وبلاگ واچ گروپ

ساعت مچی در کدام دست باید باشد؟

ساعت مچی در کدام دست باید باشد؟

اکثر افراد بر این باورند که باید ساعت را در دست چپ ببندند اما سوال اصلی اینجاست که ساعت مچی در کدام دست باید باشد؟ ساعت به عنوان یک اکسسوری جذاب برای آقایان و خانم‌ها می‌باشد طرفداران زیادی در کل دنیا پیدا کرده است که همین باعث شده است برندها ساعت‌هایی را در شکل‌ها و مدل‌های خاصی ارائه بدهند.

ساعت مچی مردانه و زنانه باید در کدام دست باشد؟

اکثراً می‌گویند خانم‌ها باید ساعت را روی مچ دست راست ببندند و آقایان روی مچ دست چپ. می‌خواهیم بفهمیم که چرا مطابق با جنسیت بستن ساعت فرق می‌کند برای رسیدن به این پاسخ با ما تا آخر همراه باشید.

وقتی که ساعت برای اولین بار وارد بازار شد مردم به این حتی فکر هم نمی‌کردند که ساعت را روی کدام دست ببندند اما امروزه این واقعیت وجود دارد که ساعت مچی یک وسیله جانبی است که روزانه یا حتی دائم از آن استفاده می‌شود و تحت تاثیر مد قرار گرفته است. این سوال برای اکثر افراد پیش می‌آید که ساعت مچی را در کدام دست ببندند؟

ساعت مچی مردانه و زنانه باید در کدام دست باشد؟

اول می‌خواهیم بفهمیم که ساعت مچی چیست؟

به ساعت‌هایی که روی مچ بسته می‌شوند ساعت مچی گفته می‌شوند. ساعت‌های جیبی تا اوایل ۱۸۰۰ قابل استفاده بودند گفته می‌شود که اولین ساعت مچی دنیا توسط ساعت ساز آبراهام لوییس برکه در سال ۱۸۱۰ طراحی و ساخته شده است سپس در ۵ دسامبر سال ۱۰۱۱ به ملکه ناپل فروخته شد. کم کم مردم به ساخت و استفاده از ساعت مچی پرداختند برای اولین بار هم در سال ۱۸۶۸ در اروپا ساعت‌های مچی ساخته شدند و توسط اعضای ارتش و ملوانان مورد استفاده قرار گرفتند.

ساعت‌های جیبی تا آغاز قرن بیستم محبوبیت خود را حفظ کردند و هنوز در بین غیر نظامیان استفاده از آن رایج بود. بیشتر زنان از ساعت مچی استفاده می‌کردند استفاده از ساعت‌های جیبی در جنگ دشوار بود و به همین دلیل کم کم به ساعت‌های مچی روی آوردند اما ماموران ساعت‌های جیبی را در کیف‌های چرمی مخصوص حمل می‌کردند.

دلیل رایج شدن بستن ساعت روی دست چپ

سربازان از دست چپ خود برای بستن ساعت مچی استفاده کردند به این دلیل بود که اسلحه را در دست راست می‌گرفتند و ساعت مچی هم نباید حرکات آنها را محدود می‌کرد که آسیب ببینند. به همین دلیل بستن ساعت مچی روی دست چپ یک عادت تبدیل شد.

کم کم ساعت مچی در قرن بیستم به عنوان یک سنت در جمعیت غیرنظامی هم نفوذ پیدا کرد وقتی که ساعت و ساخت آن پیشرفت کرد و در میان افراد مختلف زیاد به چشم خورد پوشیدن آن بر روی مچ دست چپ به یک سنت تبدیل شد.

استفاده از ساعت در میان جنگنده و ارتش‌ها به صورت یک ضرورت بود چون حمل و استفاده از ساعت‌های جیبی در زمان جنگ عملی نبوده و چون ساعت‌های جیبی بزرگ و حجیم بودند و حمل و نقل آن‌ها با مشکل مواجه می‌شد.

امروز انواع ساعت‌های مختلف تولید می‌شود که هر کسی با توجه به تیپ و استایل خود آن را انتخاب می‌کند اما در گذشته و استفاده از ساعت مچی در میان ارتش پیشرفت مهمی به حساب آمده است.

بستن ساعت روی دست چپ و راست برای مردان و زنان ممکن است با هم تفاوت داشته باشد در ادامه این مطلب واچ گروپ با ما باشید که می‌خواهیم به صورت کامل آن را توضیح بدهیم.

زنان ساعت را در کدام دست می‌بندند؟

مسئله بستن ساعت در خانم‌ها به غالب بودن یکی از دست‌ها برای انجام کار مربوط می‌شود. معمولاً خانم‌ها ساعت را بر روی دست چپ می‌بندند. اما گاهی ممکن است با توجه به استفاده زیاد خانم از اکسسوری‌های متفاوت ساعت را روی دست راست خود ببندد.

پس نمی‌توان جواب قطعی به آن داد بلکه وابسته به وسایل دیگری که یک خانم انتخاب می‌کند می‌تواند بستن آن بر روی مچ هر دو دست صورت بگیرد.

ساعت مچی مردانه در کدام دست باید باشد؟

داشتن ساعت مچی مناسب همراه با کت و شلوار یک مورد ضروری برای مردان است. رایج‌ترین جواب به این سوال بستن ساعت مچی به دست چپ است.

ما از کودکی این عادت را داشته‌ایم همراه با ساعت، خواندن به ما آموختند در طول زندگی بدون هیچ سوالی این کار را انجام داده‌ایم. البته که باید یک دلیل منطقی وجود داشته باشد که چرا ساعت روی دست چپ بسته می‌شود.

خود نوع ساعت تعیین کننده این است که ساعت باید روی کدام دست بسته شود هم خانم‌ها هم آقایان موقع خرید ساعت، آن را روی دست چپ خود می‌بندند چون نشانه ساعت، پیچ تنظیم آن در سمت راست قرار دارد. پس کسی که دست راست باشد اگر آن را برعکس ببندد نمی‌تواند به راحتی تنظیمات ساعت را انجام دهد.

با توجه به این مواردی که اشاره کردیم به طور معمول ساعت‌ها روی دست چپ بسته می‌شوند اما افرادی که چپ دست هستند و برای کارهای روزانه خود از دست چپ استفاده می‌کنند دست راست خود را برای بستن ساعت استفاده می‌کنند.

در بین افراد معمولاً بیشتر آنها راست دست هستند به همین دلیل تنظیم ساعت روی مچ دست برای آزاد کردن دست راست آسان‌تر است.

امروزه ساعت‌های تولید شده است برای آقایانی که می‌خواهند ساعت خود را بر روی دست راست ببندند.

این ساعت‌ها به گونه‌ای تنظیم و طراحی شده‌اند که روی دست راست به آسانی قابل استفاده باشند پس می‌توانیم بگوییم مردان هم می‌توانند روی دست چپ هم راست خود ساعت ببندند.

اگر به دنبال ساعت مچی اصل و اورجینال مردانه از برندهای معروف دنیا همچون ساعت مردانه کورنیش و ساعت مردانه برند سیتیزن و سیکو و غیره هستید می توانید آن را از واچ گروپ تهیه نمایید.

اما استفاده از دست چپ برای بستن ساعت مزیت‌های هم دارد که عبارتند از:

تنظیم راحت‌تر یک ساعت:

اگر ساعت بر روی دست چپ بسته شود به راحتی کوک می‌شود چون دسته ی کوک اکثر ساعت‌ها در سمت راست قاب ساعت قرار دارد.

فعال بودن دست راست یا غالب شما:

اگر ساعت روی دست غیر تخصصی باشد بدون نگرانی از خراب شدن و شکستن به راحتی قابل استفاده هستند.

راحت خوانده شدن یک ساعت:

کسانی که راست دست هستند بسیاری از کارهای خود را با دست راست انجام می‌دهند و این باعث می‌شود که در هنگام کار هم به راحتی بتوانید ساعت را بخوانید و از زمان مطلع شوید.

ساعت هوشمند باید روی کدام مچ دست قرار گیرد؟

استفاده از ساعت معمولی و هوشمند هیچ فرقی ندارد و بستن ساعت بر روی بازوی غیر غالب هم برای ساعت مچی ساده و هم هوشمند قابل استفاده است.

ساعت هوشمند باید روی کدام مچ دست قرار گیرد؟
البته به طراحی خود ساعت هم برمی‌گردد که روی کدام دست بسته شود. چون بعضی از ساعت‌ها برنامه‌هایی مانند نمایشگر ضربان قلب را دارند پس فقط می‌توانند روی دست چپ کار کنند. و برای کنترل ساعت هوشمند و پاسخ به آنها استفاده از آن روی بازوی غیر غالب کاربردی‌تر خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *