وبلاگ واچ گروپ

از کجا بفهمیم ساعت رولکس اصل است؟

از کجا بفهمیم ساعت رولکس اصل است؟

برند رولکس بسیار مشهور است و اگر از طرفداران ساعت باشید حتماً تا به حال به با این برند آشنا شدید. البته این برند به اندازه‌ای معروف است که افراد جامعه اکثراً هم آنهایی که طرفدار و غیر طرفدار ساعت هستند با آن آشنا شده‌اند. اما مهم این است که از کجا بفهمیم ساعت رولکس اصل است؟ این برند با ساعت‌هایی مانند ساعت کاسیو و امگا به رقابت می‌پردازد. سالانه ۷۰۰ هزار ساعت تولید می‌کند و به بازار عرضه می‌دهد. وقتی این عدد را در نظر بگیریم حتماً کیفیت بالای آن راخواهیم شناخت.

این تقاضای زیاد و قیمت نسبتاً زیاد آن باعث شده است که ساعت‌های تقلبی زیادی تولید شود، امروزه تشخیص ساعت اصل از فیک بسیار سخت است آن هم به این دلیل است که ساعت‌های تقلبی متاسفانه روز به روز بهتر عمل می‌کنند. اما اگر می‌خواهید ساعتی اصل داشته باشید حتماً وجه تمایز ساعت تقلبی و اصل را بدانید ما در این مطلب می‌خواهیم از مهمترین اصول تشخیص ساعت اصل رولکس و ساعت‌های تقلبی حرف بزنیم و آنها را با همه مقایسه کنیم پس تا آخر با ما همراه باشید.

تشخیص ساعت رولکس اصل

چگونگی تشخیص ساعت اصل و تقلبی رولکس

برای اینکه ساعتی اصل بخرید باید تمام حواستان را جمع کنید چون بعضی از ساعت‌های تقلبی بسیار خوب ساخته می‌شوند به طوری که حتی از فاصله نزدیک هم نمی‌توانیم اصل از فیک آن را از هم تشخیص دهیم. مخصوصاً برای برندهای معروفی مانند ساعت رولکس و پولو که بسیار مشهور هستند. امروز بازار متقلبان ساعت بسیار گرم است اما اگر تا آخر این مطلب با ما با همراه باشید تشخیص ساعت تقلبی و اصل برای شما آسان خواهد شد.

1. قابلیت ضد آب بودن ساعت‌های رولکس

همه ساعت‌های رولکس ضد آب هستند این در حالی است که ساعت‌های تقلبی این قابلیت را ندارند. مخصوصاً وقتی که فشار و ارتفاع آب زیاد باشد حتی بعضی از مدل‌های این برند توانایی تحمل فشار صدها متر آب را دارد. می‌توان این نتیجه را گرفت اگر ساعت رولکس شما در آب عملکرددرستی نداشت باید به تقلبی بودن آن فکر کنید. وقتی که ساعت همچون ساعت مردانه کورنیش خریداری می‌کنید حتماً مشخصاتی درباره ضد آب بودن محصول را از فروشنده بپرسید.

2. تشخیص ساعت اصل از روی صدا

این ترفند بسیار مهم است و به دانستن عملکرد درونی ساعت کمک می‌کند. برای این کار باید از گوش خود کمک بگیرید. حتماً تا به حال صدای تیک تاک ساعت را شنیدید اما وجود چنین صدایی در ساعت رولکس جالب نیست.

در این ساعت‌ها از سیستم اتوماتیک بهره گرفته‌اند که امکان صدای شنیدن تیک تاک وجود ندارد. ساعت را در کنار گوش خود قرار دهید اگر صدای تیک تاک هنگام حرکت عقربه شنیده شد به اصل بودن آن شک کنید چون ساعت عقربه‌های ساعت رولکس اصل است بدون هیچگونه صدایی فعالیت دارند.

3. توجه به وزن ساعت

برند ساعت‌های اصل برای ساخت آنها از بهترین آلیاژ و فلزات مانند پلاتین، طلا و غیره استفاده می‌کنند اما برای ساخت ساعت تقلبی این مواد به کار نخواهند رفت و مقرون به صرفه نیست.

عناصر نام برده وزنی زیادی دارند طبیعتاً ساعت‌های اصل از تقلبی سنگین‌ترند. در هنگام خرید ساعت مردانه یا زنانه برند رولکس یا برندهای ساعت دیگر همچون ساعت مردانه یا ساعت زنانه پولو به وزن ساعت توجه کنید می‌توانید وزن آن را با اطلاعات درج شده در سایت اصلی رولکس یا منابع معتبر چک کنید. فرق نمی کند که شما ساعت مردانه یا اینکه زنانه برندی را می خرید حتما باید

4. توجه به سایکلاپس ساعت

اکثر ساعت‌های رولکس نمایشگر تاریخ هستند در حقیقت سایکلاپس لنز بزرگنمایی است که قسمت تاریخ ساعت را بزرگتر می‌کند. همه قطعات به کار رفته در ساعت‌های رولکس درجه یک هستند. به خوبی به این لنز بزرگنمایی نگاه کنید اگر از دقت و شفافیت برخوردار بود می‌توانید از اصل بودن ساعت تا حدودی اطمینان پیدا کنید.

حال می‌خواهیم بعضی از ویژگی‌های ساعت مچی رولکس را بیان کنیم

بررسی وجود نماد تاج در ساعت‌های رولکس اصل

یکی از مهمترین نماد شرکت رولکس نماد تاج است همه ساعت‌های رولکس تولید شده از سال ۲۰۰۲ پس از آن یک آرم کوچک تاج در کنار نشانگر ساعت ۶ دارند.

این علامت بسیار ریز است که باید با ذره بین مشاهده شود به دلیل سختی در حک کردن این علامت در ساعت‌های تقلبی آرم تاج مشاهده نمی‌شود. در مدل‌های قدیمی‌تر آرم تاج در کنار نشانگر ساعت ۱۲ ثبت می‌شده و مشاهده آن آسان‌تر بوده است.

وضوح متن در ساعت‌های رولکس

متن‌های درج شده در این ساعت‌ها با کیفیت و تماماً صحیح هستند ممکن است در ساعت‌های تقلبی این کیفیت وجود نداشته باشد.البته ساخت ساعت‌های تقلبی پیشرفت زیادی کرده‌است و این اشتباه کمتر پیش می‌آید اما احتمال بروز آن را صفر نمی‌کند.

حرکت عقربه ثانیه شمار

ساعت‌های رولکس در دقت حرف اول را می‌زند یکی از مواردی که دقت و در نهایت اصل و تقلبی بودن آن را نشان می‌دهد عقربه ثانیه شمار است. به عقربه ثانیه شمار نگاه و توجه کنید اگر این عقربه به تندی حرکت کند می‌توان نتیجه گرفت که ساعت شما تقلبی است چون حرکت تند عقربه ثانیه شمار به معنی حرکت مکانیکی مبتنی بر کوارتز است. اما کمپانی رولکس در حال حاضر هیچ ساعت کوارتزی تولید نمی‌کند.

حرکت عقربه ثانیه شمار

توجه و بررسی شماره سریال ساعت‌های رولکس

یکی از مهمترین موارد برای شناسایی ساعت تقلبی بررسی شماره سریال است. شماره سریال کاملا اختصاصی است در ساعت‌های رولکس اصل شماره سریال به صورت عمیق بر بدنه پشتی ساعت حک شده است.

اما در مدل‌های فیک و تقلبی این شماره غیر واقعی از طریق اسید نوشته می‌شود. حتی ممکن است در ساعت‌های تقلبی از شماره تکراری استفاده شود. در ساعت‌های رولکس هر یک شماره سریال مخصوص به خود را دارند و به طور کاملاً ظریف و عمیق حک شده‌اند.

در این مطلب واچ گروپ با از کجا بفهمیم ساعت رولکس اصل است آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب واچ گروپ همچون مطلب از کجا بفهمیم ساعت سیتیزن اصل است؟ دیدن کنید می توانید روی این کلمه کلیک کنید. ما در اینجا نکاتی را برای تشخیص ساعت اصل رولکس از فیک گفته‌ایم اگر به آنها توجه کنید حتماً خریدی درست خواهید داشت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *