وبلاگ واچ گروپ

راهنمای انتخاب ساعت برای مچ لاغر

راهنمای انتخاب ساعت برای مچ لاغر

یکی از جذاب‌ترین و محبوب‌ترین اکسسوری‌هایی که امروزه اکثر افراد از آن استفاده می‌کنند، ساعت مچی می‌باشد. این اکسسوری باعث می‌شود که استایل شما شیک‌تر به نظر برسد. علاوه بر این مورد طبق گفته ی روانشناسان کسانی که در طول روز از ساعت مچی استفاده می‌کنند، اعتماد به نفس بالاتری دارند و یک فرد منظم و دقیق می‌باشند.

در ادامه ی این مقاله به راهنمای انتخاب ساعت برای مچ لاغر می پردازیم. ساعت مچی نشان دهنده ی قسمتی از شخصیت می‌باشد و افرادی که مچ لاغر و باریکی دارند شاید از خرید ساعت و استفاده از آن صرفه نظر کنند اما این کار کاملاً اشتباه است شما اگر مچ لاغری دارید می‌توانید در مورد ساعت‌ها جستجو کنید و سبک مورد علاقه و متناسب با دست خود را پیدا کنید.

چرا اندازه ی یک ساعت مچی مهم است؟

ساعت علاوه بر اینکه جنبه ی زیبایی دارد می‌تواند بسیار کاربردی هم باشد و زمان دقیق را در هر مکان و لحظه‌ای به شما اعلام کند. کسانی که مچ دست متناسبی دارند می‌توانند از هر نوع سایز ساعتی استفاده کنند، اماکسانی که مچ دستشان لاغر است علاوه بر تناسب محصول باید بتوانند لاغری بیش از اندازه ی مچ دست را بپوشانند.

درست است استفاده از ساعت می‌تواند استایل و لباس را کامل و شیک کند اما اگر انتخاب یک ساعت با مچ دست متناسب نباشد ممکن است باعث ایجاد تضاد شود  و افرادی که با آن در ارتباط هستند دچار حس بدی شوند.

چرا اندازه ی یک ساعت مچی مهم است؟

نحوه ی تشخیص مچ دست کوچک

اگر جزو افرادی هستید که احساس می‌کنید دست‌های ظریف و لاغری دارید و انتخاب ساعت برای این گونه مچ دست‌ها سخت و دشوار است، برای اطمینان از این موضوع این را بدانید که طبق نظر طراحان ساعت مچی اگر دور مچ شما کمتر از ۱۶ سانتی‌متر باشد شما دستان ظریفی دارید و بهتر است ساعتی همچون ساعت زنانه پولو یا ساعت مردانه پولو را انتخاب کنید که قطر بدنه ی آن بین ۳ و ۴ تا ۳ و ۸ سانتی‌متر باشد.

افرادی که مچ دستشان ۱۷ تا ۱۸ سانتی‌متر است، مچ آنها متوسط است و مناسب‌ترین سایز ساعت برای آنها مدل‌هایی است که قطر ساعت حدود ۳ و ۹ تا ۴ و ۲ سانتی‌متر باشد. افرادی با داشتن مچ دست بیشتر از ۲۰ سانتی‌متر استخوان بندی درشتی دارند و بهتر است ساعتی را که استفاده می کنند خیلی کوچک نباشد.

اکثر ساعت‌ها در اندازه‌های متوسط یعنی با قطر حدودی ۴ سانتی‌متر ساخته می‌شوند و افرادی که مچ دست لاغری دارند می‌توانند از آن استفاده کنند. پس می‌توانیم نتیجه بگیریم که انتخاب ساعت برای مچ لاغر چندان هم سخت نیست و در حال حاضر تنوع زیادی وجود دارد و شما مجبور نیستید به دلیل لاغر بودن مچ دستتان از استفاده از ساعت صرف نظر کنید.

ساعت‌هایی با اندازه متوسط برای مچ لاغر بسیار مناسب هستند. درست است که ساعت‌های با صفحه‌های نسبتاً بزرگ مدتی است که رواج پیدا کرده است و طراحی بسیار ظریفی روی آنها انجام می‌شود اما ساعت متوسط برای مچ لاغر مناسب‌تر هستند.

نسبت درست ساعت برای مچ لاغر

ما در این مقاله تا اینجا سعی کردیم به صورت بسیار ساده اندازه ی مناسب ساعت برای مچ لاغر را بررسی کنیم و متوجه آن شدیم که آنچه اهمیت دارد نسبت درست صفحه ساعت به مچ دست می‌باشد اما اگر همچنان این نظر را دارید که کسانی که دست لاغری دارند نمی‌توانند از ساعت استفاده کنند یا همیشه باید یک سایز مشخص را بخرند باید بگوییم که این طرز فکر کاملاً غلط است.

چون ساعت جزو آن دسته از اکسسوری‌هایی است که می‌تواند چشم افراد و حواس و تمرکز آن را از روی لاغری مچ بردارد. پس افرادی که مچ لاغری دارند بهتر است مدلی از ساعت پولو را انتخاب کنند که در عین سادگی جزئیات چشمگیری داشته باشند تا لاغری مچ کمتر دیده شود، در این حالت می‌توان گفت که نسبت درست ساعت رعایت شده است.

نسبت درست ساعت برای مچ لاغر

مدل ساعت‌هایی که برای مچ لاغر بهتر هستند

نکته ی مهمی که در انتخاب ساعت باید به آن توجه کنید، خرید مدلی است که از نظر بصری جزئیات بیشتری را داشته باشد و ظاهر آن کمی شلوغ باشد. استفاده از این گونه ساعت‌ها همچون ساعت روتاری باعث می‌شود تمرکز از مچ برداشته شود و بر روی جزئیات ساعت منتقل گردد.

افرادی که استایل حجیم و سایز بزرگ یک ساعت را دوست دارند می‌توانند ساعت‌هایی با صفحه بزرگ استفاده کنند این انتخاب نه تنها تناقضی ایجاد نمی‌کند بلکه می‌تواند در عین عجیب بودن شیک و جذاب هم به نظر برسد.

توجه به بند یک ساعت مچی در انتخاب آن مهم است چون این قسمت تاثیر زیادی در اندازه ساعت دارد و یک ساعت را ظریف و یا بزرگتر نشان می‌دهد. اگر بند ساعتی خیلی بزرگ باشد و به درستی روی دست قرار نگیرد در دست شیک نخواهد بود و بهتر است از آن استفاده نشود.

ما وقتی در مورد اندازه ی ساعت حرف میزنیم قطر صفحه آن را بررسی کرده‌ایم اما مدل بند هم در اندازه ی نهایی یک ساعت تاثیرگذار است. همه ی افراد با هر اندازه از مچ می‌توانند ساعت‌هایی از جنس بدنه ی فلز استفاده کنند.

همانطور که ما در طول این مقاله گفتیم ساعت یکی از اکسسوری‌های مهم است که می‌تواند شخصیت یک فرد را تکمیل کند. امروزه در صنعت ساعت سازی تنوع بسیار زیادی وجود دارد پس همه ی افراد با هر سایز مچی می‌توانند بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنند. شاید انتخاب ساعت برای مچ لاغر کمی سخت باشد اما انتخاب مدلی مناسب، تمرکز افراد را از روی لاغری مچ برمی‌دارد و می‌تواند جذابیت شما را چند برابر کند.

و یا اینکه انتخاب غلط و ناهماهنگ می‌تواند شما را نامرتب نشان دهد و جذابیت شما را کم کند. پس حتماً قبل از خرید یک ساعت مچی در مورد انتخاب ساعت به درستی تحقیق کنید،مچ دست خود را اندازه بگیرید و با توجه به اندازه مچ برای خود ساعتی تهیه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *