وبلاگ واچ گروپ

کد رفرنس و شماره سریال در ساعت مچی اصل چیست؟

کد رفرنس و شماره سریال در ساعت مچی اصل چیست؟

شاید تا به حال شما نیز اسم کد رفرنس و شماره سریال ساعت را شنیده باشید اما کد رفرنس و شماره سریال در ساعت مچی اصل چیست؟ اگر به خاطر دلایلی نمی‌دانید که ساعتتان کدام مدل است و یا اینکه نمی‌توانید جزئیات بیشتری در مورد آن پیدا کنید امکان دارد که تصمیم بگیرید آن را نگه دارید و یا اینکه آن را بفروشید.

برای مثال اگر به طور غیر منتظره‌ ای ساعتی به شما رسیده باشد ولی برای مثال صفحه آن به مرور زمان فرسوده شده است و شما نمی‌دانید که ساعتتان دقیقاً کدام مدل است و چگونه می‌توانید آن قطعه فرسوده شده را عوض کنید و یا اینکه شاید ساعت در وضعیت خوبی باشد ولی شما می‌خواهید بدانید که در چه سالی تولید شده است و یا اینکه شاید می‌خواید بدانید آیا ساعت مچیتان اصل است یا فیک؟ در مورد این موضوع چند روش وجود دارند که می‌توانند به شما کمک کنند.

صفحات ساعت مچی اغلب برند ساده و بعضی اوقات نیز مدل ساعت و بقیه ویژگی‌ها را به شما می‌ تواند نشان دهند ولی باید توجه داشته باشید که بعضی مدل‌ ها در انواع و طرح‌ های گوناگونی ارائه می‌شوند.

با وجود این اگر بخواهید بدانید دقیقاً ساعتتان چه نسخه‌ ای است باید روش دیگری را امتحان کنید، یکی از این روشها این است که می‌توانید از شماره سریال و یا کد رفرنس ساعتتان کمک بگیرید. در ادامه این مطلب واچ گروپ ایران ما بیشتر شما را با این موضوع آشنا می‌کنیم.

کد رفرنس ساعت مچی چیست؟

کد رفرنس ساعت مچی چیست؟

کد رفرنس ساعت مچی یک شماره مدل می‌باشد که مدل ساعتتان را به عنوان یک کل مشخص می‌کند. شما معمولا می‌توانید با استفاده کردن از کد رفرنس اطلاعاتی مثل نوع ساعت، برند ساعت، جنس، صفحه ساعت و همچنین موتور را بفهمید.

از آنجایی که هیچ قاعده استانداردی در مورد اینکه چه نوع اطلاعاتی باید در یک شماره رفرنس وجود داشته باشد موجود نیست امکان دارد که ساعت‌ هایی با کد رفرنس همسانی پیدا کنید که در حقیقت نسخه‌ های مختلفی از یک مدل می‌ باشند.

امکان دارد این موضوع مثلاً در ساعت‌ های رولکس نیز به همان گونه صدق کند، کد رفرنس یکسان با طرح‌های گوناگون بذل ساعت طلای سفید، طلا و یا استیل ضد زنگ. این موضوع مخصوصاً برای تعیین کردن ارزش ساعت مچی شما خیلی مهم می‌باشد.

در برخی از موارد نیز شماره رفرنس بر روی قاب حک شده است مثل ساعت‌های رولکس. شما باید گاهی برای دیدن آنها بند ساعتتان را بردارید. تولید کنندگان ساعت مچی این شماره ها را بر روی پشت ساعت و یا در موارد بسیار کم و نادر بر روی خود صفحه قرار می دهند.

اعداد گوناگونی روی ساعت شما اغلب برای ثبات اصالت و همچنین تاریخ گذاری آن به کار می‌روند. این در حالی است که شماره رفرنس و یا مدل یک دلالت بر کل ساعت دارد، اجزایی مانند قاب ساعت و موتور نیز دارای اعدادی می‌باشند.

شماره سریال ساعت مچی چیست؟

معمولاً شماره سریال در پشت قاب ساعت مچی حک شده است. این شماره یک شماره مخصوص برای هر ساعت می‌باشد و می‌تواند زمان ساخت آن را به شما نشان دهد. شماره سریال‌ها برای یک ساعت خاص هستند. شما می‌توانید از شماره سریال برای پیدا کردن اطلاعات تاریخی و همچنین قیمت گذاری یک ساعت بهره ببرید.

شیوه پیدا کردن ساعت مچی اصل با سرچ کردن رفرنس و شماره سریال ساعت:

اگر یک ساعت مچی جدید دارید و یا اینکه آن را از فردی هدیه گرفته‌ اید و می‌خواهید که ویژگی‌ها و یا امکانات و یا قیمت آن را پیدا کنید می‌توانید با سرچ کردن رفرنس و همچنین شماره سریال آن در گوگل وارد سایت‌ های ایرانی و یا خارجی از ویژگی‌ها امکانات و همچنین قیمت ساعتتان با خبر شوید.

و یا از این راه شما می‌توانید سایت‌های گوناگونی را بررسی کنید و سپس بهترین قیمت را برای خرید ساعت اورجینال انتخاب کنید.

تا اینجا به خوبی با کد رفرنس و شماره سریال در ساعت مچی اصل چیست؟ آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های واچ گروپ ایران همچون مطلب تعمیرات ساعت مچی دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ ما مراجعه کنید.

شیوه پیدا کردن ساعت مچی اصل با سرچ کردن رفرنس و شماره سریال ساعت:

تشخیص دادن ساعت مچی اصل از راه رفرنس و شماره سریال ساعت:

یک راه برای تشخیص دادن ساعت مچی اصل از فیک سرچ کردن شماره سریال و همچنین کد رفرنس آن در اینترنت و سپس مطابقت دادن آن با عکس مورد نظرتان می‌باشد.

شما با سرچ کردن شماره سریال و رفرنس ساعت مچی و یا همان کد حک شده بر روی پشت قاب در گوگل و اینترنت باید مشخصات و عکس همان ساعت برایتان نمایش داده شود.

عکس و مشخصاتی که به شما نمایش داده می‌شود باید دقیقاً مطابق با ساعت شما باشند در صورتی که هر اختلاف و تفاوتی در بین مشخصات نمایش داده شده و ساعت شما وجود داشته باشد این به این معنا است که ساعت شما اصل نیست.

تمامی سایت‌ های اصلی یک شماره سریال و رفرنس مختص به خودشان دارند. این عدد ها در ساعت مچی می‌ تواند کمک‌ های بسیار زیادی برای تشخیص دادن اصل بودن ساعت مچی به شما بکنند.

به علاوه از راه سرچ کردن آن در گوگل می‌توانید قیمت‌های گوناگون سایت‌های ساعت فروشی را نیز با یکدیگر مقایسه کنید و بهترین قیمت را برای خرید ساعت انتخاب کنید. به علاوه شماره سریال و همچنین رفرنس ساعت مچی برای اطلاع از ویژگی‌ های ساعت به شما کمک می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *