وبلاگ واچ گروپ

چرا باتری ساعت مچی زود تمام می‌شود؟

چرا باتری ساعت مچی زود تمام می‌شود؟

امروز گوشی‌های هوشمندی در دسترس همگان است که سهم زیادی از کارهای روزانه به وسیله این دستگاه انجام داده می‌شود به راحتی وقتی که به صفحه آن نگاه کنیم از ساعت زمان و تاریخ مطلع خواهیم شد. اما افرادی هم وجود دارند که بسیار به داشتن ساعت‌های مچی علاقمندند. گاهی نیز برایمان سوال پیش می آید که چرا باتری ساعت مچی زود تمام می‌شود؟ با ما همراه باشید تا به این سوال پاسخ دهیم.

ساعت مچی یکی از اکسسوری‌هایی است که در شیک پوشی خانم‌ها و آقایان می‌تواند بسیار موثر باشد. ساعت مچی چون در انواع و رنگ‌های مختلفی در دسترس قرار گرفته‌اند به راحتی افراد از این وسایل استفاده می‌کنند و می‌توانند آن را با انواع لباس و تیپ خود ست کنند.

اما اگر می‌خواهیم که طول عمر یک باتری زیاد شود باید نگهداری‌هایی از آن انجام گیرد. ما در این مطلب می‌خواهیم به اینکه چرا باتری ساعت مچی زود تمام می‌شود پاسخ دهیم پس تا آخر همراه ما باشید.

چرا باتری ساعت مچی زود تمام می‌شود؟

هر ساعت و باتری آن ظرفیت خاصی دارد و برابر باذخیره منبع انرژی برای زمان خاصی مصرف دارد وقتی که زمان آن تمام شوداتمام انرژی باتری فرا می‌رسد به این معنیست که دیگر ساعت کار نمی‌کند و باید باتری آن را تعویض کرد، و از باتری ساعت نویی برای کارکرد آن استفاده کرد. اما تمام شدن باتری ساعت نشانه و علائمی دارد که با بیان این علائم عوامل تاثیرگذار دیر یا زود عوض کردن باتری ساعت را بررسی خواهیم کرد. و دلایل توجه به این علایم را مورد ارزیابی قرار می‌دهیم.

چرا باتری ساعت مچی زود تمام می‌شود؟

نشانه‌هایی برای اتمام باتری ساعت

به پایان رسیدن باتری ساعت نشانه‌هایی دارد که باید بدانیم وقتی به آن علت‌ها می‌رسیم دیگر زمان تعویض آن فرا رسیده است.وقتی که در طول روز ما شاهد عقب ماندن عقربه‌های ساعت از زمان اصلی هستیم برخلاف تنظیم زمان دقیق پس از مدتی مجدداً شاهد این موضوع خواهیم بود که نشان می‌دهد انرژی ذخیره شده در باتری ساعت کم کم رو به اتمام است و باید برای آن چاری بیندیشیم.

حال می‌خواهیم دلایل زود به اتمام رسیدن باتری ساعت مچی را مورد بررسی قرار دهیم که عبارتند از…

1. ضربه

یکی از دلایلی که باعث می‌شود باتری ساعت مچی زود تمام شود و مشکل پیدا کند ضربه است. تا آنجا که می‌توانید از ضربات ناشی مانند افتادن ساعت، پرت شدن بر روی سطوح سفت جلوگیری کنید. شاید ورزش‌هایی مانند گلف، دویدن، تنیس مشکلی را برای ساعت پیش نیاورد اما بعضی از ساعت‌ها بر این حرکات نیز حساس هستند. پس وقتی می‌خواهید یک ساعتی را خریداری کنید حتماً حساسیت آن را بشناسید و در این مورد با نمایندگی برند ساعت در ایران همچون برند سیتیزن تماس بگیرید.

2. عوامل شیمیایی

شما باید از ساعت خود در مقابل عوامل شیمیایی از جمله جیوه, گاز و غیره محافظت کنید چون این عوامل باعث می‌شود که بند، قاب، بدنه و قسمت‌های فلزی یک ساعت تغییر پیدا کند. حتی عوامل شیمیایی هم می‌تواند بر باتری تاثیر بگذارد پس حتماً از آن در برابر این عوامل محافظت کنید.

3. عرق بدن

ساعت‌هایی که برای ورزش ساخته شده‌اند در مقابل عرق بدن و آب می‌توانند قوی باشند و این عرق بر روی آنها اثری نگذارد اما ساعت‌های کلاسیک و بند چرمی در اثر عرق زیاد خراب خواهند شد و باید آن را زود پاک کرد. یادتان نرود که یکی از دلایل تمام شدن باتری ساعت عرق بدن است مخصوصاً در کسانی که زیاد عرق می‌کنند این تاثیر چند برابر می‌تواند باشد.

4. تاثیرات دما بر روی ساعت

ساعت‌هایی که باتری دارند خیلی کمتر از ساعت‌های اتوماتیک تحت تاثیر دمای هوا قرار می‌گیرند. ساعت‌های اتوماتیک و کوکی هر ۸ ساعت یک بار شارژ می‌شوند اما چرا باتری ساعت مچی زود تمام می‌شود؟ زیرا دمای محیط بین 10 تا 35 درجه سانتیگراد برای ساعت‌های مچی مناسب است. در زمستان که هوا سرد می‌شود وقتی ساعت را از مچ دست باز کنید و در دمای زیر 10 درجه قرار دهید ساعت شما دیگر زمان را دقیق نشان نخواهد داد. اگر ساعت را در دمای کمتر از منفی 10 بالای 60 درجه در محیط بیرون قرار دهید ممکن است ساعت کار نکند. تاثیرات دما بسیار بر روی باتری ساعت موثر است.

تاثیرات دما بر روی ساعت

در این مطلب واچ گروپ با چرا باتری ساعتی مچی زود تمام می‌شود آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب واچ گروپ همچون مطلب نکات نگهداری از ساعت مچی دیدن کنید می توانید روی این کلمه کلیک کنید.

در آخر اما باید اقدامات لازم برای تعویض باتری را هم بشناسیم. باتری ساعت‌های مچی در حالت عادی برای بیش از دو سال کارایی دارند اما این کارایی ممکن است به ۴ سال هم برسد.

بعضی از برندهای ساعت مچی گزینه‌هایی مانند نمایشگر ال ای دی، دزدگیر و کرونوگراف را بر روی بعضی از ساعت‌ها اعمال می‌کنند که این موارد انرژی زیادی را از باتری ساعت می‌گیرد که در زود تمام شدن باتری تاثیرگذار است.

تا آنجا که می‌توانید به طور مداوم این موارد را فعال نکنید همچنین ساعت را زیاد در برابر گرما و حرارت شدید، فشار یا رطوبت بالای هوا قرار ندهید چون این عوامل باعث می‌شود که کارایی باتری ساعت مچی زود تمام شود.

با توجه به نوشته‌های این مقاله باید این را دانست که کارایی یک باتری می‌تواند به نگهداری خوب ما از ساعت هم باز بگردد. هر کسی که برای سال سالیان متمادی از یک ساعت استفاده کند بهتر از دیگران می‌داند که عمر باتری ساعت او چقدر بوده و چه موقع زمان تعویض آن فرا رسیده. بهتر است که قبل از تمام شدن انرژی، باتری تعویض شود تا عملکرد بالای ساعت به قوت خود باقی بماند. وقتی که برای ساعت خود می‌خواهید یک باتری انتخاب کنید حتماً به کیفیت آن توجه داشته باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *