وبلاگ واچ گروپ

دلیل بخار کردن شیشه ساعت مچی چیست؟

دلیل بخار کردن شیشه ساعت مچی

دیدن چند قطره کوچک آب در داخل ساعت هیچ جای نگرانی نیست و لازم نیست که وحشت زده شوید به خاطر اینکه در این موضوع شما تنها نیستید. بخار کردن ساعت‌ها کاملاً موضوعی رایج بوده و ممکن است که این موضوع به خاطر دلایل زیادی به وجود آید.

نکته خوب این است که روش‌های ساده‌ ای برای از بین بردن بخار روی سطح شیشه ساعت شما وجود دارد که در ادامه آنها را برای شما شرح می‌دهیم و همچنین دلیل بخار کردن شیشه ساعت را توضیح می‌دهیم پس تا انتها این مطلب واچ گروپ ایران با ما همراه باشید.

چرا در ساعت مچی بخار وجود دارد؟

بخار در ساعت مچی مردانه و زنانه می‌تواند به خاطر دلایل گوناگونی به وجود بیاید ولی درک اینکه این بخار ممکن است از کجا به وجود آمده باشد برای پیشگیری کردن از به وجود آمدن آن می‌تواند مفید باشد در ادامه دلایل شایع تشکیل بخار در صفحه ساعت را توضیح می‌دهیم:

  1. امکان دارد که در فصل زمستان هنگامی که از یک فضای بیرونی به شدت سرد به یک فضای گرم و مطبوع داخلی وارد می‌شوید ذرات آب در صفحه ساعت به وجود آید و شیشه ساعت بخار کند.
  2. ممکن است که اگر یک ساعت ضد آب را به مدت زمان طولانی در زیر آب نگه دارید در شیشه ساعت بخار به وجود آید.
  3. زمانی که ساعت شما ضد آب نباشد و درون آب بیفتد و اگر به سرعت مورد بررسی قرار نگیرد احتمال زیادی دارد که بخار در شیشه آن تشکیل شود.
  4. زمانی که صفحه ضد آب کم کم با گذر زمان فرسوده شود و یا اینکه ترک کوچکی در صفحه شیشه‌ ای وجود داشته باشد.
  5. کیفیت ساعت در حدی که فکرش را کرده‌ اید نیست.

چرا در ساعت مچی بخار وجود دارد؟

روش‌هایی برای از بین بردن بخار صفحه ساعت

در ادامه چند روش کاربردی و ساده را برای از بین بردن بخار شیشه ساعت شرح می‌دهیم که به وسیله خیلی از افراد استفاده شده‌اند، بدون اینکه هیچ نوع آسیبی به ساعت وارد شود. پیشنهاد ما به شما این است که یکی از این روش‌ها را امتحان کنید تا به سرعت ساعتتان مانند روز اول شود.

لایه‌ای از برنج

ممکن است تا به حال برای شما پیش آمده باشد که شبی بیرون از خانه باشید و اینکه تلفنتان را درون نوشیدنی یک گودال یا توالت انداخته باشید، در چنین مواقعی ممکن است این حرف به یادتان بیاید که باید تلفنتان را برای یک شب در کاسه برنج قرار دهید.

این روش روشی بسیار مناسب است که خیلی از افراد توانسته‌اند با انجام آن تلفن همراهشان را نجات دهند، همچنین شما نیز می‌توانید از این روش برای از بین بردن بخار شیشه ساعت استفاده کنید.

تنها کافی است که پیچ تنظیم ساعت را بردارید و صبح قبل از اینکه برای چک کردن جذب رطوبت ساعتتان را بررسی کنید به مدت یک شب و یا حداقل کمی بیشتر از یک شب ساعتتان را درون یک ظرف بر روی بستری از برنج قرار دهید.

نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که کیسه‌های ژل سیلیکا نیز می‌توانند برای از بین بردن بخار صفحه ساعت به خوبی عمل کنند، برای استفاده از این ژل نیز باید روش قبلی را دنبال کنید ولی باید به جای برنج از ژل سیلیکا استفاده کنید.

استفاده کردن از نور مستقیم خورشید

شما می‌توانید در روزهای گرم از نور خورشید برای تبخیر و همچنین از بین بردن بخار شیشه ساعت استفاده کنید. برای اینکه مایع اضافی را خارج کنید اول باید قسمت بیرونی ساعت را پاک کنید و بعد از آن صفحه ساعت و قسمت کریستالی آن را به سوی بالا قرار دهید به شکلی که نور خورشید توانایی این را داشته باشد که آن را گرم کند.

یک نکته مهم که باید به آن توجه کنید این است که اگر قبل از خشک کردن ساعتتان به وسیله نور خورشید می‌توانید قسمت پشتی ساعت را بردارید، این روش برای از بین بردن بخار و ذرات آب می‌تواند بسیار مناسب‌تر باشد. قسمت پشتی ساعت تان را بردارید و آن را در برابر نور مستقیم خورشید قرار دهید. سپس باید این بار صفحه ساعت و همچنین کریستال روی آن را بر روی تکه پارچه‌ای و همچنین قسمت پشتی آن را به سمت بالا قرار دهید.

ما در این مطلب واچ گروپ در مورد دلیل بخار کردن شیشه ساعت مچی چیست صحبت کردیم اگر می خواهید از دیگر مطلب های واچ گروپ همچون بهترین مارک ساعت زنانه در ایران دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ ما مراجعه کنید.

روش‌هایی برای از بین بردن بخار صفحه ساعت

استفاده کردن از یک منبع گرمایی جایگزین

در روزهای سرد سال و یا زمانی که هوا در بیرون از منزل تقریباً نامطلوب است ممکن است بهتر باشد که از یک منبع گرمایی جایگزین برای حذف کردن بخار ساعت استفاده کنید.

شما می‌توانید از روش استفاده از نور مستقیم خورشید استفاده کنید ولی به جای اینکه ساعتتان را به روی حوله در خارج و یا بر روی یک قسمت افقی از لبه پنجره قرار دهید باید ساعت را بر روی حوله و نزدیک به آتش و یا زیر لامپ قرار دهید.

خیلی از افرادی که از ساعت استفاده می‌کنند نیز سشوار را به عنوان روشی بسیار مناسب و موثر برای از بین بردن رطوبت ساعتشان انتخاب می‌کنند. برای انجام دادن این کار کافی است که ساعت را بر روی حوله قرار دهید و قسمت پشتی را با دقت جدا کنید و بعد از آن سشوار را روشن کنید و آن را روی درجه کم بگذارید و سپس سشوار را به مدت زمان 10 دقیقه بر روی قسمت پشتی ساعت بگردانید. به یاد داشته باشید که به هیچ وجه نباید سشوار را در مدت زمان طولانی تنها بر روی یک نقطه از ساعت نگه دارید و سشوار باید دائماً در حال حرکت باشد.

قبل از اینکه قسمت پشتی ساعت را سر جایش قرار دهید و این را بررسی کنید که بخار از بین رفته است یا نه باید ساعت را به مدت زمان یک شب در محلی گرم قرار دهید.

اگر بلد نیستید که چگونه می‌توان به روش درست قسمت پشت ساعت را باز کنید و یا اگر اینکه نگران آسیب دیدن ساعتتان هستید، می‌توانید برای از بین بردن بخار شیشه ساعت تان را به دست یک جواهر ساز و یا ساعت ساز ماهری که بتواند بخار ساعت را از بین ببرد بسپارید.

بعد از اینکه بخار شیشه ساعت کاملا از بین رفت باید از آن به خوبی محافظت کنید تا در آینده چنین اتفاقی دوباره به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *