دسته‌بندی نشده

چگونه ساعت مچی سیکو خود را تنظیم کنیم؟

چگونه ساعت مچی سیکو خود را تنظیم کنیم؟

یکی از موضوعاتی که برای علاقمندان به ساعت‌های برند سیکو به یک چالش اصلی بعد از خرید این ساعت تبدیل شده، این است که چگونه ساعت مچی سیکو خود را تنظیم کنیم؟  سیکو یکی از شناخته شده‌ترین و مطرح‌ترین برندهای تولید ساعت‌ها در جهان می‌باشد. این ساعت از اواخر دهه ی ۱۸۰۰ وارد بازار شد و با کیفیت‌ بسیار بالا توانست ساعت‌هایی را به بازار عرضه کند که رضایت زیادی را از مشتریان جلب کرد.

ساعت سیکو ۴ نوع کوارتز، فنری، مکانیکی و جنبشی دارد. بسیاری از افراد شاید هنوز اطلاعات زیادی در مورد تنظیم ساعت سیکو نداشته باشند. جدا از اینکه شما کدام یک نوع از ساعت‌های سیکو را دارید، به راحتی می‌توانید با خواندن این مقاله و اطلاعاتی که در آن وجود دارد این ساعت را تنظیم کنید. برای آشنایی تنظیم قسمت‌های مختلف ساعت سیکو می‌توانید تا آخر این مقاله ما را همراهی کنید.

تنظیم ساعت سیکو به شکل جامع

همان گونه که گفتیم ساعت سیکو انواع مختلفی دارد، اما با خواندن این مقاله می‌توانید هر نوعی از آن را به درستی تنظیم کنید. تنظیمات ظاهری ساعت سیکو مانند بند و صفحه نمایش می‌باشد. تنظیمات عملکردی آن شامل تنظیم ساعت و تاریخ کرنوگراف مانند ساعت‌های مناطق دیگر جهان. تنظیمات سایر عملکردهای هوشمند مانند اتصال ساعت به تلفن همراه می‌باشد. ما در این بخش شما را با همه ی این موارد آشنا خواهیم کرد.

تنظیم ساعت سیکو به شکل جامع

تنظیم انواع بند ساعت سیکو

وقتی که ساعت سیکو را تهیه کردید بند آن به صورت استاندارد دارای اندازه ی مشخصی است که این اندازه برای دست اغلب افراد بزرگ است. با توجه به اینکه بند ساعت سیکو متفاوت است، پس نحوه ی تنظیم آن هم فرق می‌کند. برای مثال می‌توان بند فلزی، چرمی، پارچه‌ای، سیلیکونی و غیره این گونه ساعت‌ها را تنظیم کرد. تنظیم بند استیل و فلزی آن از انواع بندهای ساعت مشکل‌تر است.

تنظیم بند ساعت استیل سیکو

اول باید بند ساعت را دور مچ خود فیکس کنید تا اندازه ی واقعی آن برای شما مشخص شود. توجه کنید که این اندازه باید به گونه‌ای باشد که زیاد به دست شما نچسبد. بعد از آن مشخص کنید چند بند از دسته ی ساعت برای شما اضافه است که باید برداشته شود.

پین‌ها اجزایی از دسته ی ساعت فلزی هستند که بندهای کوچک را به هم وصل کرده‌اند. اگر به بندهای کوچک ساعت توجه کنید خواهید دید که به وسیله ی میله‌های کوچک ظریف به هم وصل شده‌اند که پین نام دارند.

برای کوچک کردن بند ساعت ها همچون ساعت سیکو و ساعت سیتیزن، پین‌ها را از محل اتصال جدا کنید و قسمت اضافه آن را بردارید و دوباره پین‌ها را سر جای خود با استفاده از چکش مخصوص قرار بدهید.

تنظیم ساعت‌ها با بند غیر استیل سیکو

به غیر از ساعت‌های بند استیل و فلزی، ساعت‌های دیگری وجود دارد که بند پارچه‌ای، سیلیکونی، چرمی و غیره دارند. این بندها هم قابل تنظیم هستند که می‌توانید با حرکت سگک، آن را به اندازه ی مچ دست خود تنظیم کنید. بعضی از انواع ساعت سگک تنظیم ندارند پس باید توسط متخصصین ساعت ساز به اندازه دلخواه تنظیم شوند. اما به طور معمول ساعت‌های غیر استیل سگک و کمربند قابل تنظیم دارند.

تنظیم عملکرد ساعت مچی سیکو

این برند از ساعت‌ها قابلیت‌های زیادی مانند تقویم، آلارم و کرنوگراف دارد که افراد اطلاعات زیادی در مورد تنظیم این موارد از ساعت سیکو را ندارند.

تنظیم کرنوگراف ساعت سیکو

ساعت سیکو دیجیتال دارای کرنوگراف یا تایمر است. کرنوگراف یا زمانسنج مناسب افرادی است که ورزش می‌کنند و برای آنها کاربرد بسیار بالایی دارد. ساعت‌های کرنوگراف‌دار دارای سه کلید در سمت راست هستند که به وسیله ی آن تنظیم می‌شوند. برای تنظیم و کار با این کلید لازم است که به طور کامل با آنها آشنا شوید.

کلید استاپ و استار

اولین کلید از بالا کلید استاپ استار می‌باشد که به معنی آغاز و توقف است. با فشردن این دکمه می‌توانید شروع کرنومتر را بزنید و با فشار مجدد آن را متوقف می‌کنید.

کلیدcrown

در ساعت مچی سیکو، کلید دوم این کلید crown می‌باشد که یک کلید اصلی تنظیم ساعت به حساب می‌آید با استفاده از آن تقویم ساعت را می‌توانید تنظیم کنید.

کلید reset

پایین‌ترین کلید، کلید ریست می‌باشد که با فشار آن می‌توانید کرنومتر را از حالت صفر و دوباره شروع و تنظیم کنید. اگر به ساعت‌های مچی کرنوگراف در سیکو دقت کنید می‌بینید که در صفحه ی نمایش آن سه حلقه وجود دارد هر کدام از این حلقه‌ها کاربردی دارند.

اولین حلقه ی سمت راست نشانگر am و pm است. به عنوان مثال ساعتی که روی صفحه در حال نمایش است نمایانگر عصر یا شب است. حلقه وسطی مربوط به ثانیه شمار کرنوگراف و حلقه سمت چپ مربوط به دقیقه شمار کرنوگراف می‌باشد.

تنظیم آلارم ساعت مچی سیکو

بعضی از انواع ساعت‌های سیکو دارای هشدار آلارم هستند. برای تنظیم هشدار آن باید ساعت دوم موتور پایین را روی زمانی که می‌خواهید هشدار را به صدا درآید تنظیم کنید. برای مثال اگر ساعت شما ۱۰ را نشان می‌دهد و می‌خواهید که ساعت را روی ۷ صبح آلارم بگذارید باید ساعت دوم روی ۷ تنظیم کنید.

تنظیم آلارم ساعت مچی سیکو

تنظیم تاریخ و ساعت مچی سیکو

ساعت آنالوگ سیکو معمولاً علاوه بر نمایش زمان، دارای تقویم و روز شمار هم است. تنظیم ساعت و تاریخ این نوع ساعت بسیار کار ساده‌ای است با این حال بسیاری از افراد با آن آشنایی ندارند. حال می‌خواهیم به تنظیم ساعت و تاریخ این ساعت بپردازیم.

تنظیم تاریخ در زمان تنظیم ساعت سیکو

اگر به صفحه ی نمایش ساعت کورنوگراف‌دار سیکو دقت کنید یک کادر مستطیلی کوچک می‌بینید که در آن عددی به نمایش گذاشته شده است. این کادر همان تقویم یا روز شمار ساعت است که با گذشت هر ۲۴ ساعت یا یک روز یک شماره به جلو می‌رود. برای تنظیم تاریخ و تقویم ساعت باید سراغ دکمه ی وسط بروید.

این دکمه در ۲ مرحله به بیرون کشیده می‌شود که مرحله اول آن تنظیم تاریخ و مرحله دوم آن تنظیم زمان می‌باشد. اگر می‌خواهید تاریخ ساعت سیکو را تنظیم کنید پیچ تنظیم را تا نصفه بیرون بکشید و بچرخانید. با چرخاندن آن خواهید دید که عدد روی تقویم شروع به عوض شدن می‌کند. تاریخ را مطابق تاریخ روز تنظیم کنید و پیچ تنظیم را تا آخر به داخل فشار دهید.

تنظیم ساعت در ساعت سیکو

بعد از تنظیم تاریخ، تنظیم ساعت سیکو کار بسیار ساده‌ای است برای انجام این کار پیچ تنظیم ساعت را تا انتها بیرون بکشید و بچرخانید. این گونه می‌بینید که عقربه ی ساعت شروع به حرکت می‌کند بعد از آن ساعت را روی زمان مورد نظر تنظیم کنید و پیچ تنظیم را تا انتها و رو به داخل فشار دهید.

در این محتوا به صورت کامل با نحوه تنظیم کردن ساعت های برند سیکو آشنا شدید و اگر می خواهید در مورد موضوعات دیگر مثل نحوه تعمیر کردن ساعت های مچی نیز دیدن کنید می توانید محتوای تعمیرات ساعت مچی را در بخش بلاگ ما مطالعه کنید.

هر زمان و تاریخ ساعت شما به گونه‌ای که خودتان تنظیم کردید نمایش داده می‌شود. اگر ساعتی که تهیه کردید پیچ تنظیم ندارد اول بدنه ی ساعت باید باز شود و از داخل کشیده شود. این کار را بهتر است به یک ساعت ساز ماهر بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *