وبلاگ واچ گروپ

تفاوت ساعت های دیجیتال با آنالوگ چیست؟

تفاوت ساعت های دیجیتال با آنالوگ چیست؟

تفاوت ساعت های دیجیتال و آنالوگ در نوع صفحه نمایش، ارتفاع سنج، فشارسنج، اندازه‌گیری زمان و همچنین مسافت سنج می‌باشد. هر کدام از این ساعت‌ها نه تنها اینکه از مزیت‌های بسیار زیادی برخوردار هستند همچنین معایبی نیز دارند. قیمت هر یک از این ساعت‌ها نیز با یکدیگر متفاوت است، عوامل خیلی زیادی توانایی این را دارند که کیفیت یک ساعت مچی از نوع آنالوگ و یا دیجیتال را تعیین کنند که در ادامه در بخش‌های جداگانه به آنها اشاره می‌کنیم. هر کدام از ساعت های گفته شده مدل های متفاوتی دارند که می‌توان به مدل‌های رسمی، اسپرت، ورزشی، ضد آب و موارد دیگری نیز اشاره کرد.

اگر شما نیز قصد خرید ساعت مچی را دارید و نمی‌دانید که دیجیتال را انتخاب کنید و یا آنالوگ ما به شما توصیه می‌کنیم که تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید تا تفاوت‌های آنها را با یکدیگر مقایسه کنیم.

امروزه تنوع‌های خیلی زیادی از ساعت مچی با برندهای گوناگون در بازار به چشم می‌خورد و کسان خیلی زیادی قبل از خرید تلاش می‌کنند در رابطه با ویژگی‌های همه آنها اطلاعات لازم را کسب کنند. برای مثال ساعت‌ها مچی در چند نوع آنالوگ و دیجیتال موجود هستند و شما می‌توانید آنها را خریداری و استفاده کنید که در این مطلب ما قصد داریم به تفاوت‌های میان آنها اشاره کنیم. اول از همه باید بگوییم که هر کدام از این نوع ساعت‌ها به عنوان یک دستگاه کوچک برای خریداران مورد استفاده قرار می‌گیرد که هر کدام از آنها تفاوت‌ها و ویژگی‌هایی را دارند.

ساعت‌های آنالوگ مزیت‌ها و همچنین معایب بسیار زیادی دارند و به علاوه می‌توان این مزیت‌ها و معایب را برای نوع ساعت مچی‌های دیجیتال نیز عنوان کرد. اگر شما می‌خواهید این نوع ساعت‌ها را خریداری کنید ما به شما توصیه می‌کنیم که این مطلب را دنبال کنید تا تفاوت‌ها و ویژگی‌های هر یک از آنها را بفهمید و بتوانید انتخاب درستی را متناسب با سلیقه خودتان بکنید.

تفاوت ساعت‌های آنالوگ و دیجیتال در اندازه‌گیری زمان

همان گونه که پیش تر نیز اشاره کردیم تفاوت‌های بین ساعت‌های آنالوگ و دیجیتال را می‌توان در چندین مورد بیان کرد. به یاد داشته باشید که ما می‌توانیم ساعت‌های آنالوگ را نوعی دستگاه مکانیکی معرفی کنیم، که البته دقت کنید این مسئله در رابطه با ساعت‌های دیجیتال به این شکل نیست و آنها را معمولاً به عنوان یک دستگاه الکترونیکی می‌شناسند. پس در نتیجه این موضوع به عنوان یکی از تفاوت‌های بین این دو نوع ساعت است. ولی موضوع مهمی که باید به آن دقت کنید در مورد اندازه‌گیری زمان است که در هر کدام از این وسیله‌ها متفاوت است.

برای مثال از چرخ نوسان برای اندازه‌گیری کردن زمان در ساعت‌های آنالوگ استفاده می‌شود، در صورتی که در ساعت‌های دیجیتالی برای اندازه‌گیری کردن زمان معمولاً از یک نوسانگر کریستال که نام آن کوارتز است استفاده می‌شود، البته این نکته را نیز به یاد داشته باشید که در این گونه ساعت‌ها از باتری نیز می‌توان برای اندازه‌گیری زمان استفاده کرد.

تفاوت ساعت های دیجیتال با آنالوگ چیست؟

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال از لحاظ مسافت سنج

تفاوت ساعت های آنالوگ  و دیجیتال در چند مورد ختم می شود که یکی از این موارد مسافت سنج در این نوع از ساعت ها است. برای اینکه بتوانید این ویژگی را در هر دو نوع از این ساعت ها بفهمید در ادامه مثالی را برای شما ذکر می‌کنیم. اگر می خواهید با سرعتی ثابت مسافت را اندازه گیری کنید و این عمل را با دقت بیشتری انجام دهید ما به شما توصیه می‌کنیم که از ساعت های دیجیتالی استفاده کنید زیرا این ویژگی در این گونه ساعت ها قوی تر است و آن را با نام تاچومتر می‌شناسند.

برای مثال برای اینکه  بتوان دید نور رعد و برق را بررسی کرد و اختلاف آن را تعیین کرد می توان از این گزینه در ساعت های دیجیتالی استفاده کرد، در صورتی که میان ساعت های آنالوگ باید از دکمه ای با نام تل متر استفاده نمایید.  در کل برای مشخص شدن اختلاف مسافت باید با فشار دادن دکمه اطلاعات مورد نیاز را در این نوع دستگاه های مکانیکی کسب کنید. در حقیقت می‌توان گفت که ساعت های دیجیتالی سرعت عمل بیشتری در این زمینه نسبت به ساعت آنالوگ دارند.

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال در فشار سنج

گزینه فشارسنج یک ویژگی بسیار مهم در رابطه با ساعت های دیجیتال و آنالوگ است و همچنین این ویژگی برای ورزشکاران و کوهنوردان خیلی مهم است زیرا باید هر چند ساعت یکبار میزان و مقدار فشار هوا را در ارتفاع مشاهده نمایند این مورد نیز می‌تواند تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال را برای شما مشخص کند.

این نکته را به یاد داشته باشید که در ساعت های دیجیتالی این گزینه به طور خودکار بر روی صفحه نمایش نشان داده می شود که با وجود آن می توانید فشار قبلی و بعدی را بررسی کنید. ولی اگر می خواهید در ساعت های آنالوگ نیز این ویژگی را داشته باشید می‌توانید به بدنه ساعت که پمپ های مخفی در اطراف آن واقع شده توجه کنید و بر طبق آن میزان فشار تعیین شده بر روی صفحه نمایش این ساعت ها قابل  مشاهده می باشد.

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال در قطب نما

ساعت های آنالوگ نسبت به ساعت های دیجیتال گران تر هستند و این مسئله به خاطر داشتن بعضی ویژگی‌ها است که قطب نما نیز یکی از آنها می‌باشد. شما می‌توانید در ساعت های آنالوگ قطب نما را بر روی صفحه نمایشگر آن مشاهده کنید.

در بعضی از ساعت های آنالوگ این قطب نما در پشت ساعت جاسازی شده که با برگرداندن آنها می توانید آن را مشاهده کنید. این ویژگی در اینگونه ساعت ها زمانی مشاهده می شود که هیچ نوع کاربردی از آن در این گونه ساعت ها قابل مشاهده نباشد. در ساعت های دیجیتالی نیز همچنین می توان گزینه Compass را از بخش تنظیمات انتخاب کرد.

تفاوت ساعت های دیجیتال با آنالوگ چیست؟

تفاوت ساعت های آنالوگ و دیجیتال در نوع صفحه نمایش

مهم ترین تفاوت در بین ساعت های آنالوگ و دیجیتال در صفحه نمایش آنها است که برای خیلی از خریداران بسیار مهم است. در ساعت های آنالوگ معمولاً از عقربه برای نشان دادن زمان استفاده می‌کنند در صورتی که این مسئله در ساعت های دیجیتال، به گونه‌ای دیگر است، در دیجیتال زمان دقیق تر نمایش داده می شود و این ویژگی فقط به خاطر صفحه نمایشی است که در این نوع ساعت ها جاسازی شده است.

به یاد داشته باشید که سرعت دیدن زمان در ساعت های آنالوگ خیلی بیشتر از ساعت های دیجیتال است و این تحلیل مغز شما است. در ساعت های دیجیتال باید ساعت، دقیقه و همچنین ثانیه را مشاهده کنید ولی در ساعت های آنالوگ فقط با یک نگاه متوجه زمان هر چند غیر دقیق خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *