وبلاگ واچ گروپ

ساعت کاسیو یا ساعت رولکس انتخاب شما کدام است؟

ساعت کاسیو یا ساعت رولکس انتخاب شما کدام است؟

شاید برای اکثریت مردم سوال باشد که فرق دو برند کاسیو و و رولکس چیست؟ آیا واقعاً طبق گفته عموم ساعت کاسیو از رولکس پایین‌تر است یا خیر؟ آیا ساعت رولکس امکانات و قدمتی بالاتر از کاسیو را دارد؟ ساعت کاسیو یا ساعت رولکس انتخاب شما کدام است؟

ما در این مقاله می‌خواهیم ساعت کاسیو با رولکس را مقایسه کنیم. اگر می‌خواهید در این باره و درباره ی این دو برند بدانید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

مقایسه فناوری‌های ساعت رولکس و کاسیو

هر برند از ساعت دارای تاریخچه ی فناوری منحصر به فرد خودش است ما در این قسمت می‌خواهیم بدانیم که هر برند چگونه و از چه زمانی دست به فناوری‌های نوین زمان خود زده است.

در این ادامه به تاریخچه این دو برند می پردازیم و آنها را از نظر تجهیزات با هن مقایسه می کنیم، اگر می خواهید از دیگر مطلب های واچ گروپ همچون مطلب پولیش ساعت دیدن کنید می توانید به بخش وبلاگ ما مراجعه کنید.

مقایسه فناوری‌های ساعت رولکس و کاسیو

تاریخچه فناوری ساعت رولکس

ساعت‌های مدل oyster اولین ساعت‌های ضد آبی بودند که با پایه تاج پیچی در سال ۱۹۲۶ تولید شدند. ساعت رولکس مخصوص ویلسدروف در این سال تا اعماق گودال ماریانا که عمقش ۱۱۰۰۰ متر بود می‌رفت. این ساعت آزمایش شد و این موفقیت را به دست آورد که در طول فرود و صعود خود زمان مناسب را حفظ می کرد و هیچ مشکلی برایش پیش نمی‌آمد.

در سال ۱۹۳۱ این ساعت مکانیزمی سیم پیچی تغذیه کننده را در ساعت خود به کار برد. وقتی که فرد کاربر بازوی خود را تکان می‌داد روتور ساعت شارژ می‌شد. این تکنولوژی زمانسنجی مطمئن‌تری را هم دارد و از آن زمان این فناوری به عنوان یکی از ویژگی‌های استاندارد همه ی ساعت‌های مچی به شمار می‌رفت. بعد از آن در سال ۱۹۵۴ رولکس یک ساعت مچی با قابلیت تشخیص همزمان دو منطقه را تولید کرد. البته رولکس اولین شرکتی نبود که این چنین از ساعت‌ها با این قابلیت را عرضه کرد.

تاریخچه فناوری ساعت کاسیو

در اروپای دهه ۱۹۶۰ ساعت سازان شروع به آزمایش و تولید ساعت‌های فنری کوچک و قابل حمل کردند. این ساعت‌ها قابلیت حمل آسانی داشتند اما چون قیمت شان بالا بود در بین مردم اصلاً رایج نبودند. ساعت‌هایی که به صورت جیبی از آنها استفاده می‌شد در قرن نوزدهم محبوب شدند. بعد از آن یک جهش بسیار مهم اختراع ساعت کوارتز بود که امروزه ساعت‌های کاسیو از آن استفاده می‌کند.

این ساعت برای اولین بار در اوایل قرن بیستم تولید شد اما تا دهه ۱۹۸۰ به تولید انبوه نرسید.این برند یکی از شرکت‌هایی بود که بازاریابی ساعت کوارتز را با موفقیت آغاز کرد. کاسیو در سال ۱۹۴۶ در ژاپن به وجود آمد. در آن سال بعد از جنگ جهانی دوم در ژاپن تاسیس شد و بنیانگذار این برند تادائو کاسیو بود.

این فرد کار خود را با تولید قطعات مکانیکی آغاز کرد. در دهه ۱۹۵۰ برادران کاشیو با خود کاشیو با موفقیت اولین ماشین حساب الکترونیکی ژاپنی را تولید کردند این ماشین طوری درست شده بود که به اندازه کافی کوچک بود و قابل حمل و اندازه میز بود. در سال ۱۹۷۴ محبوب‌ترین محصول کاسیو یعنی ساعت‌های کاسیو وارد بازار شدند و به سرعت محبوبیت بسیار بالایی در بین مردم پیدا کردند.

ساعت کاسیو ساعت‌های کوارتز را در انبوه ساختند و جزو پیشگامان ساعت در آن زمان بودند این گونه از ساعت‌ها در آن زمان یکی از پیشرفته‌ترین و به روزترین مدل‌های ساعت به شمار می‌رفت. نام آنها کاسیوترون بود و به سرعت به فروش می‌رفتند. در آنها صفحه نمایش کوچک کامپیوتری وجود داشت که به کاربر این امکان را می‌داد که هم زمان را به دقت نگاه کند و هم از تاریخ اطلاع پیدا کند.

در سال ۱۹۸۴ جی شاک به بازار عرضه شد. این برند فناوری خود را فراتر از ساعت‌های دیجیتالی برد و در این زمان شروع به توسعه طیف مشهور برند خود یعنی جی شاک کرد. این ساعت‌ها هنوز هم در میان ساعت‌های دیجیتالی پیشرو هستند. این محصول ساعتی مقاوم و در عین حال پیشرفته بود که تقریباً از هر نوع آسیبی در امان می ماند و بعد از آن کاسیو برای صنعت ساعت کاری کرد که ساعت‌های ضد آب، ضد ضربه و دارای قابلیت اعلام زمان دقیق را وارد بازار کرد. کم کم مدل‌هایی از ساعت‌ها را که نماد مد و بودند به بازار عرضه کرد.

مقایسه تجهیزات ساعت رولکس و کاسیو

همه ی شرکت‌های ساعت سازی در ساعت‌های خود از بعضی از تجهیزات استفاده می‌کنند که در این قسمت شما در مورد تجهیزات ساعت رولکس و کاسیو اطلاع پیدا خواهید کرد.

تجهیزات موجود در ساعت رولکس

برندهای مشهور دنیا همچون برند ساعت سیتیزن و دیگر برندها برای تولید ساعت خود از یک سری امکانات و تجهیزات استفاده می‌کند. کمپانی ساعت رولکس یکی از پیشگامان صنعت ساعت سازی است. او هم در ساعت‌های خود از این موارد استفاده می‌کند و از سری تجهیزات ساعت‌های رولکس می‌توان به این موارد اشاره کرد:

saros

توالی سالانه ماه‌ها از آن چیزی که به نظر می‌رسد پیچیده‌تر است. این ویژگی مانند همه ی تقویم‌های سالانه به طور مستقل ماه‌های ۳۰و ۳۱ روزه را متمایز می‌کند و فقط باید هر سال یک بار زمانی که فوریه به مارس تبدیل می‌شود تنظیم شود.

روتور دائمی

روتور مکانیزم سیم پیچی خودکار ساعت رولکس است. این ویژگی باتری ساعت را قادر می‌سازد که با حرکات مچ کاربر تغذیه و شارژ شوند.

Evorse

این نوع طلایک آلیاژ انحصاری طلای صورتی منحصر به فرد می‌باشد که این محصول حاوی ۷۵ درصد طلا ۲۰ درصد مس و همچنین پلادیوم و ایندیم می‌باشد.

Chromalight

این دستگاه در سال ۲۰۰۸ رونمایی شد و با توجه به ماده ی درخشانی که توسط شرکت رولکس توسعه یافته بود، باعث خوانا شدن صفحه نمایش حتی در تاریک‌ترین محیط‌ ها می‌شد. این دستگاه متشکل از استرانسیوم، آلومینیوم، و دیسپروزیوم است و توانایی این را دارد که انرژی نور محیط را هر زمان که ممکن است نور کمتر شود ذخیره کند.

تجهیزات موجود در ساعت کاسیو

کالکشن‌های ساعت کاسیو را می‌توان به سه کالکشن pro treks,g-shoch-edifice تقسیم کرد. ساعت‌های مدل پروتکس برند کاسیو ویژگی‌های بیشتری نسبت به جی شاک دارند. این امکانات با هم متفاوت بودند مثلاً:

در بعضی از ساعت‌ها حسگرهای سه گانه وجود داشت. مواردی مانند قطب نمای دیجیتال با استفاده از شتاب دهنده مغناطیس، فشارسنج، دماسنج و غیره در ساعت‌های کاسیو اضافه شد. اگر بخواهید یکی دیگر از قابلیت‌های مهم ساعت های کاسیو ویژگی کوهنوردی بود که در آنها وجود داشت.

در بعضی از این ساعت‌ها می‌توانید بعضی از قابلیت‌ها را فعال کنید که وقتی فعال شوند سطح ارتفاع را اندازه می‌گیرند و به صورت خودکار ذخیره و به روز رسانی می‌شوند. علاوه بر این موارد قابلیت‌های دیگری مانند چند بند ۶ اتمی برای همگام سازی زمان، نمودار جذر و مد ماه، مقاومت در دمای پایین،زنگ هشدار و غیره اشاره کرد.

در سری‌های ساعت کاسیو که مقرون به صرفه هم هستند یک کرنوگراف در بدنه‌ای از جنس استیل قرار گرفته است. برند کاسیو فناوری‌های دیگری مانند اتصال بلوتوثی را معرفی کرده است که به آسانی می‌توانید به تلفن همراه خود وصل شوید و آن را کنترل کنید.

تجهیزات موجود در ساعت کاسیو

ساعت رولکس یا کاسیو کدام بهتر است؟

دو تا از ابرقدرت‌ترین شرکت‌های ساعت سازی کاسیو و رولکس می‌باشند . از آنجایی که کاسیو بازار هدف مختلفی مانند لوازم الکتریکی، ماشین حساب و آلات موسیقی را دارد، رولکس همه ی تمرکز خود را بر روی تولید ساعت قرار داده است و سعی می‌کند تا جایگاه لوکس‌ترین برند ساعت سازی را در بازار حفظ کند.

در این مطلب با ساعت کاسیو یا ساعت رولکس انتخاب شما کدام است؟ آشنا شدید و اگر می خواهید از با دیگر مقایسه دو برند معروف دیگر همچون ساعت سیکو بهتر است یا سیتیزن؟ آشنا شوید می توانید به بخش بلاگ مراجعه و آنها را مطالعه کنید.

در آخر هر دو از این شرکت‌ها تکنولوژی‌های پیشرفته‌ای را که در بالا ذکر کردیم دارند. در ساعت‌های خود از بهترین مواد و محصولات استفاده می‌کنند. به طور دائم در حال ارتقای فناوری خود هستند. در نظر عموم مردم ساعت رولکس برای مراسمات خاص استفاده می‌شود ولی ساعت کاسیو را می‌توان به عنوان ساعتی برای استایل روزانه و رسمی استفاده کرد. حال با توجه به نیاز خود و مواردی که در این مقاله خواندید می‌توانید بهترین آن را برای خود انتخاب و خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *