وبلاگ واچ گروپ

ساعت مچی مناسب برای استفاده در سفر

ساعت مچی مناسب برای استفاده در سفر

ساعت‌ ها اکسسوری‌ هایی هستند که از آنها در مسافرت‌ ها استفاده می‌کنند و کاربرد زیادی دارند. بعضی از ساعت‌ ها گذشته از اینکه می‌توانند زمان را نشان دهند همچنین قابلیت‌ های ویژه‌ ای را نیز دارند که برای استفاده در مسافرت‌ ها بسیار مهم و پر کاربرد هستند. در ادامه این مطلب واچ گروپ ویژگی‌ های ساعت مچی مناسب برای استفاده کردن در سفر را نام می‌بریم:

ساعت مچی مناسب برای استفاده در سفر چه ویژگی‌هایی باید داشته باشد؟

سبک و راحت

ساعت‌ های مسافرتی باید راحت و سبک باشند تا شما بتوانید به راحتی آنها را در طول سفر به دست کنید و یکی از مهمترین ویژگی‌ های یک ساعت مناسب برای سفر سبک بودن آن است. در خیلی از سفرهای طبیعت گردی شما باید به مدتی طولانی در دامنه‌ های کوه راه بروید و به خاطر همین نیز ساعتی که در دست شما است باید کمترین وزن را داشته باشد تا باعث نشود که انرژی زیادی از شما گرفته شود.

ساعت مچی سبک و راحت

بدنه مقاوم

معمولا ساعت‌ های مخصوص سفر را با یک بدنه بسیار مقاوم در برابر خط و خش و ضربه می‌سازند این ساعت‌ ها امکان دارد که در مسیر سفر و یا صعود کردن به قله‌ ها در معرض ضربه‌ های زیادی قرار بگیرند و به خاطر همین نیز برند های تولید کننده ساعت نیز آنها را از جنس یک فلز مقاوم نسبت به ضربه می‌سازند.

بند نرم و سبک از ویژگی‌های ساعت مخصوص سفر

به دست داشتن ساعتی که بند آن ضخامت زیادی داشته باشد و سفت باشد بسیار آزاردهنده است و این مشکل زمانی که در حال سفر کردن باشید بیشتر نیز می‌شود. ساعت‌ های مخصوص سفر به وسیله بند های سبک و آنها را از جنسی نرم می‌سازند تا قبل از اینکه آنها را بر روی مچ دستتان ببندید هیچ مزاحمتی به وجود نیاورد.

ساعت مچی مقاوم در مقابل آب

یک ویژگی دیگری که ساعت مخصوص سفر کردن باید داشته باشد مقاومت بالا در برابر باران، رطوبت‌ و همچنین آب است. هرچند که این ویژگی در تمامی ساعت‌ های مسافرتی وجود ندارد و شما باید در حین خرید ساعت مسافرتی به این نکته بسیار توجه کنید. اگر ساعت شما این ویژگی را داشته باشد خیال شما راحت می‌شود و در صورت شروع شدن بارش باران نیز لازم نیست که ساعتتان را از دست درآورید.

دارای امکانات ویژه

ساعت‌ های هوشمند بسیار زیادی تولید شده‌ اند که برای سفر بسیار مناسب هستند. امکانات ویژه‌ ای که این دسته از ساعت‌ ها دارند مانند سنجش ضربان قلب، سنجش ارتفاع، نمایش وضعیت آب و هوا همچنین نقشه تنها بخش خیلی کوچکی از امکانات و ویژگی‌ های ساعت مخصوص مسافرت از نوع هوشمند است.

نکات مهم برای مراقبت کردن از ساعت مچی در هنگام سفر

گرمای خیلی زیاد

دمایی که از ۴۰ درجه بالاتر باشد می‌تواند باعث شود که به دقت ساعت مکانیکی آسیب وارد شود. رقاصک و یا همان چرخ بالانس که وظیفه آن دقت در عملکرد ساعت است در مکان‌ های خیلی گرم معمولاً ضربان و یا ریتم ثابتشان را از دست می‌دهند و همین امر نیز بر روی دقت ساعت می‌تواند تاثیر منفی داشته باشد.

البته باید به این نکته نیز توجه کنید که ساعت‌ های قدیمی و یا همان وینتیج در همچین مواقعی بیشتر تحت تاثیر قرار می‌گیرد. باید گفت که گرمای هوا فقط امکان دارد که بر روی دقت ساعت شما تاثیر گذار باشد نه اینکه آسیب آنچنان خاصی را به ساعتتان وارد کند ولی این موضوع به خاطر این اینجا مطرح شد که اگر در همچین موقعیتی قرار گرفتید باید بدانید که علت نقص در دقت ساعت شما برای چه است.

رطوبت

اگر از ضد آب بودن ساعت تان مطمئن نیستید بهتر است که آن را همراه با خودتان به استخر و یا دریا و یا این دسته از مکان‌ها نبرید ولی اگر ساعت شما حداقل می‌تواند تا ۱۰۰ متر آب را تحمل کند شما می‌توانید با خیال راحت از آن استفاده کنید و لذت ببرید.

این نکته را به یاد داشته باشید که آب شور دریا، ماسه و یا کلر استخر اگر به مدت طولانی بر روی بدن و یا بند ساعت تان باقی بماند می‌ تواند آسیب‌ های جدی را به ساعت شما وارد کند پس خیلی زود بعد از برگشتن از این مکان‌ ها باید ساعت تان را با آب بشویید تا کلر و نمک روی آن باقی نماند، و از همه مهم تر قبل از اینکه به آب وارد شوید باید از این مطمئن شوید که تمامی سرپیچ‌ های ساعت تان درست بسته شده باشد تا آب به داخل ساعت نفوذ پیدا نکند.

بند ساعت

بیشتر ساعت‌ هایی که بند آنها چرمی است شاید بیشتر از ۱۰۰ متر نیز ضد آب باشند ولی این موضوع دلیل بر این نمی‌شود که شما می‌توانید از آن در دریا استخر و یا به طور کلی در آب استفاده کنید به خاطر اینکه چرم ساعت مچی در اثر برخورد با آب پایداریش را از دست می‌دهد. حال اگر یک ساعت مچی با بند چرمی دارید که از ضد آب بودن آن مطمئن هستید می‌ توانید قبل از اینکه به مسافرت بروید بند ساعت مچی تان را تعویض کنید. اگر قصد خرید ساعت اورجینال مردانه یا زنانه با ویژگی های که در بالا بیان کردیم را دارید می توانید آن را از واچ گروپ تهیه کنید.

بند ساعت

گل و شن

درباره ضررهایی که ممکن است آب به ساعت شما وارد کند مطالب زیادی گفته شده است ولی شاید در مورد ضررهایی که گل و شن و ماسه می‌توانند به ساعت برسانند اطلاعاتی نداشته باشید.

به یاد داشته باشید که اگر ساعت تان منافذی برای رسوخ آب داشته باشد همچنین این شن و گل و لای نیز می‌توانند دقیقاً مانند آب از طریق این منافذ به ساعت شما نفوذ پیدا کنند و به ساعت تان آسیب های جدی برسانند در نتیجه اگر سفری در پیش رو دارید که قرار است در همچین موقعیت هایی به سر ببرید اول از همه باید از مهر و موم بودن منافذ ساعت تان مطمئن شوید.

نکته بعدی که باید به آن بسیار توجه کنید این است که گلوله‌ های شن نیز باید خیلی سریع شسته شوند و از روی ساعت پاک شوند و همچنین به یاد داشته باشید که بند های چرمی برای چنین شرایطی اصلاً مناسب نیستند و بهتر است که قبل از این سفر ها بند ساعت تان را عوض کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *