وبلاگ واچ گروپ

هزینه تعمیر ساعت چقدر است؟

هزینه تعمیر ساعت چقدر است؟

سرویس کردن و تعمیر کردن ساعت برای اینکه ساعت تان بتواند به خوبی کار کند و به علاوه دقت خوبی داشته باشد بسیار ضروری می‌ باشد. تعمیر کردن ساعت می‌ تواند از یک تعویض سریع باتری در ساعت‌ های کوارتز باشد تا بازسازی کردن کامل یک ساعت اتوماتیک تا بتواند دوباره مانند روز اول کار کند. اما وقتی که ساعت خراب می شود سوالی که برایمان پیش می‌آید این است که هزینه تعمیر ساعت چقدر است؟

تعمیر کردن یک ساعت امکان دارد که بسیار پرهزینه و پرخرج باشد مخصوصاً اگر قصد داشته باشید که به نمایندگی اصل اجازه انجام خدمات را دهید.

تکنسیون‌ های ساعت پرتجربه و به علاوه مجاز را می‌ توانید در نزدیک‌ ترین محل تعمیرات به منطقه شما پیدا کرد ولی استفاده کردن از خدمات یک نمایندگی رسمی نیز معایا و مذایای مختص به خودش را دارد.

تعمیرکاران ساعت خیلی خوب در تعمیر کردن ساعت و در کار خودشان مهارت دارند که قطعات اصلی را خیلی راحت پیدا کنند. گذشته از این‌ ها آن ها ضمانت‌ های سازنده را نیز ارائه می‌ دهند که این را تضمین می‌ کنند که در فروش مجدد ساعت همچون ساعت سیکو با هیچ مشکلی روبرو نخواهید شد. مشکل ارسال کردن ساعت تان به نمایندگی‌ های اصلی ساعت این می‌ باشد که می‌ تواند زمان خیلی زیادی را صرف کند و به علاوه خیلی پر هزینه نیز است.

در ادامه این مطلب از انواع گوناگون تعمیرات ساعت و به علاوه هزینه کلی آنها حرف می‌ زنیم:

تعویض باتری

این موضوع طبیعی است که یک ساعت با مومنت کوارتز بعد از بین رفتن باتری نمی‌ تواند کار کند. قیمت تعویض کردن یک باتری تقریباً در حدود ۲۰۰ هزار تومان تا ۸۰۰ هزار تومان می‌ باشد، بسته به نوع ساعت شما و نوع قیمت گذاری خدمات برای آب بندی کردن دوباره و تست کردن فشار یک ساعت ضد آب بعد از به اتمام رسیدن باتری گوناگون است.

بعضی از ساعت‌ های لوکس که کوارتز هستند برای تعویض کردن باتری هزینه بالایی را می‌ خواهند. دقت داشته باشید که زمانی که ۵۰۰ هزار تومان و یا بیشتر از آن برای تعویض باتری تان می‌ پردازید باید تعمیر کار قاب و بند را نیز برای شما تمیز کند.

تعویض باتری

سیروس کامل ساعت مکانیکی

این مورد یک روش پیچیده می‌ باشد که شامل باز کردن موتور ساعت به طور کامل است. هر قسمت از آن باید به دقت بررسی تعمیر و تست شود و در صورتی که لازم باشد آن را تعویض کنند. واشر ها را نیز باید روغن کاری کنند و در صورتی که لازم باشد آن را تعویض کنند گذشته از این‌ ها ساعت مغناطیس زدایی می‌ شود و همچنین با دستگاه تایم گراف تنظیم می‌ شود.

فرد ساعت ساز تست‌ های کنترل کیفیت و به علاوه تست مقاومت در آب را نیز با توجه به مشخصات مدل ساعت انجام می‌ دهد و تاریخ و ساعت و همچنین بررسی نهایی کار کرد موتور و تمامی عملکرد ها را نیز برای بیشتر از ۴۸ ساعت بررسی و کنترل خواهد کرد.

هزینه انجام دادن این خدمات بستگی به فرض تعمیرکار دارد ولی برای یک ساعت سوئیسی خوب مانند ساعت سیتیزن قیمت انجام این تعمیرات ممکن است از ۱۵۰۰ تومان شروع شود و تقریبا به ۱۵ میلیون تومان و یا بیشتر از آن برسد.

تعویض کردن بند ساعت

زمانی که می‌ خواهید یک بند جدید بگیرید می‌ توانید آن را با بند مشابه با آن جایگزین کنید و یا چیز متفاوت‌ تری انتخاب کنید که متناسب با مدل ساعت شما باشد. بند های جایگزین بر اساس نوع و کیفیتی که دارند و به علاوه موادی که به وسیله آن ساخته شده‌ اند متفاوت می‌ باشند. معمولاً ممکن است که بتوانید ۲۵۰ هزار تومان برای یک بند چربی معمولی بدهید اما به یاد داشته باشید که قیمت شروع بند های با کیفیت و اورجینال در برند های برتر سوئیسی ممکن است از ۱۰۰ دلار متغیر باشد.

تعویض شیشه ساعت

اگر کریستال ساعت تان ترک خورده باشد و یا اینکه خراشیده شده باشد بهتر است که آن را تعویض کنید. این کریستال می‌ تواند از صفحه ساعت محافظت کند و به علاوه تابش خیره کننده را نیز کاهش می‌دهد.

کریستال‌ های ساعت می‌ توانند از طلق، شیشه یا قوط کبود و یا شیشه مصنوعی ساخته شده باشند.

اگر متوجه این شدید که کریستال ساعت تان همواره در حال خراش برداشتن و ترک خوردن است یک گزینه عالی برای شما این است که شیشه ساعت تان را به کریستال یاقوت کبود ارتقا دهید که مقاوم در برابر خش نیز می‌ باشد.

هزینه تعویض کردن کریستال بر اساس برند آن، نوع کریستال تعویض شده، و همچنین اندازه و خدمات تعمیر تعیین خواهد شد. در کل به طور متوسط هزینه‌ ها ممکن است از ۱۵۰ هزار تومان برای تعویض کردن طلق تا بیشتر از ۸۰۰ هزار تومان برای کریستال یاقوت کبود متغیر باشند.

شیوه انتخاب خدمات تعمیر ساعت

قطعات ظریفی که در ساعت وجود دارند در صورت استفاده نادرست از آنها خیلی راحت آسیب می‌ بینند این موضوع به این معنی است که برای درآوردن و گذاشتن قطعات ساعت شما باید نهایت رسیدگی و دقت را داشته باشید.

به خاطر همین نیز انتخاب صحیح خدمات تعمیر ساعت اهمیت خیلی زیادی دارد. مطمئنا شما ترجیح می‌ دهید که ساعت تان را در اختیار کسی قرار دهید که آموزش‌ های حرفه‌ ای دیده باشد تا کسی که تازه کار است.

شیوه انتخاب خدمات تعمیر ساعت

تعمیرات ارزان قیمت ساعت ارزش آن را ندارند

ما درک می‌کنیم که امکان دارد کمبود بودجه داشته باشید و ممکن است که تصمیم بگیرید ساعتتان را در کنار یک تعمیرکار ساده تعمیر کنید ولی با وجود این نیز نباید این راه را بروید و این نکته را همیشه به یاد داشته باشید که همان چیزی را تحویل می‌گیرید که برای آن پول پرداخت کرده‌اید.

همان گونه که در این مورد موجود است، ساعت‌ های مرکب به سال‌ های زیادی تخصص و به علاوه دست‌ های آموزش دیده احتیاج دارند تا تعمیر به شیوه درست انجام گرفته شود. قرار دادن قطعات ساعت به صورت تخصصی و درست چالش برانگیز است و ساعت سازها برای این نوع تعمیرات باید آموزش‌های درست و کافی دیده باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *