وبلاگ واچ گروپ

پولیش ساعت

پولیش ساعت

منظور از پولیش ساعت چیست و چرا باید ساعت‌ها پولیش شوند؟ اگر ساعت‌های مچی خسته به نظر برسند و نیاز به یک تغییر داشته باشند چه کار باید بکنیم؟ تا قبل از دهه ی ۸۰ میلادی ساعت معمولی از جنس یا آلیاژ برنج ساخته می‌شدند که معمولاً دچار خوردگی و می‌شدند و روی مچ دست ایجاد حساسیت پوستی می‌کردند. برندها از استیل در تعداد کمی از مدل‌های خود استفاده کردند اما کم کم استفاده از استیل در همه ساعت‌ها همه گیر شد به طوری که تقریباً الان ساعت‌های بدل نیز از استیل در ساخت قاب و بند استفاده می‌کنند.

نه تنها استیل بلکه جنس های دیگر ساعت هم نیاز است که زیبا شوند و مشکلات خط و خششان رفع شود. بعضی از افراد به اشتباه تصور می‌کنند که پولیش ساعت مقاومت و کیفیت آن را کاهش می‌دهد. یا اگر یک ساعت همچون ساعت هوگوباس را پولیش کنیم ممکن است زیباییش از بین برود. اما اینگونه نیست پولیش کردن یک ساعت ممکن است که جذابیت آن را چند برابر کند و زیبایی ساعت را مانند روز اول دوباره به آن بدهد.

بعد از این موضوع باید ساعت توسط یک ساعت ساز یا تکنسین ماهر همانند ساعت ساز های ماهر واچ گروپ پولیش شود. این کار را فقط باید یک پولیش کار با تجربه و ماهر و با استفاده از ابزار مناسب انجام دهد. پولیش باعث تازه شدن ساعت می‌شود و یک استاد کار حرفه‌ای مثل استاد کارهای حرفه ای واچ گروپ با از بین بردن خراج و فرورفتگی و نشانه‌های ساییدگی یک ساعت مچی ساعت را دوباره نو جلوه می‌دهد. در این کار تجربه بسیار مهم است و استادکار و تکنسین‌های با سابقه روی ساعت‌های مچی زیادی کار کرده‌اند و کیفیت سطح بالایی را به ساعت‌ها برگردانده‌اند.

واچ گروپ ایران بهترین استاد کارها و تکنسین ها را در اختیار دارد که شما می توانید پولیس ساعت خود را به آنها بسپارید. در ادامه این مطلب به نحوه فرایند پولیش ساعت مچی و خش گیری ساعت مچی می پردازیم پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

هنر ترمیم و پولیش ساعت

هنر ترمیم و پولیش ساعت

هنر صیقل دادن و ترمیم کردن ساعت‌های مچی کار بسیار نادر و ظریفی است و فقط توسط کسانی که بسیار ماهر هستند و آموزش دیده‌اند باید انجام شود. پولیش ساعت مچی مستلزم این است که متخصصان با ابزارهای بسیار خاص روی آن کار کنند و بسته به عمق یا شدت ایراد روی ساعت شاید لازم باشد که لایه ی کوچکی از سطح ساعت را بردارند.

در سایت‌های مختلف ساعت تیم‌های متخصص از به روزترین تکنیک‌ها و تجهیزات در صنعت ساعت استفاده می‌کنند و همیشه طبق کارشان حقوق و مستمری دریافت می‌کنند.

خشن گیری ساعت چگونه است؟

در فرایند پولیش یک ساعت همچون ساعت زنانه پولو باید همه ی خش‌های قاب و بند یک ساعت پاک شود اما همیشه شاید نتوانیم که خش و خراش را روی ساعت پاک کنیم و از بین ببریم.

ساعت‌هایی که طراحی و به بازار عرضه می‌شوند منحصر به فرد و زیبا هستند. بسیار باید در نگهداری یک ساعت دقت داشته باشیم چون هر ساعت مچی دارای زوایایی است در صورتی که از بین بروند دیگر قشنگ نخواهند بود.

وقتی که می‌خواهید یک ساعت را پولیش کنید ممکن است مزیت ضد آبی، واترپروفی ساعت از بین برود پس باید به متخصصی که ساعت مچی را پولیش می‌کند اجازه بدهید تا جایی که برایش امکان دارد فرایند خش گیری را انجام بدهد. در هر صورت استاندارد و زیبایی فنی یک ساعت مچی است که برای صاحبش آن را جذاب می‌کند.

خشن گیری ساعت چگونه است؟

فرایند پولیش یک ساعت مچی

در این فرایند باید تعمیرکار بند ساعت کورنیش را از قاب جدا کند و کریستال، قاب، موتور ساعت و واشر را با دقت کنار بگذارد. برای این کار ابزار متفاوتی وجود دارد که باید با استفاده از ابزار و خمیرهای بسیار تخصصی هر قسمت با ظرافت به شرایط نزدیک به روز اول خود بررسی و پولیش شوند.

بعد از آن هر کدام از اجزای قاب و بند باید به صورت جداگانه در دستگاه اولتراسونیک پر از یک حلال تمیز کننده غوطه ور شوند به طوری که کامل تمیز و از آلودگی رهایی یابند. امواج صوتی با فرکانس بالا هرگونه چربی و کثیفی را از یک ساعت بیرون می‌زند و ۹۹.۹ درصد از همه ی مواد آلوده و ناخواسته از بین خواهند رفت.

بعد از آن تعمیرکار به دقت بالا باید ساعت مچی را دوباره سرهم کند، واشرهای کریستالی و قاب پشتی هم در صورت امکان تعویض می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که ساعت دوباره در برابر آب مقاوم است یا خیر. در آخر تعمیرکار با استفاده از تست فشار آب مقاومت یک ساعت را در برابر آب تایید یا رد می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *