دسته‌بندی نشده

اشتباهات رایج در هنگام خرید ساعت

اشتباهات رایج در هنگام خرید ساعت

در نظر اکثر افراد خرید ساعت مچی کاری بسیار ساده ای است اما باید در آن دقت شود و برعکس کاری حساس است. اشتباهات رایج در هنگام خرید ساعت می‌تواند همه ی لذت یک خرید را از بین ببرد.آیا می‌دانید که اشتباهات خرید ساعت مچی کدامها هستند؟

اکثر افراد در هنگام خرید ساعت مچی احساس می‌کنند که نیازی به اطلاعاتی ندارند و با حضور در فروشگاه می‌توانند یک انتخاب درست را داشته باشند، اما تجربه و آمار این را نشان نمی‌دهد. بلکه اشتباهات زیادی در خرید ساعت مچی وجود دارد. اشتباهات خرید ساعت مچی در رابطه با سایر اکسسوری‌های دیگر می‌تواند بسیار بیشتر باشد.

اکثر افراد وقتی ساعت مچی را خریداری می‌کنند به امکانات و ظاهر آن و قیمت آن توجه می‌کنند. اما از موضوعات مهم دیگری غافل هستند. ما در ادامه می‌خواهیم مهم‌ترین اشتباهات رایج در خرید ساعت مچی را بیان کنیم پس تا آخر با ما همراه باشید.

اشتباهاتی که در مورد خرید ساعت مچی ممکن است به آن توجه نکنید

ما در ادامه می‌خواهیم اشتباهاتی را معرفی کنیم که شاید به ظاهر ساده باشند، اما بی‌توجهی به آنها می‌تواند چندین میلیون پول را از شما به هدر دهد. قبل از اینکه ساعت مچی را خریداری کنید حتماً به این موارد دقت کنید.

اشتباهاتی که در مورد خرید ساعت مچی ممکن است به آن توجه نکنید

بی توجهی به ضخامت و وزن یک ساعت مچی

از اشتباهات خرید ساعت، مچی توجه نکردن به وزن و ضخامت آن می‌باشد. وزن و ضخامت یک ساعت ارتباط مستقیمی با اندازه ی صفحه دارد. هر چقدر اندازه ی صفحه بزرگتر باشد، طبیعتاً وزن و ضخامت آن هم بیشتر می‌شود.

اگر مچ دست لاغر و ظریفی دارید خرید ساعت با اندازه ی صفحه ی بزرگ که ضخامت و وزن زیادی دارد اصلاً توصیه نمی‌شود. افرادی بر این باور هستند که وقتی وزن یک ساعت کم است احتمالاً اصل نیست یا کیفیت خوبی ندارد اما این گونه نیست. بهترین برندهای ساعت دنیا، ساعت‌های مچی را با وزن کم روانه ی بازار می‌کنند و اصلاً این مورد به دلیل بی‌کیفیت بودن آنها نمی‌باشد.

پس ساعت مچی وزن سبک ساعتی بی کیفیت نیست و این تصور را از ذهن خود دور کنید و همه ساعت ها در برندهای مختلف دارای وزن های متفاوتی هستند و با توجه به طراحی ساعت ممکن است وزن متغییر داشته باشد مثل ساعت روتاری که به دلیل تنوع بالا در طرح و مدل ممکن است وزن های متفاوتی داشته باشد.

عدم توجه به اندازه و قطر صفحه ی ساعت

در خرید ساعت مچی حتماً به قطر صفحه ی ساعت توجه کنید. مردان اکثراً ساعت‌های بزرگ و خانم‌ها ساعت‌های کوچک را می‌پسندند. علاوه بر سلیقه، پارامترهای مهم‌تری هم در انتخاب ساعت مچی مهم هستند که اغلب نادیده گرفته می‌شوند.

در دسته‌بندی کلی ساعت مچی با صفحه‌هایی از ۳۸ تا ۴۸ میلیمتر ساخته می‌شوند طراحان ساعت‌های مچی توصیه می‌کنند که برای دور مچ ۱۴ تا ۱۸ سانتی‌متر ساعت به اندازه ۳۸ تا ۴۲ و مچ بیشتر از ۱۸ سانتی‌متر ساعت با اندازه بزرگتر یعنی ۴۲ میلی‌متر مناسب هستند.

با توجه به این نوشته‌ها باید بدانیم که صرفاً به دلیل زیبایی بیشتر ساعت با صفحه بزرگتر نمی‌توانید که مطمئن شوید آن ساعت برای دست شما مناسب است.

بی توجهی به اندازه و نوع بند ساعت

بعد از بدنه اصلی یک ساعت باید به اندازه و نوع بند آن توجه کنید. یکی از جذاب‌ترین مراحل در خرید ساعت مچی انتخاب نوع بند است. ممکن است با خرید بند بزرگ و از جنسی نامناسب ساعتی بدقواره را برای خودتان انتخاب کنید. حتماً این را در نظر بگیرید که پهنای بند ساعت باید نصف قطر صفحه باشد و حتماً جنس بند آن باید با ظاهر و سلیقه ی کاربر انتخاب شود.

بندهای ساعت مچی اغلب در سه دسته: چرمی استیل و سیلیکونی تولید می‌شوند. بندهای استیل و چرمی برای ساعت‌های کلاسیک و بندی سیلیکونی برای ساعت‌های دیجیتال و هوشمند قابل استفاده هستند.

هزینه کردن زیاد برای ساعت مچی

ساعت مچی مانند گوشی یک ابزار ضروری نیست و شاید هزینه کردن بسیار زیاد برای آن کار درستی نباشد. انتخاب ساعت‌های گران قیمت یکی دیگر از مشکلات در خرید ساعت مچی محسوب می‌شود. شاید خرید یک ساعت مچی گران قیمت که از یک برند مشهور باشد کار درستی به نظر برسد اما در آن ساعت بسیاری از امکانات وجود دارد که هرگز از آن استفاده نمیکنید.

حتماً با توجه به نیاز خود و بودجه‌ای که دارید ساعت مچی را انتخاب کنید و درست نیست که هزینه زیادی برای داشتن یک اکسسوری بپردازید. ساعت‌های برند با کیفیت بالاتر حتماً هزینه‌های بیشتری را دارند. چون این ساعت‌ها از یک برند مشهور و با کیفیت به شما امکانات زیادی را می‌دهند اما خرید ساعت بدون توجه به بودجه‌ای که دارید ممکن است که برای شما گران تمام شود و بعداً از خرید خود پشیمان شوید.

خرید ساعت برای سرمایه‌گذاری

شاید یکی از خطرناک‌ترین اشتباهات در خرید ساعت مچی نگاه سرمایه‌گذاری به آن باشد. اصلاً به این فکر نکنید که بخواهید سرمایه‌گذاری و پول خود را در خرید ساعت هزینه کنید و چند ماه بعد بخواهید که با قیمت بیشتر به فروش برسند.

بازار خرید و فروش ساعت مچی در ایران داغ است اما ساعت مانند طلا و سکه و ارز نیست و نمی‌توان روی خرید و فروش آن حساب کرد. رشد قیمت ساعت های مختلف مثل ساعت پولو در بلند مدت رخ می‌دهد و به دلیل تنوع و ترند بودن ساعت در بازه ی زمانی مشخصی از سال سرمایه‌ گذاری در این بخش ریسک بسیار بالایی را دارد.

خرید با عجله و تحت فشار

برای خرید هیچ چیزی تحت فشار و با عجله تصمیم گیری نکنید. یکی از متداول‌ترین اشتباهات در خرید ساعت مچی عجله کردن در خرید آن است. اگر تخفیف ویژه‌ای را در مورد ساعت‌ها در فروشگاه‌های اینترنتی دیدید گول نخورید و در تله ی خرید ساعت گیر نیفتید و با چشمانی باز و توجه بسیار زیاد ساعت‌های مختلف را بررسی کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید.

انتخاب یک ساعت و متناسب نبودن با سبک زندگی و شخصیت

در گذشته از ساعت برای اطلاع پیدا کردن از زمان استفاده می‌کردند اما امروزه شرکت‌های برتر سازنده ساعت‌های مچی محصولاتی را تولید می‌کنند که با شخصیت و سبکی زندگی تناسب داشته باشد.

یکی از بزرگترین اشتباهات در خرید ساعت مچی این است که بی‌ربط با سبک زندگی و شخصیت خریداری شوند. برای مثال افراد کارمند بیشتر زمان خود را در محیط‌های اداری و جلسات کاری سپری می‌کنند پس خرید ساعت ورزشی برای آنها مناسب نمی‌باشد.

اهمیت ندادن به گارانتی

اصلاً بدون گارانتی ساعتی را خریداری نکنید چون این کار بسیار اشتباه است. وقتی که یک ساعت مچی گارانتی داشته باشد نشان از معتبر بودن آن است. شاید گارانتی از نگاه اول خیلی ساده و پیش پا افتاده باشد اما خرید یک ساعت که قیمت بالایی دارد و گارانتی هم نداشته باشد با هدر دادن پول شما مساوی است. حتماً به گارانتی یک ساعت توجه کنید.

خرید ساعت تقلبی

اگر بودجه ی کمی برای خرید ساعت دارید بهتر است که این اشتباه را نکنید و ساعتی خریداری نکنید. خرید ساعت‌های بدل دو مشکل را به وجود می‌آورند. اول اینکه یک ساعت فیک بعد از مدت کوتاهی کارایی و کیفیت خود را از دست می‌دهد و باید دوباره برای خرید دیگری هزینه کنید.

دوم اینکه ساعت فیک شاید به شما آسیب بزند، چون ساعت‌های تقلبی بر اساس استاندارد معتبری ساخته نمی‌شود و ممکن است به دلیل وزن یا اندازه‌ای که دارد به دستان شما آسیب وارد کنند.

درست است خرید ساعت اصل شاید هزینه ی زیادی را به دنبال داشته باشد اما کارایی و طول عمر ساعت اورجینال خیلی بیشتر است و تنها با تغییر نوع بند می‌توانید تا چندین ساعت از آن استفاده کنید.

خرید ساعت تقلبی

دنبال کردن مد روز

شاید مد خیلی خوب و جذاب باشد، به شرطی که آنقدر پول داشته باشید که سالی چند بار ساعت خود را عوض کنید. نباید در خرید ساعت مچی دنبال مد روز باشید چون ساعتها مانند لوازماتی هستند که با ظاهر و لباس ست می‌شوند و به همین دلیل با توجه به تغییر مد پوشاک در طول سال اگر ساعت بخرید که مد روز باشد قطعاً باید چند باره هزینه کنید.

توجه کردن به امکانات زیاد و گیر افتادن در این تله

وقتی که ساعت مچی را با امکانات زیاد و ظاهری عجیب و دکمه‌های فراوان خریداری کنید شاید اول هیجان انگیز باشد اما کاملاً گول زننده است. در بیشتر مواقع افرادی ساعت‌هایی را انتخاب می‌کنند که بعد از خرید اصلاً نیازی به این امکانات زیاد روی ساعت ندارند و ساعتی ساده‌تر برای آنها بسیار بهتر است و بیشتر ساعت های امروز در برندهای مختلف مثل ساعت سیتیزن بیشتر مدل های آنها رو به سادگی طرح هایشان می کنند.

عدم آشنایی با انواع ساعت‌ها

حتماً قبل از اینکه ساعتی را خریداری کنید انواع آنها را بشناسید در مورد آنها اطلاع به دست بیارید و با توجه به نیاز خود یک ساعت را انتخاب کنید. شاید با توجه به نیاز شما خرید ساعت عقربه‌ای کلاسیک خیلی بهتر از ساعت هوشمند باشد.

به صفحه و ظاهر آنها هم توجه کنید ساعت مچی از نظر ظاهر صفحه به سه دسته ی گرد، مربعی و مستطیلی و از نظر موتور به سه دسته ی کوارتز، مکانیکی و اتوماتیک و از نظر تکنولوژی به دو دسته ی کلاسیک و هوشمند تقسیم می‌شود. هر کدام از آن ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. پس برای انتخاب درست یک ساعت مچی انواع آنها را بشناسید و با توجه به نیاز خود بهترین آن را انتخاب کنید.

ما در این مقاله اشتباهات رایج در مورد خرید ساعت مچی را بیان کردیم. در کل اشتباه رخ می‌دهد، اما پیشگیری از اشتباه کار دشواری نیست. شما برای خرید ساعت مچی اگر این مقاله را به درستی مطالعه کرده باشید می‌توانید به خوبی تصمیم بگیرید و بهترین ساعت را برای خود داشته باشید. حتماً قبل از صرف هزینه برای ساعت مچی به نکات اشاره شده توجه کنید تا پول برای محصولی ارزشمند هزینه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *