وبلاگ واچ گروپ

رفع خط و خش شیشه ساعت در خانه

رفع خط و خش شیشه ساعت در خانه

ساعت مچی ها به خاطر استفاده خیلی زیادی که از آنها می‌ شود در برابر آسیب و خط و خش زیادی قرار گرفته می‌ شوند. سوال اصلی این است که رفع خط و خش شیشه ساعت در خانه چه کاری باید انجام داد؟ آیا تنها راه حل فقط عوض کردن شیشه ساعت است؟ در این مطلب با چند روش ساده ما به شما یاد می‌ دهیم که چگونه می‌ توانید خط و خش شیشه ساعت تان را در خانه رفع کنید پس تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

روش‌ های خانگی برای رفع خط و خش شیشه ساعت

نگهداری کردن از ساعت مچی‌ دقت خیلی زیادی را لازم دارد و در صورتی که شما در نگهداری از ساعت مچی تان سهل انگاری انجام دهید و دقت زیادی نداشته باشید آسیب‌ های زیادی به ساعت تان وارد می‌ شود.

در این محتوا به صورت کامل با روش های رفع خط و خش شیشه ساعت مچی آشنا می شوید و اگر می خواهید از دیگر مطلب های واچ گروپ همچون مطلب تعمیر ساعت دیدن کنید می توانید به بخش وبلاگ ما مراجعه کنید.

روش‌ های خانگی برای رفع خط و خش شیشه ساعت

رفع خط و خش شیشه ساعت با استفاده کردن از جوش شیرین

 • کمی از جوش شیرین و آب را با نسبت مساوی با یکدیگر ترکیب کنید.
 • نتیجه ترکیب کردن هوای دیگر یک ترکیب خمیری شکل خواهد بود.
 • برای انجام این کار یک قاشق غذا خوری پر کافی است تا شما بتوانید که شیشه ساعت مچی‌ تان را خش گیری کنید.
 • یک دستمال بدون پرز را باید به خمیری که آن را ساخته‌ اید آغشته کنید و سپس برای ۳۰ ثانیه آن را به صورت حرکات چرخشی روی شیشه ساعت بمالید.

به همین صورت می‌ توانید خیلی راحت خط و خش ساعت مچی تان را رفع کنید.

رفع خط و خش شیشه ساعت مچی با استفاده از لاک ناخن

برای استفاده کردن از این روش باید مقداری از لاک ناخن تان را بر روی شیشه بریزید و سپس مقداری از آن را روی خش‌ ها نیز بمالید. به مدت یک ساعت باید صبر کنید تا لاکتان خشک شود. در این مدت زمان لاک می‌ تواند زمان کافی را برای نفوذ کردن و از بین بردن خش‌ ها به دست آورد.

بعد از گذشت یک ساعت باید لاک پاک کن را بر روی دستمال بریزید و بعد از آن با دستمال آغشته به لاک پاک کن دستمال را روی شیشه ساعت مچی بکشید و آن را تمیز کنید تا شیشه بدون خش را مشاهده کنید.

رفع خط و خش شیشه ساعت مچی با استفاده کردن از خمیر دندان

 • اول از همه برای انجام دادن این کار باید شیشه ساعتتان را خیلی خوب تمیز کنید.
 • بعد باید یک دستمال بدون پرز را خیس کنید و سپس آب اضافی آن را بگیرید.
 • به مقدار لازم از خمیر دندان غیر ژله‌ ای را روی دستمال بمالید.
 • سپس باید دستمالی که به خمیر دندان آغشته شده است را روی شیشه ساعت بمالید.
 • این مواد باید به مدت ۳۰ ثانیه روی خش شیشه ساعت بمانند.
 • اگر بعد از گذشت این مدت زمان همچنان خط و خش از بین نروند باید مجدداً دوباره این کار را انجام دهید.
 • در آخر بعد از انجام تمامی این مراحل باید شیشه ساعت تان را کاملاً تمیز کنید.

خش گیری کردن شیشه ساعت با استفاده از واکس فلزات

مقداری از جلا دهنده فلزات را بر روی دستمالی که بدون پرز است بریزید. مقدار کمی از واکس را بر روی دستمال بریزید. به مدت زمان ۳۰ ثانیه با حرکت‌ های چرخشی دستمال را بر روی خش شیشه ساعت بمالید. نباید مقدار بیشتری از واکس فلزات را استفاده کنید به خاطر اینکه امکان دارد به شیشه ساعت صدمه بزند.

خش گیری کردن شیشه ساعت با استفاده از واکس فلزات

رفع خط و خش شیشه ساعت با جوش شیرین و خمیر دندان

در صورتی که بر روی شیشه ماشین خط بیفتد اول باید یک پارچه بدون پرز را درون آب ولرم بگذارید. سپس با فشار دادن پارچه آب اضافه را بگیرید. شیشه را به وسیله پارچه تمیز کنید به صورتی که هیچ گرد و خاک و کثیفی روی آن باقی مانده نشود.

تقریباً یک چهارم از خمیر دندان را درون یک کاسه بریزید و سپس یک قاشق چای‌ خوری جوش شیرین به آن اضافه کنید. این مواد را باید کاملا با یکدیگر مخلوط کنید به صورتی که هیچ اثری از جوش شیرین باقی مانده نشود. با استفاده از انگشت تان موادی که مخلوط شده را روی خط و خش باید بگذارید و سپس آن را به صورت دایره‌ ای ماساژ دهید.

تمامی روش های ساده و خانگی برای رفع خط و خش شیشه ساعت را آموختید و اگر می خواهید روش های دیگری برای مراقبت از ساعت مچی خود بدانید می توانید محتوای پولیش ساعت را در بخش بلاگ ما مطالعه کنید.

این موضوع بسیار مهم است که برای پیشگیری کردن از آسیب رسیدن بیشتر به شیشه فشار دستتان ملایم باشد. باید اجازه دهید که ۵ دقیقه مواد بر روی شیشه باقی بمانند، و سپس در مرحله آخر بعد به وسیله یک پارچه نرم آن ناحیه را به طور دایره‌ ای پاک کنید. تا زمانی که ماده پاک می‌ شود باید فشار دستتان متوسط باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *