وبلاگ واچ گروپ

تفاوت ساعت کرنوگراف و فول دیت

تفاوت ساعت کرنوگراف و فول دیت

می‌توان گفت که یکی از مهم ترین بخش‌ های ساعت موتور ساعت به شمار می‌آید. در کل موتور ساعت به چند دسته تقسیم بندی می‌شود که مهم ترین موتور موتور اتوماتیک و باتری خور است. در حالت کلی ساعت کرنوگراف در بین ساعت‌های سه موتوره قرار دارد ولی آن مدل نیز خودش به دو گزینه کرنوگراف و فول دیت تقسیم بندی شده است. هر کدام از این ساعت‌ ها قابلیت‌ های مخصوص به خودشان را دارند که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا آنها را بررسی کنیم و با یکدیگر مقایسه کنیم.

تفاوت ساعت کرنوگراف و فول دیت

ساعت‌ های فول دیت را بر اساس زمان و تاریخ می‌شناسند، این دسته از ساعت‌ ها را بیشتر در بین ساعت‌ های مکانیکی اتوماتیک مورد استفاده قرار می‌ دهند و برای نمایش دادن کامل تاریخ روز در ماه مناسب هستند. این ساعت‌ ها می‌ توانند نمایش بعد از ظهر و صبح را خیلی خوب فراهم سازند.

این موضوع در حالی است که ساعت کرنوگراف را به عنوان یک ساعت کرنومتر دار و یا زمانگیر میشناسند. این ساعت‌ها در واقع دو دسته هستند. دسته اول آن یک عقربه اصلی دارد که بر روی ساعت ۱۲ ثابت است و زمانی که دکمه بالای ساعت را فشار می‌دهید عقربه به حرکت در می‌آید و سپس اگر دوباره آن دکمه فشرده شود ساعت این دفعه از کار می‌ایستد.

تفاوت ساعت کرنوگراف و فول دیت

و اگر دکمه پایینی آن را فشار دهید ساعت به حالت اولیه خودش باز می‌گردد. این مدل ساعت به گونه ای طراحی شده است که یکی از موتور های آن برای اندازه‌ گیری کردن دقیق به کار برده می‌ شوند و معمولاً موتور دیگر آن نیز برای اندازه‌ گیری کردن موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌ گیرد.

دسته دوم این ساعت‌ ها به گونه‌ ای هستند که عقربه ثانیه ندارند و به جای آن یک بخش کوچک در پایین آنها تعبیه شده است که برای اندازه‌ گیری مربوطه به کار برده می‌شود.

شیوه کار کردن ساعت کرنوگراف

شیوه استفاده از ساعت‌ های کرنوگراف به طوری است که برای اندازه‌ گیری کردن زمان احتیاج است که دکمه A در ابتدا فشار داده شود و کرنوگراف شروع به حرکتش کند. بعد از آن برای متوقف کردن آن نیز باید از همان دکمه استفاده شود. معمولا نمایش دهنده ثانیه‌ ای نیز کمتر از ۱۰/۱ ثانیه است و به علاوه نمایش دهنده ۶۰ ثانیه نیز همین میزان زمان در گذشته را به نمایش می‌گذارد. دقیقه‌ های گذشته نیز می‌ توانند تا ۳۰ دقیقه را به نمایش نشان دهند.

در آخر برای صفر شدن ساعت از دکمه B استفاده می‌شود. ما به شما پیشنهاد می‌کنیم که قبل از خرید ساعت کرنوگراف در مورد شیوه عملکرد آن اطلاعات کافی داشته باشید، به خاطر اینکه نداشتن آگاهی کامل در مورد آن می‌ تواند دردسر های زیادی را برای شما به وجود آورد.

دلیل انتخاب ساعت کرنوگراف

در حقیقت طراحی ساعت کرنوگراف برای دانستن ساعت نیست و قرار است که قابلیت‌ های دیگری برای شما قرار گرفته شود. برای مثال قابلیت‌ هایی خواهند بود که شما می‌ توانید میزان پیاده روی تان را اندازه‌ گیری کنید و همچنین در دوچرخه سواری کردن نیز از آن استفاده کنید.

این دسته‌ از ساعت ها معمولاً یک صفحه نمایشگر واضح دارند که می‌ توانند دسترسی به بخش‌ های گوناگون را فراهم سازند. همچنین برای ساعت‌ های کرنوگراف طراحی‌ های پیچیده‌ ای نیز در نظر گرفته شده است که تقاضای آنچنان زیادی ندارد.

قطعات داخلی ساعت کرنوگراف به شیوه منحصر به فردی در کنار یکدیگر قرار گرفته‌ اند تا بتوانند عملیات سنگین و پیچیده را به درستی انجام دهند.

در طراحی ساعت های کرنوگراف سرعت اهمیت بسیار زیادی دارد. در حقیقت رابطه مستقیمی که در بین فرکانس حرکت و همچنین سایز نوسانات وجود دارد خیلی مهم می‌ باشد. هرچه فرکانس زیادتر باشد نوسانات نیز کمتر خواهند بود و در طراحی ساعت مچی این موضوع اهمیت خیلی زیادی دارد. کرنوگراف های تولید شده بر اساس این تغییرات این توانایی را دارد که نوسانات کوچکتر را اندازه گیری کنند.

ساعت کرنوگراف یک ساعت است که دقت آن زیاد می‌باشد و قادر به نمایش ثانیه است به صورتی که می توان از آن در مواقع گوناگون و حرارت های مختلف استفاده کرد. هر کرنومتر شرایط منحصر به فرد خودش را دارد و البته همچنین شماره گواهی مخصوص به خودش را برای شناسایی دارا است. ساعت مدل کرنوگراف موتور های گوناگونی را برای انجام کار های مختلف دارد.

در این مطلب واچ گروپ در مورد تفاوت ساعت کرنوگراف و فول دیت آشنا شدید اگر می خواهید از در مورد تفاوت ساعت دیجیتال با آنالوگ اطلاعات داشته باشید می توانید روی این کلمه کلیک کنید.

علت انتخاب ساعت فول دیت

معمولاً ساعت های فول دیت سه موتور دارند و در کل در این لیست قرار می گیرند. ساعت فول دیت دارای تاریخ شمار است به گونه‌ ای که از جنس بدنه فلزی در آن استفاده شده است. کاملاً معلوم است که ساعت فول دیت به وسیله منبع انرژی مخصوصی کار می کند. در بعضی از مدل ها از ساعت فول دیت از قف پروانه ای استفاده می کنند. این ساعت ها به واسطه موقعیتی که دارد توانایی این را دارد که پوشش خیلی خوبی در ریز ترین تاریخ و زمان داشته باشد. کاربری بیشتر ساعت های فول دیت اسپرت است.

علت انتخاب ساعت فول دیت

در بعضی دیگر از مدل این محصول نیز قفل کلیپسی را مورد استفاده قرار داده اند. ساعت فول دیت اصل بند چرم مخصوصی را دارد و البته همچنین قاب استیل آنتی آلرژی را نیز در آن استفاده می کنند. این محصول در مقایسه با مدل کرنوگراف قیمت پایین و مقرون به‌ صرفه تری دارد. در خرید ساعت زنانه نیز این مدل در طرح های جدید و محدود را می توانید مشاهده کنید.

خرید ساعت مردانه فول دیت به وسیله نوع موتور و همچنین کیفیت آن قیمت گذاری می شود تعرفه ای که برای بیشتر ساعت ها آن را در نظر میگیرند می تواند قابل قبول باشد، به یاد داشته باشید که سایز های فول دیت برای جوانان یکی از مناسب ترین و بهترین انتخاب ها به حساب می‌آید. مدل های زیاد و گوناگونی از این ساعت ها را می توانید از روی موقعیت دقیق نشانگر آنها بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *