وبلاگ واچ گروپ

چگونه در پشت ساعت مچی را باز کنیم؟

بسته به نوع ساعت مچی که از آن استفاده می‌کنید ممکن است که روش باز کردن آن نیز متفاوت باشد. در ادامه روش‌ های گوناگونی را برای باز کردن پشت ساعت مچی برایتان شرح می‌دهیم پس تا انتهای این مطلب واچ گروپ ایران با ما همراه باشید.

چگونه در پشت ساعت مچی را باز کنیم؟

پشت ساعت مچی با مارکاسیت

 در خیلی از پشت ساعت مچی‌های با مارکاسیت، یک پیچ وجود دارد. شما برای باز کردن آن می‌توانید یک پلاستیک کوچک را مورد استفاده قرار دهید و آن را خیلی محکم و در خلاف جهت عقربه ساعت بچرخانید تا پیچ آن باز شود سپس بعد از آن است که می‌توانید پشت ساعت تان را باز کنید.

پشت ساعت مچی با قفل

در بعضی از پشت های ساعت‌ مچی قفلی موجود است که اول باید آن را باز کنید و سپس می‌توانید پشت ساعت تان را باز کنید. برای اینکه پشت ساعت تان را باز کنید باید به وسیله یک شئ بلند و نازک مانند یک پین سلفی آن را بچرخانید تا قفل باز شود سپس بعد از آن می‌توانید پشت ساعت را نیز باز کنید.

باز کردن پشت ساعت مچی

پشت ساعت مچی با مهره

در بعضی از پشت‌های ساعت مچی یک مهره موجود است که باید آن را باز کنید تا پشت ساعت نیز باز شود. برای اینکه پشت ساعت مچی را باز کنید باید مهره را در خلاف جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید و سپس می‌توانید پشت ساعت را باز کنید.

پشت ساعت مچی با پیچ

در بعضی از پشت های ساعت مچی یک پیچ موجود است که آن را باید باز کنید تا بتوانید پشت ساعت تان را نیز باز کنید. برای باز کردن آن پیچ باید از یک پلاستیک کوچک استفاده کنید و آن را خیلی محکم و برعکس عقربه‌ های ساعت بچرخانید تا پیچ تان باز شود، سپس بعد از آن می‌توانید پشت ساعت را بردارید.

این نکته را باید به یاد داشته باشید که برای باز کردن پشت ساعت مچی بهتر است که ابزار محکم و مناسبی را مورد استفاده قرار دهید تا از آسیب دیدن پشت ساعت تان جلوگیری شود. به علاوه اگر باز کردن پشت ساعت مچی برای شما کمی دشوار به نظر می‌ رسد بهتر است که خودتان کاری با آن نداشته باشید و به فروشنده ساعت مچی مراجعه کنید و از او درخواست کمک کنید.

مواد مورد نیاز برای باز کردن پشت ساعت مچی

بسته به نوع پشت ساعت مچی شما امکان دارد که برای باز کردن آن به ابزار خاص و متفاوتی نیاز داشته باشید. در برخی از پشت‌ های ساعت مچی برای اینکه آنها را باز کنید به یک پیچ، یک قفل و یا یک مهره نیاز دارید که امکان دارد با ابزار خاصی مانند پین سلفی و یا پلاستیک باز شوند. بنابراین برای اینکه پشت ساعت مچی را باز کنید بهتر است که از وسایل محکم و مناسبی استفاده کنید تا از آسیب دیدن پشت ساعت پیشگیری شود.

اگر باز کردن پشت ساعت مچی برایتان دشوار است و یا اینکه نمی‌دانید چگونه پشت ساعت مچی تان را باز کنید بهتر است که از اول به فروشنده ساعت مراجعه کنید و از او کمک بخواهید. به علاوه در بعضی از مواقع شرکت تولید کننده برای باز کردن و تعویض باتری پشت ساعت مچی ابزار مخصوصی را برای شما قرار می‌دهند. در چنین موقعیتی شما می‌توانید این ابزار را استفاده کنید که در ادامه بعضی از آنها را نام می‌بریم:

  1. پین سلفی: این وسیله در واقع یک سوزن نازک است که سر آن نوک تیز است و برای باز کردن پشت ساعت مچی مورد استفاده قرار می‌گیرد. شما می‌توانید با قرار دادن نوک پین سلفی در شکافی که در پشت ساعت موجود است قفل و یا پیچ را باز کنید.
  2. پلاستیک نوک تیز: این وسیله در واقع یک قطعه پلاستیکی با نوک تیز است که از آن برای باز کردن پشت ساعت مچی استفاده می‌کنند. شما می‌توانید با قرار دادن نوک پلاستیک در شکافی که در پشت ساعت موجود است پیچ و یا قفل را باز کنید.
  3. قلم حرفه‌ای: در حقیقت این وسیله قلم سیاه است که نوک آن تیز است و از آن در باز کردن پشت ساعت مچی استفاده می‌شود. شما می‌توانید با قرار دادن نوک قلمتان در شکافی که در پشت ساعت موجود است پیچ و یا قفل را باز کنید.
  4. ابزار باز کننده پشت ساعت: این وسیله یک دستگاه برای باز کردن پشت ساعت است که با دقت بسیار بالا و به صورت حرفه‌ ای آن را طراحی کرده‌ اند. با داشتن این وسیله می‌توانید پشت ساعت مچی‌ تان را بدون اینکه هیچ آسیبی به آن برسد باز کنید.

لازم است این نکته را ذکر کنیم که برای استفاده کردن از ابزار های حرفه‌ ای بهتر است که دستورالعمل‌ های شیوه استفاده از آنها را با دقت زیادی مطالعه کنید تا به پشت ساعت هیچ آسیبی وارد نشود. به علاوه از وسایلی با کیفیت و مطابق با مدل پشت ساعتتان استفاده کنید تا مشکلاتی مانند نشتی باتری و یا خراب شدن پشت ساعت برای شما پیش نیاید.

پشت ساعت مچی با قفل

آیا می‌توانیم از ابزار خانگی برای باز کردن پشت ساعت مچی استفاده کنیم؟

استفاده کردن از ابزار خانگی برای باز کردن پشت ساعت مچی امکان دارد که خطرناک باشد و می‌تواند به ساعت شما صدمات جدی را وارد کند. بهترین راه برای اینکه پشت ساعت مچی را باز کنید این است که از ابزار حرفه‌ ای و مناسبی که برای این کار طراحی شده‌اند استفاده کنید. این وسایل شامل ابزاری مانند پین سلفی، قلم حرفه‌ ای و پلاستیک نوک تیز می‌شوند.

در این مطلب واچ گروپ در مورد چگونه ساعت مچی را تنظیم کنیم آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های واچ گروپ همچون انواع جنس بدنه ساعت مچی دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ ما مراجعه کنید.

آیا می‌توانیم باتری ساعت را خودمان تعویض کنیم؟

در خیلی از انواع ساعت مچی‌ ها می‌توانید باتری را خودتان عوض کنید ولی در بعضی از موارد نیز پشت ساعت مچی به شکل ضد آب طراحی شده‌ است و عوض کردن باتری توسط خودتان امکان‌ پذیر نیست. در چنین مواقعی ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که به فروشنده ساعت مراجعه کنید تا باتریتان را تعویض کند.

در بعضی از ساعت‌ ها نیز باتری ساعت قابل شارژ است و هیچ نیازی به عوض کردن آن نیست در چنین مواقعی باید با استفاده کردن از شارژر مناسب باتری تان را شارژ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *