمترین و آخرین عاملی که در انتخاب کردن ساعت عقربه‌ای و یا دیجیتالی تاثیر دارد بررسی سبک پوشش و استایل شما است. اگر آن دسته از افراد هستید که استایل رسمی دارید ما به شما توصیه می‌کنیم که از ساعت‌های عقربی استفاده کنید ولی اگر برعکس، استایل شما کژوال و یا اسپرت است می‌توانید به راحتی با خرید ساعت دیجیتالی نهایت لذت را از آن ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *