وبلاگ واچ گروپ

عمر باتری در ساعت مچی ‌های سیکو به چه عواملی بستگی دارد؟

عمر باتری در ساعت مچی ‌های سیکو به چه عواملی بستگی دارد؟

برند سیکو یکی از مهم‌ترین برندهای سازنده ساعت مچی در تمامی دنیا می‌باشد و در سراسر جهان محصولاتی که این برند آن را تولید می‌کند با کیفیت بالا و با رعایت استاندارد و همچنین متدهای جهانی شناخته می‌شوند. ما در ایم مقاله می خواهیم به بررسی اینکه عمر باتری در ساعت مچی ‌های سیکو به چه عواملی بستگی دارد؟ بپردازیم.

این برند محبوب برای طراحی کردن ساعت‌هایش از باتری‌های مخصوصی بهره می‌برد که اغلب عمر خیلی زیادی دارند و به خاطر همین خریداران در مورد این موضوع هیچ نگرانی ندارند.

اما با وجود این نیز خیلی از خریداران هنوز هم نگران تمام شدن باتری هستند. در حقیقت اولین سوالی که خریداران هنگام خریدن ساعت به ذهنشان می‌رسد در مورد طول عمر باتری ساعت می‌باشد. در این مطلب ما به صورت کامل با مهمترین و همچنین تاثیرگذارترین عوامل بر روی عمر باتری ساعت‌های سیکو حرف می‌زنیم.

عمر باتری در ساعت مچی‌های سیکو به چه عواملی بستگی دارد؟

این نکته را حتماً باید به یاد داشته باشید که در هنگام خریدن ساعت سیکو باید حتماً طول عمر باتری را نیز در نظر بگیرید و همچنین در مورد آن با فروشنده صحبت کنید. در حقیقت عملکرد درست ساعت به طول عمر باتری بستگی دارد و همچنین در صورت تمام شدن باتری ساعت نیز از کار می افتد.

ذخیره کردن انرژی باتری باید به صورتی باشد که بدون هیچ دغدغه‌ای از تمام شدن آن ساعت را خریداری کنید. هر ساعت با توجه به مدل باتری که دارد می‌تواند قابل تعویض، قابل شارژ و… باشد. در ادامه انواع باتری و طول عمر آنها در برند سیکورا بررسی خواهیم کرد.

عمر باتری در ساعت مچی‌های سیکو به چه عواملی بستگی دارد؟

باتری دارای قابلیت شارژ لیتیوم پلیمر سیکو

این باتری یکی از بهترین باتری‌هایی می‌باشد که در ساخت ساعت مچی‌های سیکو از آن استفاده می‌کنند. این باتری طول عمر خیلی زیادی در مقایسه با بقیه باتری‌ها دارد و مهم‌ترین ویژگی‌های این باتری را در ادامه نام می‌بریم.

  • تخلیه شدن انرژی در این دسته از باتری‌ها خیلی کم است و به خاطر همین نیز عمر آنها دیرتر به پایان خواهد رسید.
  • این باتری‌ها توانایی این را دارند که شارژ باتری را برای مدت زمان خیلی زیادی ذخیره کنند به خاطر همین برای استفاده روزانه یک گزینه بسیار عالی به شمار می‌روند.
  • قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی ساعت‌های ساخته شده از این باتری منجر به این شده است که خیلی از مردم خرید ساعت‌های تولید شده با این مدل باتری را به بقیه ساعت‌های سیکو ترجیح دهند.

به علاوه این نکته را نیز باید به یاد داشته باشید که میزان ذخیره شارژ در این باتری‌ها به میزان زمان استفاده کردن ساعت و همچنین دیگر ویژگی‌های آن تا حد خیلی زیادی وابسته می‌باشد.

باتری‌های دارای قابلیت شارژ لیتیوم یونی سیکو

این دسته از باتری‌ها شباهت خیلی زیادی به باتری‌های لیتیوم پلیمری دارند در حقیقت عمر باتری در بین ساعت مچی‌های سیکو این دو مدل خیلی شبیه به یکدیگر می‌باشند. البته باید گفت که این باتری در بخش لایه شیمیایی با باتری‌های لیتیوم و پلیمری تفاوت‌هایی دارد.

بهترین راه برای بالا بردن ذخیره انرژی باتری این می‌باشد که بعد از شارژ کامل و همچنین پر شدن باتری حتماً آن را مجدداً خیلی سریع از شارژ جدا کنید. در حقیقت این دسته از باتری‌ها در مقابل شارژ زیاد خیلی حساس می‌باشند و با شارژ شدن زیاد از حد دوام و ماندگاری آنها کاهش پیدا خواهد کرد.

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که این باتری‌ها دارند را در ادامه ذکر می‌کنیم:

  • ذخیره شدن انرژی در آنها خیلی بالا است و می‌توانند تا مدت‌ها برای شما کار کنند.
  • قیمتی مقرون به صرفه و اقتصادی دارند و به خاطر همین خریدن این دسته از مدل‌ها به نفع مشتریان می‌باشد.

انواع قابلیت‌های مرتبط با ساعت مچی سیکو

انواع ساعت‌های سیکو امکانات و قابلیت‌های خیلی زیادی در مورد باتری هستند. این دسته از قابلیت‌ها معمولاً حالتی هشدار دهنده دارند و برای ماندگاری و همچنین طول عمر بیشتر باتری از آنها استفاده می‌شود.

به علاوه باید ن نکته مهم را نیز در نظر داشته باشید که باتری هر کدام از مدل‌های گوناگون ساعت سیکو ویژگی‌های مخصوص به خودشان را نیز دارند.

آن چیزی که در مورد این باتری‌ها مهم است نگهداری درست و اصولی آنها می‌باشد. به علاوه قیمت ساعت‌های این برند تا حد بسیار زیادی به نوع باتری و همچنین این قابلیت‌های آن بستگی دارد. در ادامه مهمترین این قابلیت‌ها را نام می‌بریم:

  • هشدار و اعلان پر و خالی شدن باتری ساعت
  • نمایش دهنده میزان باتری

نمایش نشانگر باتری

موجود بودن این نشانگرها اهمیت بسیار زیادی دارد به خاطر اینکه به افراد این را نشان می‌دهد که چه میزان از شارژ باتری باقی مانده می‌باشد.

به علاوه مقدار شارژ باتری‌های یکسان نیست و به مقدار کارکرد ساعت ربط دارد. زمانی که از باتری فقط برای نمایش دادن ساعت استفاده شود ساعت به مقدار خیلی زیادی از باتری برای مصرف نیاز نخواهد داشت.

هشدار و اعلان درباره ضعف باتری

یک ویژگی بسیار مهمی که ساعت‌های سیکو دارد این است که دارای هشدار در مورد ضعف باتری می‌باشد. در حقیقت به شما این هشدار را می‌دهد که شارژ باتری شما رو به تمام شدن است و یا اینکه باتری به طور کامل پر شده است و شما باید آن را از شارژ جدا کنید.

به خاطر همین شما به هیچ وجه نباید هیچ نوع نگرانی در مورد تمام شدن باتری ا داشته باشید به خاطر اینکه این ساعت‌ها قابلیت هشدار دهنده دارند و به شما هشدار می‌دهند که ساعتتان را زودتر به شارژر وصل کنید.

در صورت استفاده کردن از ساعتی که باتری آن ضعیف شده می‌باشد عمر باتری تان نیز کاهش پیدا می‌کند. در واقع در چنین حالتی ساعت به باتری‌ش فشار وارد می‌کند و از نیروی درونی آن استفاده می‌کند.

به علاوه اگر به هشداری که ساعت برای اتمام فرایند شارژ شدن می‌دهد تاجو نکنید بعد از گذشت مدتی موادی که در باتری وجود دارند به بیرون از آن سرایت می‌کنند و این موضوع هم منجر به کوتاه شدن عمر باتری ساعت سیکو شما می‌شود. برای پیگیری کردن از به وجود آمدن این مشکلات حتماً باید به هشدار ساعتتان توجه کنید و همچنین به موقع باتری را به شارژ بزنید و یا اینکه آن را از شارژ در بیاورید.

تا اینجا به صورت کامل با عمر باتری در ساعت مچی ‌های سیکو به چه عواملی بستگی دارد؟ آشنا شدید اگر می خواهید از دیگر مطلب های واچ گروپ ایران همچون مطلب پولیش ساعت دیدن کنیدمی توانید به بخش بلاگ ما مراجعه کنید.

شیوه شارژ شدن باتری ساعت‌های برند سیکو

در حقیقت عمر باتری در ساعت مچی‌های سیکو تا حد بسیار زیادی به شیوه شارژ شدن آنها بستگی دارد. شیوه شارژ شدن باتری در مدل‌های گوناگون متفاوت است و ما در ادامه با شیوه‌های گوناگون آن آشنا خواهیم شد.

نیاز داشتن به شارژ خارجی

برخی از مدل‌های ساعت مچی سیکو با استفاده کردن از منابع حرارتی شارژ خواهند شد. این دسته از منابع شامل نور خورشید و همچنین بقیه منابع حرارتی مثل انواع لامپ می‌شوند.

در این دسته از ساعت‌ها در صورت تمام شدن طول عمر باتری تنها کافی است که ساعت را در در برابر بقیه منابع حرارتی قرار دهید تا شارژ شود.

شارژر خودکار با حرکت مچ باتری ساعت

در این مدل‌ها فقط برای شارژ باید مچ دستتان را حرکت دهید، در غیر این صورت فعالیت ساعتتان بعد از گذشت مدتی متوقف می‌شود به خاطر همین کسانی که این دسته از ساعت‌ها را می‌خرند هیچ نوع دغدغه‌ای در مورد تمام شدن باتری‌شان ندارد.

شارژر خودکار با حرکت مچ باتری ساعت

شارژ خورشیدی باتری ساعت

می‌توان گفت که ارزان‌ترین راهکار برای شارژ شدن بعضی از مدل‌های ساعت سیکو نور خورشید می‌باشد در حقیقت این دسته از ساعت‌ها فقط با نور خورشید شارژ می‌شوند و همچنین کار نیز می‌کنند.

البته باید گفت که همیشه لازم نیست که آنها را در مقابل نور خورشید قرار دهید و فقط زمانی که هشدار به شما داده شد باید آن را در برابر نور خورشید قرار دهید تا ساعت تان شارژ شود.

باتری قابل تعویض سیکو

بیشتر ساعت‌های آنالوگ و یا عقربی سیکو با باتری‌های قابل تعویض می‌توانند کار کنند. عمر باتری در بین ساعت مچی‌های برند سیکو در این مدل‌ها گوناگون می‌باشد و در واقع به قیمت آنها بستگی دارد.

بعضی از آنها زودتر و بعضی از آنها نیز دیرتر تمام می‌شوند. در این دسته از ساعت‌ها باید به عوض کردن باتری ساعتتان اقدام کنید. تهیه کردن باتری اصل اهمیت بسیار زیادی دارد به خاطر اینکه این روزها خیلی از فروشندگان باتری‌های تقلبی و فیک را به جای باتری اصل به مشتریان می‌فروشند.

پس از شناخت کامل راه های افزایش طول عمر باتری ساعت اگر می خواهید در مورد موارد تخصصی تر مثل تعمیرات ساعت بدانید محتوای تعمیر ساعت را در بخش بلاگ ما مطالعه کنید.

این دسته از باتری‌ها عمر بالایی ندارند و خیلی زود نیز خراب می‌شوند به خاطر همین ما به شما توصیه می‌کنیم که این باتری‌ها را از نمایندگی‌های اصلی برند سیکو تهیه کنید تا باتری ساعتتان دوباره برای شما بتواند تا مدت زیادی کار کند. در غیر این صورت شما دوباره بعد از گذشت مدتی مجبور می‌شوید که دوباره برای خرید باتری ساعتتان هزینه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *