وبلاگ واچ گروپ

کجا باتری ساعتم را تعویض کنم؟

کجا باتری ساعتم را تعویض کنم؟

می‌توان گفت که یکی از استرس‌زاترین تجربه‌هایی که یک فرد می‌تواند داشته باشد این است که شما دیرتان شده باشد و در همان زمان نیز باتری ساعتتان رو به اتمام باشد. عقربه ساعت شما در همان حالتی که است، می‌ایستد و نمی‌تواند زمان را درست نشان دهد تا زمانی که دوباره یک باتری شارژ شده داشته باشد و یا اینکه باتری آن را تعویض کنید. شما زمانی که متوجه این موضوع می‌شوید اولین کاری که باید انجام دهید این است که باطرتان را تعویض کنید پس در ادامه با واچ گروپ ایران همراه باشید تا به بررسی کامل این که کجا باتری ساعتم را تعویض کنم؟ بپردازیم

بعضی از انواع ساعت‌ها برای تعویض کردن باتری پروسه خاص خودشان را دارند ولی شیوه تعویض کردن باتری به روش درست به شیوه‌ای است که در ادامه آن را برای شما توضیح می‌دهیم.

ساعتتان را به متخصص این کار بسپارید

اگر فکر می‌کنید که امکان دارد نتوانید باتری ساعتتان را به خودتان به خوبی و به شیوه درست تعویض کنید هیچ جای نگرانی وجود ندارد، به خاطر اینکه تعداد خیلی زیادی از ساعت فروش‌ها وجود دارند که خیلی راحت می‌توانند این کار را برای ساعت‌های گران قیمت شما به شیوه‌ای درست انجام دهند.

هزینه‌ای که باید در قبال انجام این کار به ساعت ساز بپردازید با توجه به جایی که به آن مراجعه کرده‌اید می‌تواند متفاوت باشد به خاطر همین بهتر است که اول از چندین ساعت فروش هزینه آن را بپرسید و بعد تصمیم بگیرید که به یکی از آنها مراجعه کنید. در هر حال هنگامی که شما تعمیرکار و ساعت ساز حرفه‌ای مورد نظر و مورد اعتمادتان را یافتید بهتر است که در صورت نیاز در آینده نیز به همان جا مراجعه کنید.

البته شما عزیران می توانید از خدمات واچ گروپ ایران هم استفاده کنید که با داشتن با داشتن تعمیرکاران حرفه ای و با سابقه می تواند این تضمین را به شما عزیران بدهد که به بهترین شکل باتری ساعت اصل و باکیفیت شما را تعویض کند.

ساعتتان را به متخصص این کار بسپارید

خودتان این کار را انجام دهید

اگر می‌خواهید خودتان باتریتان را تمیز کنید برای انجام این کار شما به یک موچین باریک و همچنین یک پیچ گوشتی کوچک برای درآوردن باتری قدیمی سپر جایگزین کردن یک باتری جدید احتیاج دارید.

بهتر است که اول از همه نکات ایمنی را در مورد این موضوع رعایت کنید، نکاتی از جمله: وسایل پلاستیکی را به جای فلزی استفاده کنید تا از به وجود آمدن شوک الکتریکی پیشگیری شود و به علاوه زمانی که می‌خواهید این کار را انجام دهید دستکش به دست داشته باشید تا از آسیب‌های احتمالی به داخل ساعت پیشگیری شود.

هنگامی که می‌خواید وسایل مورد نیازتان را تهیه کنید باید حتماً مراحلی را که در ادامه آنها را شرح می‌دهیم برای تمیز کردن باتری مانند یک شخص حرفه‌ای انجام دهید.

قاب پشتی ساعت را جدا کنید

بیشتر ساعت‌های جدید و مدرن دارای یک قاب قابل تعویض در قسمت پشت صفحه ساعتشان می‌باشند که معمولاً یک تورفتگی باریک را می‌توان در لبه قاب مشاهده کرد که شما با دقت می‌توانید به وسیله آن قاب تان را جدا کنید.

برای انجام دادن این کار می‌توانید از یک پیچ گوشتی سر صاف کوچک و یک تیغ باریک استفاده کنید، به صورتی که آن را باید در حاشیه لبه قاب قرار دهید و مثل یک اهرم با احتیاط زیادی آن را به طرف بالا فشار دهید تا زمانی که قاب شل شود.

اگر قاب ساعتتان همچون قاب ساعت زنانه پولو به وسیله یک پیچ بسته شده باشد می‌توانید از پیچ گوشتی‌های باریک که برای باز کردن پیچ عینک آن را استفاده می‌کنند برای باز کردن پیچ ساعتتان نیز استفاده کنید و بعد از آن قاب را جدا کنید. بعضی از انواع ساعت‌ها در قاب پشتیی‌شان یک شکاف بزرگتری دارند که به اندازه‌ای است که می‌توانید با لبه سکه آن را به طرف بالا فشار دهید و به این ترتیب قاب را جدا کنید.

واشار را کنار بزنید

اگر بعد از برداشتن قاب پشتی ساعت مچی متوجه این شدید که یک پوشش پلاستیک و یا همان یک حلقه لاستیک شدید باید آن را جدا کنید تا قسمت داخلی ساعت شما نمایان شود برای این کار می‌توانید از یک چاقو و یا موچین برای برداشتن استفاده کنید.  Battery Depot پیشنهاد می‌کند که قبل از جایگذاری کردن مجدد این حلقه لاستیکی و یا همان پوشش پلاستیکی آن را باید خیلی خوب تمیز کنید.

باتری را پیدا کنید و آن را جدا کنید

زمانی که باتری را پیدا کردید و آن را مشاهده کردید دقت داشته باشید که سمت بالای باتری کدام است تا بتوانید باتری جدید را نیز دقیقاً به همان شکل جایگزین باتری قدیمی کنید. اگر روی باتری گیره‌های پلاستیکی وجود داشته باشد باید از یک موچین پلاستیکی برای بلند کردن این گیره‌ها استفاده کنید. بعد از آن می‌توانید از پیچ گوشتی‌های باریک برای شل کردن و سپس برداشتن باتری استفاده کنید.

باتری جدید را جایگزین کنید

شما می‌توانید با استفاده کردن از یک موچین باتری جدیدتان را با توجه به محل شکافی که تعیین شده است قرار دهید و خیلی آرام به سمت پایین فشار دهید تا خوب چفت شود.

ساعت را چک کنید که درست کار کند

قبل از اینکه تصمیم بگیرید که پشت ساعتتان را ببندید اول باید ساعتتان را به آرامی برگردانید تا ببینید کار می‌کند یا خیر. اگر دیدید که عقربه‌های ساعت همچنان نیز هیچ حرکتی نمی‌کنند باید دوباره باتری ساعت را بررسی کنید و ببینید که از سمت درست و در مکان درستی قرار گرفته است یا نه.

باید امکان دارد که واسه ساعتتان آسیب دیده باشد و یا اینکه ساعت عیب‌دار باشد در هر صورت اگر مشاهده کردید که ساعتتان کار نمی‌کند بهتر است که آن را نزد جواهری متخصص و یا یک تعمیر کننده ببرید تا ساعتتان را تعمیر کند.

ساعت را چک کنید که درست کار کند

واشر و قاب را مجدداً در جایش قرار دهید

اگر دیدید که ساعتتان به درستی کار می‌کند و هیچ مشکلی ندارد باید مراحل اول و دوم را به همان نحو و به طور معکوس برای برگرداندن واشر و سپس بستن قاب پشتی ساعت انجام دهید.

در این محتوا به صورت کامل با تعویض باتری ساعت های مچی آشنا شدید اگر می خواهید بدانید چرا باتری های ساعت تمام می شود و در این مورد بیشتر بدانید محتوای چرا باتری ساعت مچی زود تمام می شود؟ را مطالعه کنید.

بعد از تمیز کردن باتریتان ساعت شما مجدداً شروع به کار می‌کند و حتی بهتر از قبل نیز می‌تواند کار کند. اکنون که شیوه تعویض کردن باتری را توانسته‌اید به خوبی یاد بگیرید می‌توانید با اطمینان خاطر ساعت‌های بیشتری را به مجموعه مورد علاقه تان اضافه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *