وبلاگ واچ گروپ

چه ساعت‌های مچی که هرگز از مد نمی‌روند؟

چه ساعت‌های مچی که هرگز از مد نمی‌روند؟

عاشقان ساعت به این موضوع پی برده‌اند که حتی ساعت‌های هوشمند اپل نیز نمی‌توانند جایگزین مناسبی برای ساعت‌های خاص و شیک کلاسیک شوند. و همیشه جای سوال است که چه ساعت‌های مچی که هرگز از مد نمی‌روند؟

همواره زنان و مردان شیک پوش دنبال تهیه ساعت‌های منحصر به فرد و خاصی هستند که با به دست کردن این ساعت‌ها به ظاهرشان زیبایی ببخشند و از ساعتی استفاده کنند که با طراحی خاصش مطابق مد روز باشد و هرگز از مد نیفتد. اگر شما نیز از آن دسته از افراد علاقمند به ساعت‌های کلاسیک هستید در ادامه این مطلب ما ساعت مچی‌هایی که هرگز از مد نمی‌یافتند را به شما معرفی کرده‌ایم.

چه ساعت مچی‌های که هرگز از مد نمی‌افتند

ساده و عادی

شما باید از این سبک از ساعت مچی در هر مجموعه‌ای داشته باشید به خاطر اینکه تصویر اصلی ساعت مچی را مجسم می‌کند. دارای یک قاب گرد با عقرب‌های ساعت دقیقه و عقربه دوم می‌باشد.

این ساعت به خاطر سادگی که دارد در هر اندازه‌ای که باشد می‌تواند بسیار عالی کار کند. این دسته از ساعت‌ها بهترین انتخاب برای اولین ساعت برای کودکان به حساب می‌آید و یلی راحت می‌تواند در هر محیط و موقعیتی به کار آید.

کاربرد غیر قابل انتظاری که این ساعت دارد استفاده از آن در قالب قطب نما می‌باشد، شاید کمی عجیب به نظر برسد ولی راهی برای استفاده از ساعت به عنوان یک قطب نما موجود است. در واقع انجام دادن این کار را می‌توان با استفاده از هر ساعتی عملی کرد فقط این نکته را به یاد داشته باشید که با ساعت‌هایی به خصوص ساعت روتاری که نشانگرهای آن ظاهر ساده‌تری دارد این کار راحت‌تر انجام گرفته می‌شود.

ساده و عادی

برای اینکه از ساعتتان به صورت قطب نما استفاده کنید باید در خارج از مناطق استوایی و همچنین در نیمکره شمالی ساعتتان را به طور افقی نگه دارید و همچنین باید عقربه ساعت به سمت خورشید باشد.

در نیمه راه بین نقطه و همچنین علامت ساعت ۱۲ بر روی ساعتتان، به سمت جنوب می‌باشد. مثلاً اگر ساعت ۸ باشد، شما باید عدد ۸ را بر روی صفحه ساعت به سوی خورشید بگیرید و جنوب را نیز باید در موقعیت ساعت ۱۰ قرار دهید. اگر ساعت ۴ باشد باید عدد ۴ را بر روی صفحه ساعت به سوی خورشید بگیرید و در آن موقع جنوب در موقعیت ساعت ۲ قرار دارد. این نکته را به یاد داشته باشید که در ظهر یا همان ساعت ۱۲ عقرب ساعت باید به سمت جنوب باشد.

بنابراین در نیمکره جنوبی باید ساعتتان را افقی نگه دارید و سپس باید علامت ساعت ۱۲ در جهت خورشید قرار گرفته شود. خط شمال به جنوب در نصف راه بین ساعت ۱۲ و عقربه ساعت می‌باشد.

اگر به دنبال ساعت های ساده و عادی از برندهای باکیفیت مانند برند ساعت کورنیش هستید می توانید آن را از واچ گروپ تهیه کنید.

کرنوگراف

این دسته‌ها یکی از بهترین‌ها به حساب می‌آیند. کرنوگراف‌ها جواهرهای مهندسی ساعت شناسی می‌باشند. این ساعت‌ها دقیقاً مانند یک کرنومتر می‌باشند و شما می‌توانید برای زمان بندی هر چیزی از آن استفاده کنید. در حقیقت بیشتر مردم هیچ وقت از توابع کرنوگراف استفاده‌ای نمی‌کنند. و فقط این دسته از ساعت‌ها را می‌خرند به خاطر اینکه باحال هستند.

ساعت غواصی

شما می‌توانید این دسته از ساعت‌ها را با قاب چرخانی بیرونی، دسته‌های بزرگتر، تسمه‌های لاستیکی و یا ضد زنگ و همچنین استفاده سخاوتمندانه لوم شناسایی کنید. از آنجا که قاب مربعی آنچنان منطقی نمی‌باشد عمولاً این ساعت‌ها گرد هستند.

این ساعت‌ها لایق این هستند که در هر مجموعه جایگاهی داشته باشند. بیشتر مالکان معمولا ساعت غواصی‌شان را ا عمق مد نظر از زیر آب به دست می‌کنند، بابا آن مثل یک ساعت کرنوگراف رفتار می‌کنند ا در واقع این ساعت‌ها می‌توانند حس استحکام و حس ماجراجویانه‌ای را القا کنند.

ساعت خلبانی

شما باید یک باید چند ساعت خلبانی در مجموعه ساعت‌هایتان داشته باشید تا این را متوجه شوید که چگونه شد که اولین ساعت مچی ساعت خلبانی بوده است. شما می‌توانید این دسته از ساعت‌ها را با اندازه بزرگتر بدنه، تسمه‌ هایی با پرچ‌هایی برای محکم کردن بندی که بر روی قاب است، عقربه‌های بزرگتر و همچنین لوم‌های زیاد تشخیص دهید.

این دسته از ساعت‌ها می‌توانند یک ساعت ساده و یا یک کرنوگراف را در خودشان جای دهند. هدف از ساخت این دسته از ساعت‌ها این بود که خلبانان بتوانند یک محصول مطمئن و دقیق برای زمانبندی کردن مراحل هر برنامه پروازی داشته باشند.

ساعت خلبانی

ساعت غیر گرد

ممکن از این سوال برایتان پیش بیاید که ساعت غیر گرد دارای چه چیزهایی است؟ بچه‌ها باید گفت که امکانات این ساعت تقریباً نامحدود است با وجود این پیچیدگی مونتاژ و ماشین کاری در کنار پوشیدن راحت آن می‌تواند دیوانگی موجود در طراحی را کنترل کند. در ادامه تعدادی از مهمترین و رایج‌ترین ساعت‌های غیرگرد را نام برده‌ایم:

  • مربع چهار ضلع مساوی
  • مستطیل دو مجموعه با طول مساوی
  • تنیو – استوانه‌ای شکل با ضلع‌های صاف در ساعت‌ها 12 و 6
  • کوسن / بالش – مربع با گوشه های گرد
  • کاراژ – یک ساعت بیضی‌شکل با چرخش صفر تا نوددرجه
  • تانک_ یک تغییر در جعبه‌های مستطیلی و مربع با تمام لبه‌های گرد که به وسیله لویی کارتیه برای اولین بار در سال ۱۹۱۴ برای خدمه تانک تولید شد.
  • نامتقارن هیچ ضلع صافی ندارد

ساعت‌های لوکس و گران قیمت

هیچ چیزی مثل یک ساعت گران قیمت و لوکس مانند ساعت رولکس، سیکو و ساعت سیتیزن نمی‌تواند ولخرجی را نشان دهد. خیلی از افراد از سنگ‌های قیمتی و ماده کمیاب گران قیمت برای خودنمایی کردن استفاده می‌کنند.

امکاناتی که این ساعت‌ها ارائه می‌دهند بی‌پایان است و همچنین قیمت‌های نجومی و بسیار بالایی نیز دارند. مطمئناً این ساعت‌ها برای استفاده روزمره مناسب نیستند و تصور این کار کمی غیر منطقی به نظر می‌رسد، در کل این دسته از ساعت‌ها بیشتر برای مهمانی‌ها و محیط‌های مهم مناسب هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *