وبلاگ واچ گروپ

تفاوت ساعت فول تایم با کرنوگراف چیست؟

تفاوت ساعت فول تایم با کرنوگراف چیست؟

امروزه تکنولوژی در انواع وسایل پیشرفت کرده است و با پیشرفت آن ساعت نیز امکانات زیادی را پیدا کرده است و دیگر تنها به نمایش زمان خلاصه نمی‌شوند. بلکه روی آنها امکانات جدید و جذاب‌تری را شاهد هستیم.

بلکه به طور کلی ساعت‌های مچی چندین نوع موتور دارند که مهمترین آنها کورنوگراف و فول تایم می‌باشند. که در ادامه به بررسی تفاوت ساعت فول تایم با کرنوگراف می پردازیم و می‌خواهیم توضیحاتی مختصر و کاربردی از عملکرد این دو موتور را توضیح بدهیم پس تا آخر این مطلب واچ گروپ ایران با ما همراه باشید.

کرنوگراف چیست؟

به طور خلاصه فول تایم و کرنوگراف علاوه بر زمان به شما می‌گویند که ساعت در چه زمانی از روز است. مثلاً اگر عقربه‌های ساعت روی ساعت ۲ باشد به شما خواهد گفت که دو بامداد یا دو ظهر است.

همچنین عقربه‌های دیگری نیز روی این موتورها دیده می‌شوند، که آنها روزهای ماه را به شما نشان می‌دهند و از طرفی دیگر علاوه بر زمان، امکانات کاربردی دیگری را نیز دارند. این ساعت‌ها مانند کرنومتر ساعت‌های دیجیتال عمل می‌کنند، که دقت دهم ثانیه یا صدم ثانیه را دارند.

این موتورها، توسط دکمه‌های استارت و استوپ ساعت فعالیت دارند. حال می‌خواهیم توضیحات کامل و دقیق‌تری از عملکرد و نیاز کاربری را به شما بدهیم.

کرنوگراف چیست؟

موتور کرنوگراف چیست؟

این موتورها تقریباً کار ساعت دیجیتال در قالب ساعت‌های عقربه‌ای را انجام می‌دهند. اصلی‌ترین قابلیت این ساعت امکان شمارش زمان در بازه‌های محدود است. به عبارتی کرنومتر ساعت‌های دیجیتال با کمی امکانات بیشتر در اختیار شما قرار می‌گیرند. این ساعت‌ها معمولاً دو دکمه ی استارت و استوپ دارند.

عقربه ی ثانیه شمار این ساعت با دکمه ی استارت، استوپ فعالیت می‌کند و با دکمه ریست به جای اولیه خود باز می‌گردد. همه ی مدل‌های کرنوگراف نمایش شب و روز همانند موتورهای فول تایم را دارند که جذابیت جالبی به این نوع ساعت‌ها داده است و قیمت ساعت‌های کرنو نسبت فول تایم بسیار گران‌تر است. در مواردی مانند ورزش و غیره می‌توانید به آسانی از آن استفاده کنید.

موتور فول تایم چیست؟

موتور فول تایم، نوع ساده‌تر و کاربردی‌تری برای ساعت‌های مچی دارد که برای نمایش زمان در طول روز استفاده می‌شود. اغلب در صفحه ی این ساعت‌ها به جز ۳ عقربه ی اصلی، سه عقربه ی موتور نیز دارند که یکی از آنها به حالت ۲۴ ساعته مشهور است زمانی که ساعت ۳ و ۱۰ را نشان می‌دهد، این عقربه نشان می‌دهد که ساعت ۱۵ و ۱۰ دقیقه است.

این امکان کاربری همراه با ساعت می‌چرخد و کافیست با کوک ساعت آن را تنظیم کنید. آن دو عقربه دیگر هم اغلب روزهای هفته و روزهای ماه را نشان می‌دهند. ساعت فول تایم برای مصرف روزمره بسیار عالی است و ارزان‌تر از موتورهای کرنوگراف است.

فرق ساعت فول تایم با کورنوگراف

ما تا اینجای این مطلب با ویژگی‌های این دو ساعت آشنا شده‌ایم. تفاوت میان این دو موتور در نحوه ی استفاده از آن است. ساعت فول تایم، ساعت‌های روزمره برای نمایش زمان و مدیریت زمان و کارها هستند به طوری که این ساعت، هفته و ماه و زمان را به صورت دقیق هر لحظه جلوی چشم ما قرار می‌دهد.

از طرفی دیگر کرنوگراف‌ها در دسته ی ساعت‌های ورزشی قرار دارند تا زمان را در بازه‌های کوتاه مدت اندازه‌گیری کنند. همیشه گفته‌ایم که ساعت مچی، یک اکسسوری در زمینه ی مد به حساب می‌آید  که شاید در انتخاب کاربر متفاوت و سلیقه‌ای نیز باشد. البته اگر قصد خرید ساعت فول تایم و کورنوگراف را دارید می توانید از سایت واچ گروپ آنها را تهیه کنید. واچ گروپ انواع ساعت زنانه و مردانه از برندهای معتبر همچون ساعت زنانه پولو و ساعت مردانه این برند و برند سیتیزن و غیره را در اختیار مخاطبان قرار داده است.

بهتر است که ساعت فول تایم بخریم یا کرنوگراف؟

بهتر است که ساعت فول تایم بخریم یا کرنوگراف؟

ما در این مطلب تا حدی به امکانات این نوع ساعت‌ها پرداختیم. حال می‌خواهیم بدانیم که کدام ساعت ممکن است برای ما مناسب‌تر باشد؟ با توجه به تحقیقاتی که انجام داده‌ایم، اغلب یا شاید بیشتر از ۷۰ درصد کاربران سالی یک بار به امکانات ساعت خود توجه نمی‌کنند و نمایش زمان و استایل بهتر برای آنها مهمتر است.

از طرفی هم ساعت مچی یک اکسسوری است که اگر نباشد کمبود آن به شدت احساس خواهد شد. برای خرید یک ساعت باکیفیت همچون ساعت کورنیش اولین چیز که مردم در نظر می‌گیرند، سلیقه و شکل ظاهری آن می‌باشد. همچنین سبک زندگی و نیاز کاربر از یک ساعت است که ما را به انتخاب وا میدارد. برای مثال برای یک کارمند ساعت فول تایم بهترین انتخاب خواهد بود، چون این ساعت به عنوان جزئی از یک استایل در همه ی روز عمل می‌کند و کسانی هم که ورزش کار می‌کنند.

بهترین انتخاب برای آنها ساعت‌های کرنوگراف خواهد بود و اگر به عنوان یک ورزشکار اندازه‌گیری زمان برای شما مهم است سراغ ساعت‌های کرنوگراف بروید و از استایل و اسپرت بودن آنها لذت ببرید.

ما در این مطلب سعی کردیم که پارامترهای مهم ساعت کرنوگراف و فول تایم را برای شما بازگو کنیم و امیدواریم که این مقاله توانسته باشد در انتخاب یک ساعت خوب به شما کمک کرده باشد. تفاوت ساعت‌های کرنوگراف و فول تایم را به خوبی درک کرده باشید و برای خرید یک ساعت خوب اطلاعاتی را کسب کرده باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *