وبلاگ واچ گروپ

علت خواب ماندن ساعت مچی چیست؟

علت خواب ماندن ساعت مچی چیست؟

ساعت های مچی یکی از وسایلی هستند که از گذشته تا به امروز در میان مردم رواج داشته است و در میان زنان و مردان همه از ساعت های مچی استفاده می کنند که به کمک آنها برای کارهای روزمره خود برنامه ریزی کنند و به کمک آن کارهای خود را سر وقت انجام دهند پس ساعت در زندگی همه انسان ها نقش بسیار بسیار مهمی دارد اما تا زمانی که مشکلی برای آن ایجاد نشود به اهمیت آن پی نمی بریم پس در ادامه با ما همراه باشید تا در ادامه به یکی از مشکلاتی که ممکن است برای ساعت هایمان ایجاد شود یعنی خواب ماندن ساعت مچی بپردازیم.

بارهای بار پیش آمده است که هم ساعت های دیواری منزل و هم ساعت های مچی ما عقب مانده است و به اصطلاح خواب رفته است و ممکن است بارها بریتان سوال شده باشد که چرا با اینکه باتری آن را عوض می کنیم باز عقب می ماند که در اینجا باید متوجه شوید که همیشه خواب ماندن ساعت ها به دلیل تمام شدن منبع انرژی یعنی باتری نیست که در این مطلب به صورت کامل به این موضوع می پردازیم.

چرا تا زمانی که ساعت هایمان خراب نشود به اهمیت آن پی نمی بریم؟

ممکن است بارها برایتان پیش آمده باشد اصلا متوجه نباشید که ساعتی در دست دارید یا گوشی همراهتان ساعت دارد چون این پدیده بسیار در زندگی شما رواج دارد و همیشه در دسترس شماست حضور و اهمیت آن را به درستی احساس نمی کنید کافی است ساعتتان خواب بماند یا خراب شود و یا گوشی موبایلتان خاموش شود اکنون که نمی توانید زمان را چک کنید و نمی توانید هیچ یک از کارهای خود را سر وقت انجام دهید تازه به اهمیت ساعت های خود پی می برید.

داشتن ساعت این قدر از اهمیت برخوردار است که حتی در زمان های گذشته که ساعت های مچی اختراع نشده بودند ساعت های جیبی بزرگ را همیشه با خود حمل می کردند و یا در گردن خود آویزان می کردند.

علت خواب ماندن ساعت های مچی چیست؟

همانطور که قبلتر اشاره کردیم خیلی از افراد زمانی که ساعت هایشان عقب می ماند تصور می کنند مشکل از منبع انرژی است که این مورد هم می تواند موثر باشد اما همیشه راه حل عوض کردن باتری نیست چون گاهی اوقات مشکل از جایی دیگر است با اینکه باتری نو برای ساعت خود می گذارید باز عقب می ماند که در ادامه قصد داریم به این موضوع بپردازیم که چرا ساعت های مچی خواب می مانند.

علت خواب ماندن ساعت مچی چیست؟

خواب ماندن ساعت به دلیل شل شدن عقربه ساعت

یکی از دلایلی که ممکن است خیلی از افراد به آن توجه نکرده باشند این است که پیش می آید عقربه های ساعت از حالت معمول خود شلتر می شود و نمی تواند به درستی بچرخد و در نتیجه هر چند باری که از آن باتری عوض کنید این ساعت خواب می ماند و عقب می ماند پس همیشه این مورد را در نظر داشته باشید که عقربه های ساعتتان میزان باشد و شل نشده باشد تا با همچین مشکلی مواجه نشوید.

عقب ماندن ساعت به دلیل مقاومت در برابر آب

یکی از دلایل خراب شدن و عقب ماندن ساعت ها می تواند خیس شدن و مواجه شدن با آب باشد چون هر ساعتی در هر برندی میزان مقاومت مشخصی در برابر آب دارند که زمان خرید ساعت مچی از فروشنده ساعت خود باید بپرسید و بدانید ساعت شما تا چه میزان می تواند در برابر آب مقاومت داشته باشد.

ضربه خوردن به ساعت و نقص موتور

همیشه مراقب ساعت های خود باشید که از دستتان نیفتد و یا با اجسام سفت و سخت برخورد نداشته باشد چون ممکن است با نگاه کردن به ساعت در ظاهر مشکلی برای آن ایجاد نشده باشد و نشکسته باشد اما با توجه به میزان شدت ضربه می تواند دچار نقص موتوری شود و این مورد هم می تواند بسیار در عقب ماندن ساعت ها موثر باشد.

باتری های قدیمی در ساعت مچی

یکی از شایع ترین دلایل که قبلتر به آن پرداختیم باتری های قدیمی و فرسوده است و همچنین باتری های تقلبی و فیک زیادی در بازار موجود است و مدت زیادی دوام نمی آورند و ضعیف می شوند و این ضعیف شدن باتری منبع انرژی ساعت را دچار اختلال می کند و باعث می شود ساعت به خوبی کار نکند و عقب بماند.

علت خواب ماندن ساعت مچی چیست؟

راه های رفع عقب ماندگی ساعت

خیلی از افراد زمانی که برای اولین بار عقب ماندگی و خواب رفتن را در ساعت های خود مشاهده می کنند تصور می کنند مشکل از باتری است و ممکن است حتی در منزل خودشان با راه های غیر اصولی آن را تعویض کنند و بیشتر به ساعت آسیب برسانند.

ما در این مطلب واچ گروپ در مورد علت خواب ماندن ساعت مچی چیست صحبت کردیم اگر می خواهید از دیگر مطلب های واچ گروپ همچون اهمیت استفاده از ساعت مچی دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ ما مراجعه کنید.

توصیه می شود زمانی که این مشکل را در ساعت خود مشاهده کردید به تعمیرات ساعت مراجعه کنید و اجازه دهید همزمان با رفع این مشکل هر مشکل دیگری که بتواند و امکان داشته باشد باعث عقب ماندگی ساعت در آینده شود را برطرف کنند و از این به بعد خیالتان راحت باشد که این مشکل برایش پیش نمی آید.

سعی کنید درجه مقاومت ساعت های خود را در برابر آب و گرما بدانید تا بتوانید در شرایط درست و اصولی از ساعت خود استفاده کنید و در برابر آسیب های احتمالی آن را حفظ کنید و مانع از این شوید که ساعت مچی زیبا و جذابتان آسیب ببیند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *