وبلاگ واچ گروپ

تعمیر آب خوردگی ساعت مچی

تعمیر آب خوردگی ساعت مچی

احتمال این موضوع که ساعت مچی شما در معرض آب خوردگی قرار گرفته شود و یا اینکه بخار آب در پشت شیشه آن جمع شود یکی از دغدغه‌های بسیار بزرگ و مشکلاتی است که امکان دارد برای شما اتفاق بیفتد. اما تعمیر آب خوردگی ساعت مچی چگونه است؟ ما در ادامه این مطلب روش‌هایی برای تعمیر کردن آبخوردگی ساعت مچی را به شما یاد می‌دهیم.

تعمیر کردن آبخوردگی ساعت مچی

تغییرات شدید دما ممکن است منجر به به وجود آمدن رطوبت در صفحه ساعت شود. رفتن از منطقه‌ای خیلی سرد به یک منطقه گرم می‌تواند منجر به پر شدن ساعت با تراکم شود. همچنین یک محیط خیلی مرطوب نیز می‌تواند منجر به به وجود آمدن رطوبت و یا میعان در ساعت شود.

ساعت مچی‌هایی که در برابر آب مقاوم هستند ممکن است که مدت زمان زیادی در معرض آب قرار گرفته شوند. این موضوع را به یاد داشته باشید که مقاومت در برابر آب به این معنا نیست که آن ساعت مچی ضد آب است.

امکان دارد که ناحیه سیم پیچ ساعت یک شکاف داشته باشد و یا بیرون کشیده شود که می‌تواند منجر به به وجود آمدن تراکم در صفحه ساعت شود. همواره قبل از تماس با آب از این مطمئن شوید که تاج و فشار دهنده‌ها به خوبی محکم شده باشند.

ساعت‌های قدیمی ممکن است که فرسوده شوند و به این معنی است که مهر و موم حلقه ضد آب مقاوم می‌باشد و همچنین آب می‌تواند به ساعت وارد شود. حلقه O در ساعت ضد آب امکان دارد که خشک شود. همچنین حلقه می‌تواند کوچک شود و سفت شود که منجر به این می‌شود آب از آن عبور کند و ساعت شما را با آب پر کند.

تعمیر کردن آبخوردگی ساعت مچی

ساعتی غیر استاندارد امکان دارد که در آب غوطه ور شود و یا اینکه در معرض آب قرار گرفته شود. شست و شوی دست‌ها، در معرض باران قرار گرفتن ساعت و یا دوش گرفتن با ساعت می‌تواند باعث به وجود آمدن رطوبت در ساعت مچی شود.

face صفحه ساعت پلاستیکی و شیشه‌ای امکان دارد که دچار ترک خوردگی شود و به خاطر همین منجر به وارد شدن آب به داخل ساعت و به وجود آمدن تراکم می‌شود.

یک ساعت ماکت جعلی و یا یک ساعت با کیفیت کم می‌تواند غیر استاندارد باشد و به خاطر همین اجازه وارد شدن آب را می‌دهد که باعث رطوبت ساعت می‌شود. میعان در ساعت بعد از تمیز کردن باتری، هنگام تعویض باتری این کار را در محیط خشک انجام دهید.

اگر در هنگام تعویض کردن باتری یا تعمیر ساعت رطوبت مکان زیاد باشد این موضوع منجر به این می‌شود که ساعتتان بعداً مه بزند.

چگونه رطوبت ساعت مچی را بگیریم؟

از برنج پخته نشده استفاده کنید:

شما می‌توانید ساعت تان را در یک ظرف کوچک در بسته با ۱/۴ برنج نپخته قرار دهید. اگر ساعت شما چند روز در آنجا باقی بماند برنج رطوبت ساعت را بیرون می‌کشد.

بستر گربه برای جذب رطوبت تولید می‌شود: شما می‌توانید ساعتتان را در یک ظرف کوچک و یا قوطی و یا بستر گربه قرار دهید و به این ترتیب رطوبت ساعت از بین خواهد رفت.

تعمیر کردن آبخوردگی ساعت مچی با استفاده از ژل سیلیکا: این ماده بسته‌های کوچکی می‌باشند که بیشتر وسایل الکترونیکی به آنها عرضه می‌شود. و شما می‌توانید از چند بسته از این بسته‌ها به مدت زمان چند روز در یک کاسه بسته با ساعتتان استفاده کنید و این موضوع باعث می‌شود که تراکم ساعت شما از بین رود.

از خورشید استفاده کنید: ساعتتان را در آفتاب رو به بالا بگذارید تا گرمایی که حاصل از نور خورشید است رطوبت ساعتتان را خشک کند. مراقب این باشید که ساعت را بیش از حد در مقابل آفتاب قرار ندهید به خاطر اینکه امکان دارد به ساعت شما آسیب برسد. گرمای خورشید می‌تواند رطوبت و تراکم ساعت را تبخیر کند.

چگونه رطوبت ساعت مچی را بگیریم؟

از سشوار استفاده کنید: ساعتتان را در مکانی امن مثل یک میز سنگ مرمر بگذارید و به وسیله سشوار در حرارت کم آن را خشک کنید. این کار مناسب برای گرم کردن کمی ساعت و همچنین از بین بردن میعان است. شما باید دقت داشته باشید که با احتیاط از سشوار استفاده کنید به خاطر اینکه گرمای زیاد می‌تواند منجر به آسیب رسیدن به ساعت شود و پوست شما را بسوزاند.

پشت ساعتتان را بردارید: برداشته شدن پشت ساعت و همچنین گذاشتن آن در برابر تابش مستقیم نور آفتاب می‌تواند به از بین رفتن سریع میعانات کمک زیادی کند. ساعت را بر روی حوله قرار دهید و آن را به سمت پایین قرار دهید، به یاد داشته باشید که هنگام جابجا کردن ساعتتان احتیاط کنید.

همچنین شما می‌توانید از فن استفاده کنید تا هوا به مدت زمان چند روز بر روی ساعت جریان داشته باشد. این می‌تواند به شما کمک کند تا رطوبت ساعتتان را بیرون بکشید.

ساعتتان را در پارچه‌ای بپیچید و سپس آن را بالای یک منبع گرما قرار دهید. مثلاً اگر جعبه کابل و یا جعبه ماهواره‌ای برای تلویزیون در اختیارتان باشد این جعبه‌ها می‌توانند گرمای تولید کنند و شما می‌توانید ساعتتان را روی آنها بگذارید و اجازه دهید که گرمای الکترونیک رطوبت ساعتتان را از بین برد.

در این مطلب با تعمیر آب خوردگی ساعت مچی آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب واچ گروپ ایران همچون خدمات پولیش ساعت مچی مطلب دیدن کنید می توانید به بخش بلاگ ما مراجعه نماید.

اگر روش‌هایی که در بالا ذکر کردیم برای خشک کردن و همچنین تعمیر آب خوردگی ساعت مچی شما کارایی نداشته باشد، می‌توانید ساعتتان را به یک جواهرساز و یا یک متخصص ساعت بسپارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *